Svěřenský fond je vhodný pro každého, kdo vlastní nějaký majetek a nemůže či nechce jej spravovat. V takovém případě může svůj majetek vyčlenit do svěřenského fondu, určit si osobu, kterou pověří jeho správou, tedy správce a definovat způsob, jakým má správce o majetek pečovat. Zda má jen uchovat jeho hodnotu a udržovat jej, nebo majetek rozvíjet za účelem zisku. Dále je nutné určit beneficienta, tedy osobu, která bude majetek užívat či čerpat benefit z jeho plodů.

Ve světě se obvykle svěřenské fondy využívají k transferu majetku mezi generacemi jako ochrana proti marnotratným dětem. V ČR je nyní populární důvod založení svěřenského fondu střet zájmů na politické scéně.

Jak postupovat při založení svěřenského fondu?

Je vhodné se obrátit na odborníka, na jednotlivce nebo společnost, která se správou majetku zabývá profesionálně. Odborníci mají nastudovanou legislativu, mají už praxi v tomto segmentu, tedy mohou poradit, pomůžou a zajistí vše, co potřebujete. Ve výsledku tak ušetříte nejen čas, ale i peníze a především máte jistotu, že váš majetek je opravdu zcela ochráněn a v bezpečí. Každý správce majetku má totiž přímou trestní odpovědnost.

Jednou z  takových společností, která se soustředí na profesionální správu majetku, je společnost Invest & Property Consulting a.s. Tato firma pomáhá svým klientům se založením fondu, vyčleněním majetku a následně pak majetek spravuje, zajistí účetní evidence, administrativu i péči o klienta a navyšování hodnoty majetku či jen prostou správu majetku.

Společnost vznikla v roce 2014 jako společnost s ručením omezeným. V roce 2016 se transformovala na akciovou společnost a nyní spravuje vice jak 1/3 všech svěřenských fondů v ČR. Má zkušenosti v této oblasti již od samotného začátku, jako jediná společnost v ČR umí nabídnout klientům nejen klasickou správu majetku a vyčlenění do fondů, ale také tzv. aktivní správu majetku, kdy navyšuje hodnotu spravovaného majetku a klient tak může využít benefit, který mu navýšená hodnota majetku přinese.

Jak se zvyšuje množství spravovaných fondů, vyvíjí se postupem času i společnost Invest & Property Consulting a.s. Rozvíjí se zázemí pro klienty, tým odborníků, který se soustředí na samotnou správu majetku, ale také skupina obchodníků, která je připravena pomoci například finančním poradcům zahrnout do svého portfolia služeb pro klienty i správu majetku a využít tak obrovské příležitosti, kterou tento nově vznikající segment na trhu finančních služeb zajisté je.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account