LBBW a Komerční banka přišly takřka zároveň s novým typem spořicích produktů. Oba produkty – na rozdíl od klasických spořicích účtů – využívají „dvousložkovou“ úrokovou sazbu. V mnohém se však tyto produkty liší. Zdá se ale, že ve spořicích účtech KB ani LBBW nemohou banku AXA ohrozit. Alespoň zatím.

KB Spořicí konto Bonus

Nové KB Spořicí konto Bonus je korunovým spořicím účtem bez výpovědní lhůty. Základní úroková sazba je vyhlašována na základě změn na finančních trzích (aktuálně 1 % p.a. pro fyzické osoby). K této sazbě se přičítá bonusová sazba (aktuálně 0,5 %), která bude fixována standardně na šest měsíců. Celkově může být tedy výnos podle aktuálních podmínek 1,5 % (1,275 % po zdanění).

LBBW IQ Bonusový vklad

LBBW přichází s IQ Bonusovým vkladem EUR/CZK. Jde o osvědčený koncept „prémiových vkladů“, kdy část výnosu je fixní a druhá část výnosu je vázána na vývoj měnových trhů. Pevná složka aktuální tranše (v prodeji od 1.6.2010) je úročena pouhými 0,35 %. K tomuto výnosu však může klient získat navíc bonus 3 % p.a., bude-li splněna bonusová podmínka (např. pohyb kurzu CZK/EUR v určitém rozpětí). Bonusová podmínka bude specifikována 1.6.2010. IQ Bonusový vklad LBBW je vkladem ročním, maximální výnos za rok může být 3,35 % (2,85 % po zdanění).

Analogický roční vkladový produkt České spořitelny („Měnový prémiový vklad“) vynášel v roce 2010 v průměru přibližně 1,7% p.a. Zdá se tedy, že LBBW pozici spořicího účtu AXA pravděpodobně neohrozí. Vše bude ale záviset na dosud neznámých bonusových podmínkách.

K IQ Bonusovému vkladu je třeba mít zřízen běžný účet (IQ Konto zdarma), minimální výše vkladu je 100.000 Kč (!) a sankce za předčasný výběr je 2 %.

Zdroj: tiskové zprávy LBBW a KB, webové stránky bank

Jaký je váš názor na podobně strukturované prémiové vklady?

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account