Investiční platforma Moventum oficiálně oznámila, že investiční zprostředkovatel Phoenix Investor bude využívat její obchodní platformu. Phoenix Investor je společnost poskytující investiční služby prostřednictvím množství nezávislých finančních poradců v Rakousku, České republice a na Slovensku. 

Phoenix bude využívat Moventum účty „Classic Account“ a „Managed Account“ (viz rozhovor zde). „ Moventum pro nás je díky své orientaci na B2B business, flexibilitě a vysoké profesionalitě správným partnerem pro Phoenix Investor,“ řekl Ján Kurhajec – CEO Phoenix Investor.

Moventum je v Lucembursku sídlící finanční instituce nabízející správu aktiv a investiční platformu pro finanční poradce. Platforma nabízí poradcům z různých částí světa cca 8.000 fondů. Klienti společnosti Moventum pochází z více než 120 zemí. „Jsme přesvědčeni, že obchodní vztah s Phoenix Investor významně navýší objem majetku, které v této části Evropy spravujeme. Těšíme se na úzkou a dlouhodobou spolupráci“, řekl Roman Lewszyk, CEO společnosti Moventum.

Společnost Phoenix Investor publikovala na webu iDnes.cz komerční rozhovor se svým CEO Jánem Kurhajcem. V tomto rozhovoru se Ján Kurhajec vyjadřuje ke vztahu Phoenix Investor a společnosti E&S (Ertrag und Sicherheit), ve které dříve pracoval a která vyhlásila insolvenci (více zdezde). V poradenské komunitě se objevují názory, že Phoenix je nástupcem reputačně pošramocené firmy E&S, Ján Kurhajec však tyto názory rozporuje.

 Komentářů: 3
 1. Dan N. 7 roky

  Phoenix Investor je převlečený Ertrag & Sicherheit

 2. Radim Tisoň 7 roky

  VION, resp. Partner Bank a jeho „investiční bankéři“ jsou nástupci E&S. :-)

 3. Jan Fiala 7 roky

  Dovolím si opravit a doplnit komentář „Daniel N.“.

  Phoenix není převlečený E&S. Je to skupina podrazáků nejhrubšího zrna, kteří se významně podíleli na cestu firmy k úpadku a kteří svoje podrazáctví ukázali v plném světle právě tímto projektem.

  Pokračovatelem E&S je VION, resp. Partner Bank.

  V E&S jsem byl od února 2012. A byť jsem si to nechtěl přiznat, fakticky jsem se tomu nevěnoval od přelomu let 2014/2015, tedy dávno před insolvencí už byla moje činnost omezena jen na zpracování pokynů, od cca podzimu 2015 žádné nové obchody, následně ani účast na mítincích apod. A naopak mě coby věčného kverulanta a upozorňovače na problémy chtěli „ředitel“ a spol. vyhodit kolikrát. Poslední perlou byl „investiční striptýz“, záhadná Bank Frick, neochota řešení Shedlinu a EVVE, o ICM ani nemluvě. Tak třeba se na to dívám objektivněji než ti, kdo tam nebyli vůbec (a omílají jen to, co znají z médií či z dávných Tůmovic článků) a nebo jsou v jednom z „táborů“.

  Obě skupiny jsou tragédie sama, pouze s tím rozdílem, že VION je poradenským pohrobkem, sdružujícím poslední věrné obchoďáky, snažící se přežít (přestup z fondů do platformy osobně neschvaluji, takovou hovadinu nemůže nikdo soudný udělat) a možná i bláhově věřící, že nějakou novou akvizici udělají. Phoenix je složen jen z přeběhlíků, o 5% nových tváří, které by před tím nebyly u E&S, nevím. Ale úplně to nesleduji už, tak možná mi unikl přírůstek někoho nového. Sídlo firmy mají v Brně Černovicích na ul. Charbulova, tedy hned naproti Šaškecu (pro neznalé hantecu, zdejší blázinec:)), tak možná jim tam nějaký nový ménežér přibyl, když byla přestavována ochranná zeď… :)

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account