Finančně-poradenská společnost Partners For Life Planning rozšiřuje své působení na českém trhu. V souvislosti s tímto rozhodnutím založila vlastní investiční firmu, která od České národní banky obdržela 19. listopadu 2010 potřebnou licenci. Firma potvrdila, že hodlá využít své klientské i odborné zkušenosti.

{+}

“Máme rozsáhlé klientské zkušenosti i odborníky, kteří pracovali v úspěšných investičních firmách. Chceme na trh přinést fondy, které zde doposud chyběly, a které budou reflektovat různé rizikové profily i investiční horizonty našich klientů,” komentovala budoucnost firmy předsedkyně představenstva Partners Kateřina Palková.

Partners investiční společnost představí svou produktovou nabídku zhruba na jaře roku 2011. V jejím čele jsou odborníci s bohatou zkušeností s investičním byznysem. Ekonom Pavel Kohout, člen představenstva a vládní rady NERV, je odborným garantem připravovaných investičních produktů. V minulosti působil ve společnostech PPF nebo holandské ING, kde zakládal několik úspěšných podílových fondů. Místopředsedkyně představenstva Kateřina Palková pracovala dva roky v Komisi pro cenné papíry a následně v Pioneer investiční společnosti řídila obchodní a marketingovou strategii firmy ve střední Evropě. Předseda představenstva Martin Vícha sedm let pracoval v asset managementu privátních aktiv a věnoval se portfolio managementu aktiv investičních, penzijních a podílových fondů.

Připravované fondy budou z rozhodující části koncipovány jako fondy fondů. Budou pracovat s fondy šestnácti renomovaných světových investičních společností. “Ze spektra tisíců dostupných fondů vybereme šampióny, kteří vystupují z davu. To je jen jeden z významých bodů, kterým se nové fondy mají lišit od průměru,” uvedl Pavel Kohout.

“Díky našim zkušenostem se stovkami tisíc klientů víme, jak lidé u nás uvažují o investování. Naší nabídkou chceme reagovat na stav trhu, který nenabízí vhodné nástroje, které klienti potřebují v době turbulentních trhů. Rozhodli jsme se přinést službu, která byla doposud určena pouze bohatým lidem, široké klientele,” doplnila Kateřina Palková.

Již s malou měsíční úložkou bude moci klient dosáhnout na komplexní a aktivně spravovanou investici. Partners investiční společnosti připraví takové investiční strategie, které budou zohledňovat různé rizikové profily a investiční horizonty. Partners v souladu se svou firemní filosofií nabídnou investiční řešení jinak.

Věříte, že Partners investiční společnost na trhu uspěje? Nebo budou pro její úspěch rozhodující výhradně obchodní dovednosti spolupracovníků mateřské firmy?

komentáře 4
 1. Pavel Dvořák 10 roky

  V tomto případě je dle mého jednoznačné, že do investiční společnosti potečou peníze především od jejich vlastních klientů. Na trhu je dostatek obdobných možností a není důvod pro poradce odjinud, směřovat své klienty ke konkurenci.

  10

  0
 2. Petr Tomeš 9 roky

  Pokud to bude konkurenceschopná a zajímavá nabídka, nevím, proč bych měl jako poradce tyto produkty apriory odmítat. Jedna věc je kvalita a vyváženost poradenství, která je pro mě rozhodující, druhá věc je uražené ego spočívající v tom, že s produkty přišly konkurence. No a co, když budou vhodné pro mé klienty?

  2

  1
 3. Michal Mička 9 roky

  Nijak převratná myšlenka, aktuálně v ČR existuje několik společností, které se zabývají stejnou činností, avšak s tím rozdílem, že se na tuto oblast specializují, což nebude případ Partners, která se zabývá komplexním finančním poradenstvím. Tým, který se touto činností bude zabývat, bude podstatně menší než v jiných investičních společnostech.
  V každém případě se nechám rád překvapit.

  1

  0
 4. Vít Suchý 9 roky

  Že by šturm před počátkem spuštění investiční důchodové reformy ?

  1

  0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account