Netradiční získalo nové životní pojištění Allianz ŽIVOT. Na svém webu totiž Allianz každému umožňuje porovnat si počáteční poplatky tohoto produktu s podobnými životními pojistkami u konkurence. Stačí si otevřít její Kalkulačku počátečních poplatků a vyplnit měsíční pojistné, dobu pojištění a především konkrétní produkt u jiné pojišťovny. Allianz tak předběhla vývoj legislativních změn, protože zákonný nárok na informaci o výši počátečního poplatku v rámci investičního životního pojištění budou mít klienti pojišťoven až od příštího roku. Počítá s tím nová legislativa, týkající se distribuce pojištění.

Novinku v životním pojištění představila Allianz na začátku března. Je určena všem, ale lidé, kteří se snaží žít zdravě, nemají výraznou nadváhu a nekouří, ji mají o poznání levnější. Sazebník pro Allianz ŽIVOT se vejde na pouhou jednu stranu textu. Jde přitom o jediný produkt na českém trhu, který klientům umožňuje nastavit investiční nebo skutečnou rizikovou variantu.

Klient navíc za toto pojištění neodvádí žádné skryté poplatky. V průběhu let proto jeho kapitálová hodnota roste mnohem rychleji, než u produktů s vysokými poplatky. Skutečnou úsporu oproti známým produktům si každý může spočítat přímo na stránkách Allianz pojišťovny.

„Jsme asi první pojišťovnou, která návštěvníkům stránek umožní srovnání výše počátečních poplatků u jednotlivých pojišťoven,“ říká Martin Podávka, ředitel Market Managementu pojišťovny Allianz. „Klient si může jednoduše ve srovnávači zadat, jakou částku měsíčně za životní pojištění platí a na jak dlouho má pojistku uzavřenu. Výběrem konkrétních konkurenčních produktů pak zjistí, jak vysoký počáteční poplatek sníží jeho kapitálovou hodnotu,“ dodává Podávka.

Klienti si přitom mohou porovnat Allianz ŽIVOT s 11 nejčastějšími produkty životního pojištění na domácím trhu k 1. březnu roku 2017. „Vycházíme ze sazebníku nebo pojistných podmínek daného pojištění, najdeme část s počátečními poplatky a dle zadaného pojistného a pojistné doby dopočítáme celý počáteční poplatek,“ vysvětluje metodiku výpočtu Nikola Venzhöferová z Allianz pojišťovny.

 Porovnání s konkurencí

komentářů 6
 1. Jakub Řehák 3 roky

  Bylo by to fajn, kdyby to mělo nějakou vypovídací hodnotu. Když už tedy chtějí ukazovat nákladovost investice přes investička, pak by bylo třeba udělat mnohem hlubší analýzu, která by se nakonec ukázala jako velmi obtížná, ne-li nemožná. Bylo by třeba udělat analýzu s stejnými podílovými fondy, což pravděpodobně bude nemožné pro všechna pojištění. Do toho zahrnout všechny poplatky, které se hradí, včetně nějakých minimálních pojistných částek za nutná rizika. A najednou by možná bylo vidět, že počáteční poplatek je ten nejmenší problém a že možná výše počátečního poplatku nijak neukazuje na ekonomickou výhodnost daného produktu v porovnání s ostatními pojistnými produkty. Nemluvě o tom, že by nebylo na škodu udělat analýzu pro porovnání s investicí do stejných fondů napřímo přes investiční společnost. Ale to samozřejmě pojišťovna neudělá. pro začátek by tedy bylo fajn kompletně porovnat jedntlivé pojistné produkty. Pak by kalkulačka nákladů dávala smysl. Jen tak informaci, podobnou analýzu jsem si udělal. A vyšlo mi, že počáteční poplatek u pojišťovny tvoří ani ne 10% všech nákladů. Ale to pochopitelně klient z takové kalkulačky neuvidí. Tudíž se přesně pracuje s přesnými čísly, které na celkový výsledek prakticky nemají žádný vliv.

  1

  1
  • Trochu provokativne: kdyz vezmu bella vitu, prumernou realnou dobu trvani 5 let a pocatecni popltak na 25 let 250% a mesicni pojistne treba 1000 kc.

   Pocatecni popltek je 30 000 kc
   Rocni fixni popletek je 360 kc, za 5 let 1 800 kc
   Popltek z pojistneho je 5%, tedy za 5 let 3 000 kc.
   Nakladovost fondu v prvnich letech neni treba uvazovat, fond sezerou poplatky a riziko.

   Celkem popaltky 34 800 kc. Pocatecni popltek je tedy odhadem 6/7, tedy 87%. Ale nebojte, jeste tak dva roky bude trvat, nez to lidem dojde. Hlavne zadnou paniku a rizikovky zatim nenabizet. Uz jsem psal do PCS, aby s Flexi Risk moc nespechali, at si odpocinou a moc nefofruji:)

   0

   3
 2. Vašek Kott 3 roky

  “Jde přitom o jediný produkt na českém trhu, který klientům umožňuje nastavit investiční nebo skutečnou rizikovou variantu.”

  Neumožňuje toto náhodou Uniqa a pak i Generali?

  2

  1
  • Ne.

   Generali: jejich rizikova varianta je tak trochu podvod. Stale se investuje, stale se strhava prirozene pojistne, jen se klientovi rekne, ze na konci nic nedostane. To neni zadna prehledna rizikovka s jasne vycislenym pojistnym po jednotlivych rizicich. To ale vite, ze takto to je u Generali udelane, pokud ji klientum nabizite.

   Uniqa: nema jeden produkt, kde si investici volite, ale dva ruzne produkty. Domino invest a Domino risk.

   Jeste se nabizi Kooperativa Na prani, ale tam take jako odbornik vite, ze i vrizikove variante vznika kapitalova hodnota. Takze bych se to opet bal nazyvat rizikovym pijistenim.

   Je to smutne, ze tolik let po revoluci tu je jediny produkt se skutecne volitelnou investicni slozkou. Ale to se snad zmeni, snad to nekdo zkopiruje a podobnych cistych produktu bude vice.

   0

   2
   • Vašek Kott 3 roky

    Ne Generali svým klientům nenabízím. Imho, pokud tam je na hlavním tarifu přirozené pojistné s tím, že na konci je k vyplacení nula a je to bez rizika akumulovaného dluhu (?),tak částka za hlavní tarif (nebo zůstatek po odečtu cen připojištění od celkového pojistného) je známá a je to relativně přehledné, ne?
    Uniqa – tak u těch dvou produktů se jedná v podstatě o stejné pojistné podmínky a konstrukci a jen se to liší v té investiční složce, ne?

    0

    0
    • Bohužel tak to není.
     Generali: zahrajme si na klienta, sjednejte mi jednoduchou smlouvu smrt (1mil), TN (1 mil), ZN (0,5 mil) a PN (300DD) treba na 20 let, nyní mi je 30 let.

     Celkové pojistné vypadne z kalkulačky. Ale to mi nestačí: napište mi prosím, kolik za každou složku budu platit. Aby to v součtu bylo přesně ta celková částka. A aby, až např. za 5 let zruším ty ZN, aby přesně o tuto částku kleslo celkové pojistné.

     Takto jednoduchou informaci nejste schopen klientovi dát a zaručit. Protože riziková varianta od Generali není čistá a transparentní rizikovka. Rizikovky jsou např. Domino risk, ČPP Rizikovka, Allianz Život, KB Elán, NN Život atd. Tam vše toto snadno klientovi sdělíte, namodelujete a je to tak.

     Generali mělo rizikovku, nebyla tak špatná, byla v nabídce Partners (myslím, že se jmenovala Allegro). Ale nazývat rizikovým pojištěním rizikovou variantu Generali investička by bylo klamáním klientů.

     Uniqa: ano – podmínky pro rizika jsou stejné. Ne – investiční varianta má jinou formu/konstrukci smrti v hlavním pojištění. Není to jeden produkt a tedy nemůžete v průběhu snadno přejít z rizikové na investiční variantu atd. Investiční složka je zatížená nesmyslně vysokými poplatky atd. Do budoucna čekám zjednodušení, nechají jen Domino Risk a k němu přidají investiční složku. A přejmenují na Uniqa Život jako má už NN a Allianz:) A umožní průběžnou provizi jako má Na přání od Koop:)

     Není přece důvod, aby jedna pojišťovna nabízela více jak jeden produkt životního pojištění.

     0

     0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account