Časopis Finanční poradce důkladně recenzoval web Poradci-sobě.cz. Dopadli jsme na výbornou! Tato recenze se může stát odrazovým můstkem pro každého, kdo se zajímá, co tento web umí. I když… některé funkce zatím na své spuštění teprve čekají. Třeba takový vyhledávač poradců pro klienty. Na ten si budete muset ještě pár dní počkat…

Od začátku ledna je český internet zase o něco bohatší. Světlo světa spatřil web Poradci-sobě.cz s podtitulem „Prostor pro všechny, kteří ve světě finančního poradenství něco znamenají…“.

Vytváření virtuálních komunit je moderní a bylo jen otázkou času, kdy se podobný finančně-zpravodajský portál pro poradce a konzultanty objeví také u nás v České republice. Poradci-sobě.cz jsou zde a nutno uznat, že se jedná o docela povedené dílko.

INTERNETOVÝ KŘÍŽENEC

Zakladatel webu Martin Viktora sám s nadsázkou charakterizuje svůj projekt jako „finanční Facebook křížený s finančním iDNESem“.

Cílem projektu je vytvoření nezávislé komunikační a informační platformy pro finanční poradce bez ohledu na společnost, pro kterou pracují. Ať jde o poradce z velkých poradenských „multilevelů“, bank nebo poradců na volné noze. Poradenská komunita je vnímána šíře: na webu jsou vítáni také zástupci odborné veřejnosti, produktoví experti, obchodní manažeři i samotné finanční a poradenské instituce jako právnické osoby. Jak říká trefně podtitul webu – zkrátka všichni, kteří v poradenství něco znamenají. Web má také pomáhat tolik potřebné kultivaci poradenského businessu a potírání nepravostí, které kazí dobré jméno finančně poradenského cechu. Podívejme se na www.poradci-sobe.cz trochu blíže…

HTTP://PORADCI-SOBE.CZ – JDEME NA TO!

Přivítala nás úvodní obrazovka pro neregistrované uživatele. Krátká charakteristika webu, upoutávky na aktuální články a výzva k registraci. Nic zvláštního. Ovšem Martin Viktora upozorňuje: „Pořád ještě běžíme v beta verzi, takže nám na úvodní stránce pro neregistrované chybí jedna velmi zajímavá funkčnost: vyhledávač finančních poradců.“

Neregistrovaný uživatel (tedy klient) bude mít možnost výběru poradce podle regionu a podle specializace, kterou má poradce ovládat. A web Poradci-sobě.cz klientovi doporučí hned několik poradců, kteří dané charakteristiky splňují.

Jak budou doporučení poradci vybíráni? Martin Viktora odpovídá: „Objektivní kritérium pro výběr nejlepšího poradce přes internet neexistuje. Ale i tak chceme klientům pomáhat alespoň tím, co o poradcích na Poradci-sobě.cz víme my. Klient chce poradce s kvalitním poradenským know-how.

A my budeme doporučovat ty poradce, kteří toto know-how budou na webu prokazovat tím, že budou dostatečně aktivní v diskusních fórech, budou konstruktivně komentovat články, budou přispívat vlastními články a kteří budou pozitivně hodnoceni poradenskou komunitou na webu Poradci-sobě.cz.“

Sama registrace probíhá jednoduše. Poradce vyplní pár údajů (povinné je jen uživatelské jméno, email a heslo). Pokud chce být poradce prezentován klientům, musí mít logicky uvedeny všechny požadované údaje. Poradce s nekompletním profilem nemůže být klientům prezentován.

VÍTEJTE V KOMUNITĚ FINANČNÍCH PORADCŮ

Po registraci (musí se potvrdit kliknutím na odkaz zaslaný e-mailem) se dostáváte rovnou na hlavní stránku portálu.

Co je zajímavé, při každém dalším přihlášení na www.poradci-sobe.cz si vás systém bude pamatovat a nebude od vás přihlašovací údaje vyžadovat, pokud se budete přihlašovat ze stejného počítače.

Kliknutím na symbol fotografie u vašeho přihlašovacího jména si můžete doplnit další profesní údaje do profilu a svoji fotografii, pod kterou budete na webu vystupovat.

Web je členěn do víceméně klasických sekcí: od Radíme (poradenské know-how), přes Investujeme, Pojišťujeme až po články o poradenských firmách.

Při výběru některé ze sekcí se zobrazují jen relevantní články. V horní liště se dozvíte další zajímavé informace o webu. Každý článek je samozřejmě možno komentovat, anonymní komentáře však nejsou možné. Anonymita by však byla v tomto případě ke škodě. Stačí se podívat, jak vypadají diskuse na některých velkých veřejných webech…

PORADNA PRO PORADCE

Kliknutím na výrazné modré políčko Diskutujeme se přesunete do diskusní části webu. Zde se můžete připojit do existujících diskusních skupin. Nebo si můžete vytvořit vaši vlastní diskusi a vytříbit si názory s vašimi kolegy!

Zajímavým prvkem diskusního fóra je Poradna pro poradce. Ptát se můžete profesionálního portfolio manažera, právníka a daňového poradce. Povoleny jsou jak profesní dotazy, tak i dotazy osobní! Pokud vám tedy nevadí, že se ptáte na osobní věci veřejně.

Nakonec, vždycky se můžete zeptat ve stylu „mého rozvádějícího se klienta by zajímalo…“. Radami z poradny může finanční poradce dát svému klientovi další přidanou hodnotu.

KDO NEBLOGUJE S NÁMI, BLOGUJE PROTI NÁM!

Červeným políčkem Blogujeme se podle očekávání dostáváte do uživatelských blogů. Blog (tedy fakticky vlastní webovou stránku) si může velmi jednoduše založit a spravovat úplně každý.

Na Poradci-sobě.cz například bloguje také známý astrolog Richard Stříbrný (schválně, podívejte se na http://stribny.poradci-sobe.cz na poradenský horoskop).

Blogují jednotlivci i samy finanční instituce. Zkrátka každý, kdo chce poradenskou komunitu nějak oslovit. Upoutávky na nejnovější blogy se totiž zobrazují přímo na hlavní stránce!

PÁR ROZTOMILÝCH DROBNOSTÍ

Na hlavní stránce se náhodně zobrazují vtipy o penězích, můžete sledovat fanoušky Poradci-sobě.cz na Facebooku a úplně dole v závěru stránky můžete vidět, kde se o čem píše.

Poradci-sobě.cz pro vás monitorují klíčové finanční servery, takže pro informace ze světa osobních financí už nemusíte surfovat nikam jinam.

DOPORUČIT WEB?

Poslední funkcí webu je Doporučit web vpravo nahoře. Uděláte to? To už je jen a jen na vás. Naše doporučení web Poradci-sobě.cz dostal!

Myslíme, že recenze dopadla na výbornou. A co vy? Věříte, že se podaří na tomto webu vytvořit skutečnou komunitu finančních poradců? Podívejte se, co redakci vzkazují někteří z vás a přidejte váš názor!

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account