Call centra penzijních společností zaznamenávají zvýšený nárůst dotazů ohledně tzv. předdůchodů. Z hlediska věkové skladby dotazujících se zpravidla jedná o generaci, která není zvyklá (či kompetentní) vyhledávat fakta na webu a spíše upřednostňuje osobní anebo telefonický kontakt. Nicméně je pravděpodobné, že následující kohorta lidí v předdůchodovém věku, zejména tzv. Husákových dětí, bude patřičné informace převážně těžit z internetových zdrojů.

Právě na tuto početnou generaci cílí specializovaná stránka predduchod.cz, která komplexně mapuje tuto poměrně složitou problematiku a nabízí i řadu srovnání, užitečných tipů a odkazů. Vhodným pomocníkem se může stát i pro distributory doplňkového penzijního spoření.

Je zřejmě, že současný počet předdůchodů je oproti předčasným důchodům marginální, zdaleka se tak nenaplnil předpoklad, že předdůchod bude čerpat až 30 %  lidí v předdůchodovém věku. Naopak, této hranici se blíží právě předčasné důchody.

Současná státní politika směřuje k posílení  III. pilíře penzí, což se může dotknout i parametrů předdůchodů. Nabízí se zahrnou dobu čerpání předdůchodu do tzv. náhradní doby pojištění, zcela osvobodit od daně, případně výrazněji zapojit zaměstnavatele. Ovšem zásadní posun musí nastat v tom, aby si dostatečně začali spořit mladí lidé na začátku produktivního věku – jakým způsobem pak naloží s celoživotními úsporami už bude na jejich svobodném uvážení a preferencích.

Zdroj: PredDuchod.cz

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account