Investiční skupina DRFG založila podílový fond s názvem DRFG UCITS Bond Fund ve spolupráci s licencovaným fondovým manažerem, společností CAIAC Fund Management, která spravuje v lichtenštejnském knížectví fondy od roku 2007 a k červnu 2014 spravuje 88 fondů s aktivy přesahujícími 700 milionů švýcarských franků (15 miliard korun).

DRFG dluhopisový fond

DRFG UCITS Bond Fund je vysoce regulovaný fond s konzervativním profilem určen drobným i institucionálním investorům. Fond bude investovat finanční prostředky zejména do dluhopisů jak zemí EU, tak korporací, jejichž dluhopisy jsou regulovány a přijaty k obchodování na regulovaných burzách EU.

Očekávaný hrubý výnos by měl dosahovat 7-8% ročně a české veřejnosti se možnost vstupovat do fondu otevře v průběhu července 2014.

Měnové riziko zajištěno

Konzervativní charakter fondu podtrhuje fakt, že je vedený v českých korunách. Investorům tedy odpadnou vícenáklady v podobě případné konverze koruna-euro a riziko související se změnou kurzu. Možnost zainvestování, stejně jako výběru peněz, bude probíhat každé dva týdny. Z hlediska přístupnosti k investovaným prostředkům tak budou mít investoři peníze vázané kratší dobu než v případě mnohých termínovaných produktů.

Ondřej Záruba, finanční ředitel DRFG, řekl: “Chceme konzervativním českým investorům umožnit investovat do fondu konzervativního nejen svou investiční strategií, ale také bezpečného co se týče regulatorního prostředí. Proto jsme zvolili Lichtenštejnsko, kde náš fond bude podléhat té nejpřísnější evropské legislativě. Zkratka “UCITS” v názvu fondu upozorňuje na fakt, že fond vyhovuje evropské legislativě upravující kolektivní investování, která vychází z evropských právních předpisů označovaných jako The Undertakings for Collective Investment in Transferable Securities (UCITS).”

O investiční skupině DRFG

DRFG a.s. je česká investiční skupina s kapitálovými podíly ve firmách zabývajících se vzděláváním a výzkumem, vývojem software, investičními a finančními službami a výrobou. Cílem DRFG je zhodnocovat kapitál prostřednictvím investic do firem a projektů v perspektivních oborech. Řídí se investiční filozofií založenou na upřednostňování investic v oborech, v kterých má expertízu, v lokalitách, které jsou jí kulturně i geograficky blízké a v projektech, kde může získat významný rozhodovací podíl.

Zdroj: tisková zpráva DRFG

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account