ČSOB Pojišťovna jako první na českém trhu začala klientům nabízet možnost sjednání cestovního pojištění prostřednictvím on-line aplikace v mobilním telefonu. Ve spolupráci s operátory plánuje oslovavat klienty např. v okamžiku, kdy překročí hranice ČR, případně se ocitnou na letišti v Ruzyni.

{+}

„Klient ve svém mobilu zvolí adresu mpojisteni.csob.cz a následně vyplní své jméno, příjmení, rodné číslo a vybere si délku pobytu v zahraničí. Na výběr má dvě varianty – délka pobytu 1-4 dny nebo 5-8 dní. První varianta stojí paušálně 100,- Kč, druhá 200,- Kč. Potvrdí, že chce pojištění sjednat a následně klikne na zaplatit. Peníze mu budou strženy z kreditu nebo z faktury podle toho, jaký je jeho způsob platby za telefonní služby operátora,“ popsala systém uzavření cestovního pojištění Michaela Beranová z Odboru marketingu ČSOB Pojišťovny.

Pojišťovna plánuje, že ve spolupráci s mobilními operátory bude produkt nabízet v okamžiku, kdy by mohli o pojištění mít zájem s největší pravděpodobností – při překračování hranic republiky – ať už po silnici či letecky.

Ve spolupráci s T-Mobile dokážeme klientům, kteří se právě nacházejí na letišti Ruzyně, poslat reklamní SMS s informací o možnosti sjednání pojištění přes mobil,“ tvrdí Michaela Beranová s tím, že další součástí kampaně je využívání tzv. roamingových SMS, kdy klient obdrží nabídku sjednání pojištění při překročení hraničního přechodu. Na zapojení posledního operátora (Telefónica O2) nyní pojišťovna intenzivně pracuje.

Co tomu říkáte? Domníváte se, že podobné projekty mají naději na úspěch? Nebo podle Vašeho názoru jde pouze o marketingový tah?Komentářů: 4
 1. Filip Musil 14 roky

  Myslím si, že je to absolutně předražené. Zkuste si srovnat pojistky např. na Honzovapojistka.cz a uvidíte, že za 4 dny se dá pořídit pojistka daleko levnější. A jaké jsou pojistné podmínky???
  Do toho bych fakt nešel.

  • Podle honzovapojistka.cz bych se moc neorientoval, očividně se jedná o makléře, který má nasmlouvané jen některé druhy cestovního pojištění. Rovněž jsem si tam nevšiml VPP jednotlivých pojišťoven. Je např. u těch nejlevnějších pojištěn i zákrok zubaře? Lepší nejspíš bude navštívit jednotlivé pojišťovny, tam se seznámit s rozsahem jednotlivých pojistných programů – pak už nevidím důvod si následné pojištění sjednat třeba formou SMS.

   Jen pro zajímavost UNIQA pojišťovna tuto možnost klientům nabízí jestli se nepletu již rok.

 2. Já osobně bych měl docela strach si něco takového sjednat, aniž bych věděl za jakých podmínek něco takového sjednávám a na co všechno a hlavně na jaké částky jsem vlastně pojištěn.

 3. Martin Dratva 13 roky

  pojistit se na stejnou dobu u jiných ústavů přes internet či poradce je finančně opravdu zajímavější ;) Ať už z hlediska financí, tak z hlediska přidané hodnoty – konkrétně doplňujících informací a zodpovězení dotazů.

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account