Svěřenské fondy („SF“) mohou hrát v portfoliu poradců zajímavou roli. Společnost Invest & Property Consulting patří mezi jejich nejvýznamnější propagátory. Jak se vyvíjela firma, která je předním hráčem na trhu svěřenských fondů? Sledujte videozáznam přednášky Ivana Machoně!

MP3 záznam ke stažení zde (MP 14 MB)

Orientační přepis přednášky

SF jsou alternativní nástroj pro správu klientského finančního majetku. SF se zabýváme od roku 2014, a rád bych Vám představil to, čeho jsme za těch pět let dosáhli.

Myšlenka vzniku IPC vznikla již v roce 2008, kdy jsme začali vytvářet první investiční portfolia. Začali jsme klientům spravovat jejich majetek. V té době ještě ne v rámci SF. Někteří z nich nevěděli, jakým způsobem svůj majetek spravovat, ale věděli, že naše společnost dokáže s jejich majetkem pracovat. Současně jim dokáže nabídnout zajímavé benefity.

Rok 2014 (01:50)

V tomto roce jsme založili společnost INVEST & PROPERTY CONSULTING. Tenkrát ještě s.r.o. Začali jsme osahávat SF a zajímat se o možnost zajímavé nabídky a benefitu pro klienty. Vytvářeli jsme první smluvní dokumentace a založili jsme první SF, který byl ve výši 1,4 mil. Kč.

SF (02:28)

Možnost sjednávat SF je zde od 1.1.2014 a to dle nového Občanského zákoníku. Podstatou SF je správa cizího majetku. Nabízí to mnoho výhod a alternativ. Jsme profesionální správci SF a nabízíme plnohodnotný servis.

Rok 2015 (03:20)

Začali jsme vytvářet nové postupy a spolupráci s právníky a notáři, kteří jsou důležitou součástí při správě cizího majetku. Sjednáváme prvních dvanáct SF. V první roky (2014, 2015) byly roky, kdy u nás všichni dělali všechno a naše produkty jsme nepouštěli do zprostředkovatelských sítí. To proto, že jsme si chtěli vyzkoušet, že naše myšlenka, kterou chceme přenést, je správná. Že cesta, kterou jsme si zvolili je správná a jsme schopni toho hodně nabídnout.

Rok 2016 (04:10)

Společnost se transformovala na akciovou společnost. Chtěli jsme dát punc naší kvalitní práci a transparentnosti. Přestěhovali jsme se do nových kanceláří. Začali jsme nabírat nové obchodní partnery a naše produkty již jsou částečně pouštěny do zprostředkovatelských sítí. Sjednali jsme 77 SF.

Rok 2017 (04:39)

V tomto roce jsme se již rozhodli, že budeme přesně definovat strukturu společnosti. Vytvořili jsme samostatná oddělení a naše produkty pouštíme do zprostředkovatelských sítí. Nechceme jít cestou kvantity, že budeme spolupracovat s každým. Zacilujeme se na menší skupiny profesionálních poradců, kteří se zabývají širokým portfoliem produktů. Ti, kteří umí investice a s klienty to myslí opravdově. Ono se to samozřejmě lehce řekne, ale nechceme jít kvantitou. Chceme garantovat bezproblémovost našich služeb. Začali jsme budovat obchodní síť. Spustili jsme náš obchodní systém, který má pro obchodníky přinést velké ulehčení a pohodu při sjednávání SF. V květnu 2017 se oficiálně představujeme na FINfestu, kde představujeme naše produkty a navazujme další spolupráce. V září 2017 pořádáme pro obchodní partnery první společnou akci. Představujeme jim, jak investujeme peníze a jak pracujeme se svěřeným majetkem. Přijali jsme strategické manažery a spouštíme webové stránky. V říjnu se opět stěhujeme. To je již potřetí. Začínali jsme v jedné kanceláři, následně ve čtyřech a nyní jich je kolem 16. Jsme tam schopni nabídnou veškerý servis a služby. V listopadu se opět účastníme FINfestu, který byl náš druhý.

Rok 2017 byl pro nás průlomový. Sjednali jsme 305 SF a vzali jsme do správy 91 mil. Kč. Což si myslím, že je docela vysoké číslo. Svědčí o tom, že cestu, kterou jsme nastolili je ta správná. Že naše produkty mají smysl a nabízejí něco jiného než doposud poradci a zprostředkovatelé znali.

Rok 2018 (07:32)

Od 1.1.2018 vzniká v ČR rejstřík SF, které nově vznikají až po zápisu do tohoto registru. Měli jsme první společnou akci pro naše obchodní partnery na autodromu v Brně. Zde jsme chtěli odměnit naše obchodní partnery za skvělou spolupráci.

Letošní rok jde opět raketově nahoru. Za prvních pět měsíců jsme založili 305 SF (což je shodné s celým rokem 2017) v objemu 72 mil. Kč. To nám opět ukazuje naši správnou cestu. Klienti na naše produkty slyší a máme jim co nabídnout.

Měnili jsme trošku logo. Celý název je zbytečně dlouhý. Při aktualizaci našich produktů jsme zjistili, že se nikdo nepředstavuje INVEST & PROPERTY CONSULTING, ale všichni slyší na IPC. Proto jsme trochu změnili logo. Náš strom se do loga nevejde, tak jsme jej museli dát trochu ven. Nové logo postupně měníme na našich materiálech.

Souhrn (10:02)

Máme 287 obchodních partnerů, 1.139 klientů, založili jsme celkem 670 SF. Na přednáškách ukazujeme, že spravujeme více než 1/3 všech SF v ČR. Ovšem uvedená čísla nám ukazují, že spravujeme více než 60 % SF. Myslím, že tím pádem spravovat majetek klientů umíme. Máme 19 zaměstnanců, kteří se starají o klienty. Máme jednoduchý obchodní systém, který navádí naprosto intuitivně. Nemáme žádné papírové smlouvy. Po zaškolení jste schopni se stát samostatnou jednotkou, která umí sjednat SF a umí sjednat s klientem obchod. V rámci struktury naší společnosti jsou jasně definována oddělení a pozice. Na našich stránkách jsou fotky našich lidí. Nechceme být anonymní společností, chceme abyste poznávali naše obličeje.

Majetkové vazby (12:04)

Naše veškeré obchodní aktivity jsou transparentní. Veškeré majetkové vazby se dají dohledat na justici a veškeré výsledky zveřejňujeme. Jasně víte, do čeho investujeme, kde vyděláváme. Nejsou to žádné anonymní akcie a dluhopisy.  Jedná se o širokou škálu oblastí. Řídíme se jenom tím, aby nám to prostě vydělávalo.

ProSpolužáky.cz (13:05)

Náš nosný projekt, který zatím máme, je společnost ProSpolužáky.cz. Jedná se o učebnice pro střední školy. Jde o hodně mediálně propíraný projekt. První byla matematika ProSpolužáky. Tento projekt se velice slibně rozvíjí. Je o něj zájem na Slovensku, jednáme o prodeji licence do Polska. Zatím jej používá 87 středních škol v ČR, přes 10.000 studentů. Projekt vyhrál několik knižních cen. Marek Liška, který s tímto projektem přišel, je pomalu mediální hvězda.

Závěr (14:15)

Myslím si, že úspěchů je hodně. Budeme rádi, když se budete o SF zajímat a budete se zajímat o alternativy k dosavadním produktům. Naším obchodním partnerům nabízíme motivační akce, tak aby naše spolupráce byla komfortní.

Děkuji za pozornost.

Snímky prezentace

Prezentace ke stažení zde (PDF, 18 MB)

Michaela Sklálová

Obchodní a marketingová ředitelka společnosti Invest & Property Consulting

Jak vidíte budoucnost svěřenských fondů v České republice v následujících letech?

Vystudovala obor Management obchodních činností na Soukromé vysoké škole ekonomických studií v Praze. V oboru financí se pohybuje od roku 1999. Nejprve jako klasický finanční poradce, od roku 2008 na pozici managementu. Od roku 2014 se věnuje finančnímu poradenství, zejména investičnímu poradenství pod vlastní značkou Adala s.r.o., kde je zároveň jednatelkou. Od roku 2016 se stala novou obchodní a marketingovou ředitelkou společnosti Invest & Property Consulting. Jejím hlavním úkolem je vytváření obchodní a marketingové strategie, řízení produktového portfolia a posílení pozice Invest & Property Consulting na českém trhu. Obchodní a marketingové aktivity řídí i v rámci přidruženého portálu Investujichytře.cz.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account