Peking ukončí limity pro zahraniční investory v čínském finančním sektoru už v příštím roce, což je o rok dříve, než se plánovalo. Čína bude také pokračovat v otevírání svého zpracovatelského sektoru, včetně automobilového  průmyslu.

“Plánovaného odstranění vlastnických limitů pro zahraniční investory u obchodování s cennými papíry, termínovými kontrakty a životním pojištěním dosáhneme do roku 2020,” uvedl čínský premiér. Slíbil také, že Čína příští rok zmírní restrikce pro přístup zahraničních investorů do telekomunikačních a dopravních služeb.

Oznámení přichází krátce po sobotní dohodě o obnovení obchodních rozhovorů mezi Spojenými státy a Čínou. Peking už v neděli zveřejnil nový seznam odvětví, ve kterých jsou zahraniční investice omezené či zakázané. Počet odvětví na seznamu klesl na 40, zatímco v předchozí verzi zveřejněné loni v červnu jich bylo 48.

Čína opakovaně slibuje další otevírání svého trhu zahraničním investicím, zdůrazňuje však, že tento postup bude založen na potřebách čínské ekonomiky, a nikoli na vnějších tlacích. Zahraniční podniky si stěžují, že Čína při uvolňování restrikcí pro zahraniční investice postupuje příliš pomalu a že často pouze opakuje už dříve učiněné sliby.

Zdroj: ČTK

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account