Z analýzy klientského kmene penzijního fondu Generali vyplývá, že nejštědřejšími přispěvateli na penzijní připojištění svých zaměstnanců jsou firmy z Prahy. Na opačném pólu žebříčku výše příspěvku na penzijní připojištění coby zaměstnaneckého benefitu jsou podniky z Vysočiny.

{+}

Rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším průměrným měsíčním příspěvkem je necelých 700 korun. Výše příspěvku může souviset s regionální zaměstnaností a postupným zotavováním firem z ekonomické recese.

V Praze, kde je nezaměstnanost dlouhodobě na nejnižší úrovni, jsou příspěvky zaměstnavatelů nejvyšší. V průměru se jedná o necelou tisícikorunu měsíčně. Nejmenší počet firem přispívá z Karlovarského kraje, přesto jsou jejich příspěvky v celorepublikovém srovnání druhé nejvyšší a blíží se částce 900 korun. Třetí nejštědřejší zaměstnavatelé jsou z Ústeckého kraje. Průměrná výše jejich měsíčního příspěvku přesahuje 600 korun.

Na opačném pólu tabulky jsou zaměstnavatelé z Vysočiny, kteří měsíčně přispějí na důchody svých pracovníků částkou 320 korun. S 330 korunami následují podniky z Jihočeského kraje a třetí nejnižší měsíční příspěvek ve výši 350 korun zasílají zaměstnavatelé z kraje Libereckého.

Nejvíce firem přispívá v Praze, následuje kraje Jihomoravský a  Zlínský. Výše příspěvku v Jihomoravském kraji přitom odpovídá  přibližně 40% výše příspěvku pražských zaměstnavatelů. V případě Zlínského kraje je obdobný poměr 62%.

Nejméně firem zasílá příspěvek na penzijní připojištění svým zaměstnancům v Karlovarském kraji, kde je přitom výše příspěvku druhá nejvyšší. Následují kraje Jihočeský a Vysočina, kde výše příspěvku v rámci ČR vůbec nejnižší.

Pro ilustraci. Průměrný měsíční příspěvek zaměstnavatele se u klientů penzijního fondu Generali pohyboval v loňském roce kolem 550 korun. Celkový podíl klientů fondu s příspěvkem zaměstnavatele tvořil v roce 2009 přibližně jednu třetinu.

Jaké máte Vy sami zkušenosti se zájmem zaměstnavatelů o příspěvky na penzijní připojištění, potažmo životní pojištění?

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account