Americký miliardář a investor maďarského původu George Soros, který se proslavil svou miliardovou sázkou proti britské libře, ukončil po víc než čtyřiceti letech činnost svého otevřeného hedgeového fondu. Majitelům podílů vrátí zhruba miliardu dolarů. Odteď chce investovat jen za sebe a svoji rodinu.

{+}

K tomuto kroku ho údajně vedlo mimo jiné zpřísnění regulací. Agentura Bloomberg ale upozornila, že se fondu Quantum v posledním roce nedařilo.

Soros, který sám operuje s 24 miliardami dolarů – za sebe, rodinu a své nadace – ukončení činnosti fondu Quantum nekomentoval. Oficiální dopis jako hlavní důvod uvádí zpřísnění pravidel pro hedgeové fondy od roku 2012. Ty, které spravují majetek nad 150 milionů dolarů, budou muset zveřejňovat informace o investorech, jmění a oznamovat potenciální střet zájmů. Fondu, který je stále hlavně rodinným podnikem, už se prý přizpůsobovat novým pravidlům nevyplatí.

Agentura Bloomberg ale také upozorňuje, že Sorosovu hedgeovému fondu, který od roku 1969 v průměru jmění zhodnocoval o 20 procent, se v  posledním roce a půl moc nedařilo. V letošním prvním pololetí údajně dokonce ztratil 6 procent.

Celý text článku si můžete přečíst na serveru E15.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

Nepamatujete si své heslo?