spoření na penzi - mince - peníze - investice - hodiny - čas
Zdroj: Pixabay.com

Pojišťovny krátily pojistné plnění, pokud byla v rámci povinného ručení oprava provedena novými náhradními díly. Toto již dávno neplatí. Kdy se setkáváme s krácení v důsledku amortizace?

  • Pojišťovny při opravě novými náhradními díly automobilu již nekrátí pojistné plnění.
  • Krátí ale při opravě poškozené stavby – např. při poškození a výměně starých garážových vrat novými.
  • Přitom výměna za nové může být jediná možnost opravy.
  • Je třeba pojišťovnám dokázat, že není možný jiný způsob opravy.
  • Nevzdávejte se, argumentujte.

Lukáš Kaplan je vystudovaný právník a uznávaný odborník na problematiku sporů s pojišťovnami. Od roku 2008 se věnuje právním aspektům finančního poradenství se zaměřením na pojišťovnictví. V roce 2013 se stal jednatelem společnosti EUCS, která se zaměřuje na férové odškodnění pojistných událostí. Lukáš se aktivně zaměřuje na vzdělávání finančních poradců. Současně je jedním z prvních držitelů titulu EFA v České republice a místopředsedou Etické komise EFPA. Lukáš je garantem projektu Poradnapoškozeného.cz, který zajištuje pomoc poškozeným při nezaviněných dopravních nehodách a vážných pracovních úrazech.

Společnost EUCS od roku 2012 vymohla více než 400 milionů korun pro poškozené klienty na finančním trhu a vyhrála více než 1 000 sporů s pojišťovnami. EUCS poskytuje elektronické srovnání pojištění na českém trhu, nezávislou likvidaci pojistných událostí a vzdělává finanční poradce v problematice ochrany klientů na finančním trhu. Společnost také provozuje nezávislou poradnu pro poškozené na adrese poradnaposkozeneho.cz.

0
0
0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account