AXA a UniCredit Bank uzavřely v ČR dohodu o partnerství. AXA se soustředí na aktivity v oblasti životního a neživotního pojištění, zajištění na stáří a investování, UniCredit Bank přispěje zkušenostmi v oblasti bankovnictví. V této souvislosti AXA Bank Europe ukončí svou činnost na území ČR. AXA bude nabízet klientům vybrané bankovní produkty UCB.

Díky této spolupráci budou moci stávající klienti AXA Bank využívat výhod ucelené škály bankovních produktů UniCredit Bank a v rámci uvítacího balíčku i exkluzivní a časově omezené nabídky těchto produktů.

Zaměření na klíčové obchodní aktivity

Výsledky naší strategie v posledních letech jsou důkazem, že spojení bankovních a pojistných produktů přineslo řadu výhod. Na všech evropských trzích je však znatelný trend konsolidace a AXA je především pojišťovací skupinou. Proto se AXA rozhodla zaměřit se na hlavní oblast své činnosti – pojišťovnictví a zároveň uzavřít partnerství v poskytování bankovních služeb s jednou z největších retailových bank v České republice. Jsme přesvědčeni, že tato strategie je nejlepším způsobem, jak realizovat naše obchodní aktivity co nejefektivněji a zároveň přinášet vyšší hodnotu i našim zákazníkům a obchodním partnerům,“ říká Martin Vogl, generální ředitel finanční skupiny AXA pro Českou republiku a Slovensko.

Tato  dohoda umožní oběma partnerům soustředit se na hlavní oblasti jejich činnosti a maximalizovat tak hodnotu poskytovanou klientům.

Partnerství s UniCredit Bank nabídne našim klientům širokou škálu produktů a služeb poskytovaných silnou a rychle se rozvíjející bankou. Stávajícím klientům AXA Bank bude nabídnuta snadná a především bezpečná možnost přechodu k UniCredit Bank, která pro ně připravila exkluzivní nabídku inovativního účtu. Rovněž bude zachována kontinuita smluv klientů, kteří mají u AXA Bank uzavřeny hypoteční úvěry,“ dodal Ladislav Kročák, generální ředitel AXA Bank Europe pro ČR a Slovensko.

Snadný přechod k UniCredit Bank

UniCredit Bank poskytne klientům AXA Bank celou šíři bankovních produktů. Na uvítanou jsme pro ně připravili speciální, časově omezenou nabídku, která patří k vůbec nejlepším na současném bankovním trhu. Nejmodernější spořicí účet MULTI konto kombinuje prémiové úročení spořicího účtu se všemi výhodami běžného účtu. Vedení MULTI konta je zdarma, a to bez dalších podmínek a omezení. Navíc klienti AXA Bank mohou díky aktivaci spořicího účtu MULTI konto získat slevy a zvýhodněné podmínky pro hypoteční a spotřebitelské úvěry od UniCredit Bank, čtvrté největší banky na českém trhu“ popisuje Giovanni Guidi, ředitel osobního bankovnictví UniCredit Bank.

Přechodné období

Jelikož se bude skupina AXA v České republice nyní zaměřovat především na oblast pojištění, bude v průběhu druhého pololetí roku 2013 svou činnost v oblasti bankovnictví postupně utlumovat. Do konce roku pak AXA Bank svou bankovní činnost v České republice zcela ukončí.

Zdroj: tisková zpráva AXA Česká republika a UniCredit Bank

Překvapilo vás rozhodnutí AXA Bank ukončit svou činnost v ČR?

1 komentář
  1. Jaroslav Pohl 7 roky

    No, celkem mě to překvapilo. Očekával jsem od nich přístup typu Air bank, Equa bank apod. Ale že po několika měsících skončí, to jsem nečekal.

    1

    0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account