V době krize se klienti pojišťoven začali podle informací České pojišťovny více zajímat o produkty s vyšší mírou garance a jistoty. Namísto investičních pojištění si proto častěji vybírali riziková pojištění. Buď k vlastnímu zajištění, například v případě úrazu, nebo své rodiny, pokud by došlo k tragické události.

{+}

Tento trend údajně inspiroval produktové manažery pojišťovny, aby dali vzniknout rizikovému pojištění pod názvem Multirisk. Na trh jej uvedli 1. července 2010, tedy v první prázdninový den. Podle sdělení České pojišťovny je produkt unikátní svým složením a také rozsahem dostupných připojištění. Jde také o druhé životní pojištění v nabídce pojišťovny, s nímž lze provázat zdravotní asistenci Medik nebo Medik Plus.

Zhruba pětinu všech nově sjednaných smluv životního pojištění Diamant podle Ladislava Šimka, produktového manažera životního pojištění České pojišťovny, doprovází některá ze dvou verzí služeb zdravotní asistence. Třetina klientů si přitom vybírá její nejširší variantu s osobním asistentem. Proto pojišťovna kromě novinky hodlá se zdravotní asistencí postupně provázat i další produkty.

Pojištění Multirisk nahrazuje 2 stávající produkty – dočasné pojištění pro případ smrtiúvěrové životní pojištění. Ta si klienti nejčastěji vybírali hlavně proto, aby jimi kryly své finanční závazky například k hypotéce nebo jiným úvěrům. Průměrná pojistná částka se u stávajících rizikových pojištění pohybovala kolem 600 tisíc korun a klienty byli nejčastěji lidé ve věku 50–59 let – plná třetina. Věkové kategorie 30–39 let a 40–49 let se podělily stejnou měrou o polovinu kmene a v necelých 15 % se pojišťovali klienti mladší 30 let.

„Nové rizikové pojištění umí stejně dobře a ještě výhodněji krýt úvěry pojištěním pro případ smrti s klesající pojistnou částkou, ale klient si může vybrat i variantu s pevnou částkou pro zajištění rodiny a vybrat si širokou škálu připojištění,“ doplňuje nové funkcionality produktu produktová manažerka životního pojištění Markéta Škvorová. Mezi nimi jsou např. pojištění závažných onemocnění s 33 diagnózami či pojištění kritických onemocnění. K oběma těmto připojištěním je možné sjednat také zánik povinnosti platit pojistné v případě, kdy bude toto závažné nebo kritické onemocnění diagnostikováno.

Součástí Multirisku je také připojištění invalidity s tím, že po přiznání invalidity třetího stupně přebírá placení pojistného pojišťovna a kromě toho může pojištěný navíc pobírat invalidní rentu od 500 Kč až po desítky tisíc korun měsíčně. Úrazové pojištění v rámci rizikového pojištění má rodinný model – v rámci něho lze pojistit i 10 osob se slevou až 30 % a další výhodou je, že děti se již od 15 let mohou pojistit jako dospělí a mít tak kvalitně pokryté všechny své sportovní aktivity. Posledními doplňky může být pojištění denní dávky při pracovní neschopnosti, či splátek úvěru při ztrátě příjmu.

Pojistit se mohou klienti od 15 až do 96 let věku. Velmi variabilní je také doba trvání pojištění – od 3 do 84 let.

Domníváte se, že Česká pojišťovna správně identifikovala požadavky trhu a nový produkt jí přinese očekáváné výsledky? A jak Vy sami hodnotíte zájem klientů o rizikové pojištění?

komentářů 19
 1. Určitě dobrý produkt. Rizikové pojištění je v dnešní době neodmyslitelnou součástí života každého a přidat mu nějaké ty výhody určitě nebylo špatné. Uvidíme zda toho klienti do budoucna využijí.

  7

  9
 2. Otázkou je, zda bude nový produkt od netransparentní ČP konkurenceschopný.

  14

  2
 3. Jestli je to produkt jako Dynamik či Diamant, tak potš Pánbůch.

  14

  4
 4. Filip S. 9 roky

  Pane Janovský, při VŠÍ ÚCTĚ k Vám – Člověk znalí ve vašem věku a určitě i zkušenostem, by na první pohled poznal rozdíl mezi IŽP a RIZIKOVÝM pojištěním. Tudíž nelze srovnávat Dynamik či Diamant s Multiriskem od ČP.

  4

  11
 5. Nicméně i rizikové pojištění skrývá poplatky a zkušenost je taková , že získat poplatkovou strukturu na některé z poboček ČP nebo nějaký sazebník, je zcela nemožné.Tudíž produkty se stávají opravdu netransparetní, by´t jejich nastavení a učelnost může být velice kvalitní.Také dost záleží na tom jaké prodeje se budou dít, či v kmeni ČP s nějakým příběhem pro stávající klienty a tím dojde ke zrušení určitého procenta smluv , těch starších možná již nevýhodných pro společnost a nebo se prodej bude odlišovat tím, že bude opravdu podle potřeb.

  9

  0
  • Naprosto s Vámi souhlasím, do dnešní doby je to stále pojišťovna, která se chová, jako kdyby byla na trhu sama a bohužel většina stávajících klientů ČP si stále myslí, že je to státní pojišťovna – to mi řeklo již spousta jejích klientů (přece státní pojišťovna nezkrachuje – to jsou většinou jejich výroky)

   8

   1
  • Filip S. 9 roky

   Sama jste to řekla “i rizikové pojištění skrývá poplatky. A neměly by náhodou tyto poplatky být VIDĚT pokud se jedná o rizikovku, tudíž nic se nespoří a vše by mělo být transparentní ???

   1

   6
   • Poněkud Vám nerozumím.Nicméně ANO, právě , že by měly být vidět, nejlépe by bylo kdyby byly někde k přečtení.Poplatky za vedení smlouvy, za provedení změny atd.Toto jsem myslela, že ČP nemá nikde transparentní a že to potom odnáší poněkud samotný produkt.Poplatky jsou pak schovány v ceně rizikovky a klient se nedozví jak je cena tvořena a rizika oceňována.A ruku na srdce , néé každý poradce toto dokáže vysvětlit.Říkám tomu černé a bíle, vše , co tvoří smlouvu.

    6

    2
 6. Pane Filipe Svobodo,
  při vší úctě si myslím, že jste příznivcem ČP a možná i jejím reprezentantem, proto ji tak úporně bráníte. Každá smlouva ať riziková, nebo kapitálová, či investiční má vždy nějaké poplatky akorá s tím rozdílem, že ČP je oúpravdu ale opravdu nepřizná.

  10

  0
  • Filip S. 9 roky

   Pane Janovský, nejsme reprezentantem ČP, pracuji pro více poj., ale ano příznivcem jsem na tom není nic špatného. Její produkty se mi líbí. Uzavírám je nejvíc.

   A Reagoval jsem na Váš příspěvek kde srovnáváte Životní Poj. (Dyn. či Diam.) s Rizikovým Poj. (z článku vyplývajícího).

   A Vy mi odpovíte něco ve smyslu transparentnosti poplatků…

   2

   11
 7. Michal Mička 9 roky

  Je to velice jednoduché, podívám se na výši rizikového pojistného a vidím, zda-li je produkt levný nebo drahý. Samozřejmě je důležité projít si VPP a ZPP.
  Jinak jakýkoliv produkt ŽP od ČP není konkurenceschopný vzhledem k hodně vysoké ceně rizik.
  Avšak oceňuji,že ČP přišla s RŽP,kde je jasné ,kolik celkově zaplatím. Jak pojišťovna vypočítává rizikové pojistné, klientovi může být jedno.

  9

  0
 8. Multirisk je cenově zajímavý, hlavně pokud klient využije propojištěnost. Tedy pokud si připojistí více rodinných příslušníků a/anebo pokud má zároveň penzijní připojištění nebo pojištění domácnosti u ČP. Navíc lze v rámci něho připojistit řadu věcí, jak je již zmíněno v článku, a to vše do jedné smlouvy. Osobně mu fandím a domnívám se, že je to konkurenceschopný produkt.
  Pokud má někdo zájem, mohu poskytnout detaily:-)

  2

  11
 9. Zdravím,
  myslím si, že není podstatné, je-li produkt od ČP, nebo jiného ústavu, ale to ,zda přinese klientovi nějaká pozitiva, a zda je vůbec konkurence schopný.
  Paní Vindušková, jak jsem pocopil už nějaké zkušenosti má,,ale asi bych trochu zdrženlivý s tou propojištěností, pokud je to cenově zajímavé jen z tohoto důvodu, tak to tak slavné asi nebude.

  5

  0
 10. Pane Heinrichu, nejspíš jsem nebyla dostatečně srozumitelná s tou propojištěností. Multirisk má řadu výhod, které přispívají k jeho konkurence schopnosti. Některé jsou popsané v úvodním článku, propojištěnost mě osobně velmi zaujala. Domnívám, že pro klienta je nejen pohodlné mít místo několika smluv na zajištění v rodině pouze jednu, která dokáže krýt řadu rizik, dle klientova výběru a/či poradcova doporučení, ale navíc mít možnost být „cenově odměněn“ za to, že využiju právě jednu smlouvu pro celou rodinu. Ještě se mi nestalo, že bych dostala slevu za každou další rizikovou pojistnou smlouvu v rodině. Pokud snad taková možnost byla, já ji nedostala, zatímco Multirisk ji počítá automaticky.

  Cenově je to zajímavé nejen co se týče výše pojistného (v porovnání s investiční životní pojistkou, samozřejmě nižší minimálně o spořící složku), ale i co se týče plnění v případě pojistné události. Předpokládám, že finanční poradce nedoporučuje pojistnou smlouvu jen na základě výše ceny rizik, ale i na základě výše případného plnění, komplexnosti nabídky dané pojistky či dalších ukazatelů.

  Jinak děkuji za váš dotaz, alespoň vím, proč se mnou 1 ze 4 poradců nesouhlasí:-). Od ostatních jsem se to zatím nedozvěděla…

  1

  10
 11. Paní Vindušková,
  cenově nemůžete srovnávat rizikovku s KZP, nebo IZP,to je jak kdybyste sčítala hrušky s jabkama. Máte ale pravdu v tom, že smlouva se nenabízí jen dle ceny ,ale i co za tu cenu klient dostane. A pokud bych se vrátil k propojištěnosti, na trhu je spousta takových produktů a jsou tady hodně dlouho.
  Vzhledem k tomu, že jsem se s Multiriskem nesetkal a nemám teď možnost si to porovnat s konkurenčními nabídkami, byl bych vděčen za nějaké bližší informace./ pokud jste schopna mi něco poslat/

  5

  2
 12. Hrušky s jabkama nesčítám. Struktura rizik v nabídce bývá stejná pro rizikovku a IZP. IZP má navíc investiční složku. Navenek pro klienta to z hlediska funkčnosti a potřeb ale nejspíš vypadá jedno jako hruška, druhé jako jablko. Ale poradce ví své.

  Co byste rád k multirisku věděl? Můžete mi napsat na: vinduskova@jarmilavinduskova.com.

  3

  1
 13. V článku byla také zminována Flexi s tím, že vyplnila mezeru. Ano do Flexi jde skutečně posílat pouze 10% spořící složky, ale už se zapomíná dodávat, že se neumějí vypořádat s akumulovaným dluhem.

  1

  0
 14. Martin Dratva 8 roky

  Drahá paní Jarmilo Vindušková,

  když pominu, že nám tady pořád vnucujete “své” informace, které většina přítomných poradců zná a zbytek si je umí dohledat, méně již pominu, jak se zastáváte České pojišťovny.
  Nutno dodat, že této pojišťovně už dávno ujel vlak a z pozice přežívajícího brontosaura se stala tlející mrtvolou. Mrtvolou, jež nezveřejňuje poplatky a světe div se, tyto poplatky jsou na pojistný trh největší ;)

  1

  1

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account