ING snižuje s platností od 1.3.2010 úrokovou sazbu ING Konta o 0,25 procentního bodu. Nová aktuální úroková sazba je tedy 2,25%. ING tak s odstupem času reaguje na snížení úrokových sazeb České národní banky z prosince 2009. Vedení ING banky věří, že toto snížení je na delší dobu také posledním snížením úrokové sazby ING Konta.

ING Konto během své historie vytvořilo fondům peněžního trhu i ostatním spořicím bankovním účtům velmi silnou konkurenci, když banka ING sazbu na Kontu neměnila po celý jeden rok. I po aktuálním snížení sazby na 2,25% však výnos zůstává zajímavý. Z bankovního sektoru bude ING Kontu nejvíce konkurovat spořicí účet AXA (2,5% bez věrnostního bonusu 0,5%). Otázkou zůstává, jak AXA zareaguje na ING. A to i s ohledem na běžící reklamní kampaň AXA.

ING Konto “spravovalo” na konci roku 2009 peněžní prostředky klientů v objemu přes 60 miliard Kč (meziroční růst 30%). Pro srovnání, aktiva fondů ING rostla “jen” o 28% (na 5,9 mld. Kč).

Jak se podle Vás AXA zachová po skončení své kamapaně? Jaké další produkty nabízíte klientům jako alternativu spořicíc účtů? Jak se díváte na situaci fondů peněžního trhu?


komentáře 4
 1. No to je pech, zrovna před 14 dny jsem si tam převedl peníze a přemýšlel jsem zkontaktovat AXA:o) aby to nebylo tak že kde uložím peníze tak se tam sníží sazba:O)

  1

  0
 2. Je docela úsměvné číst tento příspěvek s odstupem šesti let. Za 2,25% by jim dneska utrhli nejen ruce … V současnosti nabízí ING 0,7% a řadí se do průměru. S bonusem je to trochu zajímavější – 1,5% na 3 měsíce pro částky do 0,4 mio. Tady http://investplus.cz/sporeni/sporici-ucet-od-ing-konto-bonusovy-urok-2-na-prvni-3-mesice-pro-nove-klienty-plati-do-31-8/ ještě uvádějí příspěvek 300 Kč na vybraný fond. I tak docela slabé ….

  1

  1
 3. Dnes, tj. po dalších 3 letech se situace začíná obracet, ale pořád jsou ty úrokové sazby směšné. Pamatuji doby, kdy jsem se ČSOB posmíval za úrok 4%. Na tak “směšném” úroku se nedalo vydělat, protože inflace byla mnohem vyšší. A dnes mi i po propadu Bitcoinu a tzv. “splasknutí bubliny”, které hlásají klasické banky, stále připadá, že nějakou malou část peněz by člověk měl investovat právě do některé z kryptoměn. I když to těžko nabídnu klientům, tak přátelům doporučuji vyzkoušet obchodování. Pro získání přehledu je asi nejlepší založit někde demoúčet a vyzkoušet to. Nejnázornější je v tom asi sociální platforma eToro, která umožňuje kopírovat strategie nejúspěšnějších investorů – základní fakta např. v této recenzi eToro Jak je vidět, tak i kopírování může být pozitivní. ;-)

  0

  0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account