„ESG investice vnímám jako novou normu, která se tady tvoří,“ říká investiční specialistka Petra Štěpánková. „Je to rostoucí trend. Společensky odpovědné investice budou stále častěji základním kamenem portfolií,“ podotýká v rozhovoru s Janem Zendulkou ze společnosti Moventum. „Klienti mi říkají, že chtějí vydělat, ale ne za každou cenu, záleží jim na tom, jaká konkrétní aktiva kupují a často nechtějí financovat kontroverzní obory jako jsou tabákový průmysl, gambling, prodej zbraní atd. A většinou jsou to mladší klienti, kteří přicházejí s otázkami etických investic.“

Zvukový záznam prezentace ve formátu MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google PodcastPocket Casts.

Petra Štěpánková

Majitelka firmy Melior Invest, s.r.o., investiční specialistka

Jsem majitelkou a investiční poradkyní ve společnosti Melior Invest, s.r.o. Radím našim klientům, jak bezpečně investovat do největších firem na světě a zhodnocovat tak jejich finanční rezervy. Dlouhodobě, transparentně a lidsky. Je pro mě důležité, aby investování už pro klienty nebylo další “španělskou vesnicí”.

Investujeme do firem jejichž výrobky používají denně lidé na celém světě. Do kvalitních značek s historií. Zároveň kladu důraz na společenskou odpovědnost a ekonomickou udržitelnost společností, do kterých plynou naše peníze.

Ve financích pracuji od roku 2008. Mé začátky v oblasti finančního poradenství mi daly všeobecný praktický přehled o fungování celého finančního trhu. Stále jsem ale cítila, že se chci specializovat. Péče o finanční rezervy mi v investicích z pohledu dlouhodobosti a strategie dala dokonalý smysl. Nyní se starám o zajímavé klienty a společně vytváříme rezervy, které jsou víc než jen financemi – jsou cestou ke svobodě, možností volby. Jsem vděčná za to, že mohu dělat práci, která mě naplňuje, a navíc klientům pomáhá plnit jejich sny. Mimo svůj pracovní život se cítím skvěle na tenisovém kurtu, v přírodě a ve společnosti lidí, kteří mají co říct. Jsem motorkářka, milovnice zvířat, cestování a werichovsko-svěrákovského humoru.

Jan Zendulka

Obchodní ředitel pro Českou republiku a Slovensko

Zkušenosti v oblasti obchodu získával Jan Zendulka od roku 2006 v Londýně jako konzultant u společnosti L&C LLP. Po návratu do České republiky v roce 2010 pracoval ve společnosti Real Treuhand Real Estate and Development, podniku banky Raiffeisenbank, než v roce 2013 u VH Investments převzal jako specialista na investice zodpovědnost za portfolio klientů. V roce 2015 založil Jan Zendulka podnik Just Invest, v němž byl zodpovědný za strategický management.

„Mým hlavním úkolem je Moventum přiblížit poradcům v Česku a na Slovensku. Obzvláště představení četných výhod, které Moventum poradcům nabízí, i aktivní podporu při startu a během spolupráce,“ říká Jan Zendulka.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account