Americký vydavatel kreditních karet American Express ve druhém čtvrtletí zvýšil zisk zhruba o devět procent na 1,76 miliardy dolarů (40,1 miliardy Kč). Překonal tak odhady analytiků. Zásluhu má na tom především růst výdajů spotřebitelů díky dobré kondici americké ekonomiky.

Zisk na akcii činil 2,07 dolaru, zatímco ve stejném období loni to bylo 1,84 dolaru. Analytici v průzkumu společnosti Refinitiv očekávali zisk 2,04 USD na akcii.

Celkové příjmy bez nákladů na úroky se zvýšily o 8,4 procenta na 10,84 miliardy dolarů (246,8 miliardy Kč). To je pouze mírně lepší výsledek, než čekali analytici. Ti jej odhadovali na 10,82 miliardy USD.

Ve Spojených státech, které jsou pro firmu největším trhem, se výdaje klientů zvýšily o sedm procent, globálně pak stouply o pět procent.

Celkové náklady vzrostly o 9,2 procenta. Firma totiž posílila programy odměn, aby přilákala více bohatších zákazníků a postavila se konkurenci velkých bank.

American Express patří spolu se společnostmi Visa a Mastercard ke třem největším vydavatelům platebních karet ve světě. Na rozdíl od svých konkurentů poskytuje také skutečné úvěry, a vydělává tak vedle poplatků i na úrocích.

Zdroj: ČTK0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account