Fidelity International uvádí na trh nový fond Fidelity Funds – Sustainable Water and Waste Fund – udržitelnost vodních zdrojů a nakládání s odpady. Fond usiluje o zajištění výnosů přizpůsobených riziku během celého cyklu investováním do globálních společností, které jsou zapojené do navrhování, výroby nebo prodeje produktů a služeb spojených s řízením vodních zdrojů a sektory zabývajícími se odpady.

Očekává se, že v roce 2050 bude více než 70 % světové populace žít ve městech a není proto pochyb o rychlé urbanizaci, která probíhá na rozvíjejících se trzích. Ty se přitom potýkají s rostoucím tlakem na starou infrastrukturu.

Romain Boscher, globální ředitel investic a akcií FI dodává: „Náš nový fond zaměřený na vodu a odpad je výborným příkladem toho, jak se dá zakomponovat společenská odpovědnost a udržitelné investování do portfolia bez toho, aniž by se dělaly ústupky v diversifikaci nebo dlouhodobém růstovém potenciálu.“

Příběh starý jako civilizace sama

Portfolio manager nového fondu Bertrand Lecourt říká: „Příběh vody a odpadů je starý jako civilizace sama, přesto jsou možnosti v této oblasti stále ještě investory poměrně neobjevené. Investiční příležitosti jsou v těchto sektorech poháněny rostoucí poptávkou po čisté vodě a jejím znovuzískávání, stejně jako lepší schopností zpracovávat odpady produkované stále rostoucí populací, bohatší a koncentrovanou ve městech. Není žádná ekonomika, která by fungovala bez vody a není ani žádná udržitelná ekonomika, která by se nepokoušela zvládnout nakládání s odpady.“

Fond je otevřená investiční společnost zřízená v Lucembursku jako SICAV a registrovaná k prodeji v Lucembursku, Francii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Španělsku, Velké Británii, Rakousku, Belgii, Chorvatsku, České republice, Dánsku, Finsku, Jersey, Guernsey, Maďarsku, Irsku, Lichtenštejnsku, Maltě, Norsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku a Švédsku.

Informace o fondu

Název fonduFidelity Funds - Sustainable Water and Waste Fund
Založení fondu07.11.18
Právní formaSICAV
Měna fonduUSD
Průběžný poplatek1.1% (Y-třída)
BenchmarkMSCI ACWI
Minimální investice2.500 USD (Y-třída)

UPOZORNĚNÍ:Toto není investiční doporučení. Hodnota investice může v průběhu času klesat i stoupat, takže je možné, že nakonec dostanete méně peněz, než kolik jste investovali.

Zdroj: Fidelity International

0 Comments

Leave a reply

Partneři


Chcete zde mít své logo?

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account