Čína a čínská vlajka
Zdroj: Pixabay.com

Podle bleskového průzkumu 152 akciových analytiků a analytiků nástrojů s pevným výnosem Fidelity International se zdá, že společnosti v Číně se nejrychleji dostanou z globální pandemie koronaviru a budou jím nejméně poškozeny.

Mezi analytiky, kteří očekávají, že virus sníží příjmy sledovaných čínských společností, je až 85 procent těch, podle nichž bude tento zásah potlačen do první poloviny roku, ve srovnání s pouhými 42 procenty analytiků pokrývajícími jiné regiony. Ti očekávají, že dopad se prodlouží do druhé poloviny roku. Navzdory tomu, že 87 procent čínských analytiků společnosti Fidelity International očekává, že virus poškodí ziskovost společností nejvíce ze všech regionů, tito analytici předpokládají, že velikost tohoto dopadu bude mírnější než v jiných regionech.

Fidelity - bleskový průzkum - ČínaFiona O’Neill, zástupkyně vedoucího výzkumu v oblasti akcií Fidelity International, vysvětluje: „Protože Čína byla první zemí zasaženou virem, zdá se logické, že se zotaví nejrychleji. Čas potřebný k obnovení podnikatelské činnosti v zemích, kde nemoc teprve propuká, bude také do značné míry záviset na omezujících opatřeních jednotlivých vlád.“

„Zdá se, že rozhodnutí čínských úřadů uložit přísná cestovní omezení v postižených oblastech relativně brzy po propuknutí nákazy zajistilo, že země sice bude čelit šokům v systému, ale zotaví se relativně rychle a celkově s menším dopadem na příjmy, pokud tedy nezaznamenáme druhou vlnu viru. Na Západě se úsilí soustředilo na zpomalení šíření, ale co nejdéle se vyhýbalo ekonomickým odstávkám. V této fázi je obtížné předvídat rozdíl mezi přístupy,“ upřesňuje Fiona O’Neill.

Fidelity - bleskový průzkum - ČínaVypadá to, že technologický sektor zvládá virový šok

Jednou z oblastí trhu, která vypadá, že zvládla virový šok lépe než ostatní, je technologický sektor. Analytici společnosti Fidelity také očekávají, že zde bude dopad na zisky v důsledku propuknutí viru měkčí než v jiných sektorech.

Fidelity - bleskový průzkum - ČínaFiona O’Neill dodává: „Technologický sektor má víc příjmů, které zmírní obavy o likviditu. Subsektory, jako jsou videohry a nástroje pro práci na dálku, zaznamenají rozvoj s tím, jak se jednotlivé státy snaží omezit cestování a shlukování lidí. Technologické společnosti patří také k těm nejpřipravenějším na to, kdyby se situace zhoršila. Už zde totiž existuje fenomén práce na dálku a ze všech odvětví k ní mají nejblíže právě technologické společnosti.“

Tisková zpráva Fidelity International

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account