Investiční portfolio - zasazené peníze v zemi - dolary - USD - bankovky
Zdroj: Pixabay.com

Čtenářům a divákům Investičního webu pravidelně odkrývám své investiční portfolio, které se snažím stavět pro výhledově velice dlouhé období extrémně nízkých úrokových sazeb, masivního tištění peněz, geopolitického chaosu a hrozby vysoké inflace. Pro období, ve kterém je reálný výnos z držení peněz v bance záporný a hotovost ztrácí hodnotu.

Vedle fondů sledujících hlavní akciové indexy, několika českých dividendových akcií a dlouhodobých spekulativních pozic v kryptoměnách hodlám na podzim navýšit své pozice v českém investičním fondu pro kvalifikované investory Longevitytech.fund, který investujte do nejlepších světových technologií a postupů prodlužujících zdravý a aktivní lidský život. Investiční strategie fondu Longevitytech.fund a.s. je založena na aktivním tematickém investování v sektoru longevity. Zároveň investuje do takzvané S křivky, tedy do vývojové fáze trhu, kdy lze pomocí správných informací a odborného zaměření vstupovat do příležitostí s výrazným zvýhodněním (v letech 2020-2022) a následně je prodávat s řádovým zhodnocením v období takzvaného hypu (2023-2025). Longevitytech.fund také vstupuje do společných startupů s Davidem Sinclairem a Life Biosciences.

Druhou mojí alternativní pozicí v portfoliu bude již jednou úspěšnou investicí prověřená zemědělská půda, do které jsem již investoval v rámci fondu kvalifikovaných investorů ČPF a.s., který v letech 2014-2019 dosáhl až 100% zhodnocení. Strategie Česko-slovenského půdního fondu (investiční společnost pro kvalifikované investory zapsaná v registru ČNB dle § 15 odst. 1 ZISIF) je postavena na výhodné koupi zemědělských podniků a jejich efektivním provozu v kombinaci s investicemi do zemědělské půdy v České republice a na Slovensku. Zemědělská půda v ČR má tržní cenu okolo 25 Kč/m2, ale na Slovensku jen okolo 10 Kč/m2. Slovenský trh s půdou i zemědělskými podniky je totiž ve vývoji odhadem až 5 let opožděn oproti trhům na západě. Podniky se navíc snáze nakupují. Půda je vhodnou investicí v období nízkých úrokových sazeb, nízkého ekonomického růstu a patří do správně diverzifikovaného portfolia. Společně s dotačními programy podporovaným zemědělstvím může investorům přinášet zajímavé zisky s relativně omezeným rizikem.

Autor je šéfredaktorem Investičního webu.0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account