Tomáš Voltr, někdejší reprezentant České republiky v kanoistice, je již několik let výkonným ředitelem společnosti EFG – investiční skupiny zaměřené na zhodnocení kapitálu v energetických projektech šetrných k životnímu prostředí. Jaká byla jeho cesta od kanoistiky k byznysu?
„Byznys a sport má k sobě blízko,“ podotkl Tomáš Voltr v rozhovoru s Martinem Viktorou, který se natáčel na pražské Císařské louce. Vlastnosti, které člověk nabyde ve sportu, velmi často v byznyse využije. Lidé, kteří sportují – ať už na vrcholové úrovni nebo jen tak pro radost – většinou mají smysl pro fair play, mají vůli, cílevědomost a vytrvalost, což jsou vlastnosti v byznysu velmi důležité,“ poznamenal s tím, že dnes se aktivně věnuje triatlonu.
A proč právě téma ekologie, udržitelného rozvoje a environmentálních projektů? „Už v době sportovního života jsem začal přemýšlet nad dalším profesním rozvojem a snažil jsem se hledat takový obor, kde by moje práce měla smysl,“ uvedl dále v rozhovoru. „Ivo Skřenek, se kterým jsem se poznal díky kanoistice, přišel s projektem, který využije jinak škodlivé odpady a vyprodukuje z nich elektřinu (v dnešní době vyrábíme i zemní plyn). Tenkrát byl projekt ve fázi, kdy bylo potřeba sehnat dalšího investora, což byla oblast, ve které jsem se pohyboval a investory jsem osobně znal.“
Společnost založili v roce 2012. Dneska má jejich skupina 14 dceřiných společností, každá z nich se zabývá energetikou a navazuje na obnovitelné zdroje a energetické využití odpadů ve formě elektřiny, bioplynu a biometanu.
Jsou sociálně odpovědné ekologické projekty zajímavé ekonomicky? Kolik mají jejich projekty zdrojů příjmů a z čeho konkrétně? Jaké projekty mají v hledáčku a v nejbližší době do nich chtějí investovat?
Více informací se dozvíte ve videu.
Tomáš Voltr
Místopředseda představenstva ve společnosti Energy financial group a.s.
Spoluzakladatel skupiny, místopředseda představenstva a od tohoto roku také výkonný ředitel finanční skupiny Energy financial group (EFG), která se věnuje odpovědným investicím do obnovitelných zdrojů energie. V rámci kontroly holdingu přitom působí jako statutární orgán jejích devíti společností. Od založení skupiny roku 2016 se věnuje především řízení a financování dílčích projektů, přičemž oboru finančního managementu a investičního poradenství se intenzivně věnuje již několik let. Od roku 2019 je také členem dozorčí rady České vodíkové technologické platformy.
Partnerem rozhovoru je restaurace Cinda na Císařské louce v Praze.