Z interního průzkumu pojišťovny Kooperativa vyplývá, že nejoblíbenější pojištění v rámci životního pojištění, je pojištění pro případ hospitalizace. Klienti Kooperativy si nejčastěji sjednávají pojištění pro případ pobytu v nemocnici (74 %), druhým nejoblíbenějším je úrazové připojištění – konkrétně pojištění trvalých následků úrazu (58 %) a pojištění pro případ tělesného poškození (48 %).

Paradoxně často klientům ve smlouvách chybí nejzávažnější rizika – invalidita a vážná onemocnění. Přitom právě rakoviny různého typu nebo upoutání na invalidní vozík následkem nemoci mohou mít na jejich život zásadní vliv – ať už ve formě dlouhodobého výpadku příjmu nebo dodatečných nákladů na chod domácnosti, léčbu či zdravotní pomůcky,“ varuje Filip Král, ředitel Úseku pojištění osob v pojišťovně Kooperativa.   

Aby o tato rizika invalidity Kooperativa zvýšila mezi klienty zájem, snížila jejich cenu v průměru o 25 %. „Pojistné krytí u vážných onemocnění jsme pak rozšířili o nová rizika, například o operace věnčitých tepen, operace aorty, náhradu srdeční chlopně, meningitidu nebo encefalitidu. To vše bez navýšení ceny,“ představuje zvýhodnění životního pojištění PERSPEKTIVA Filip Král.

Zdroj: tisková zpráva pojišťovny Kooperativa

komentářů 5
 1. Využiji tento článek ke krátkému zamyšlení a pevně věřím, že se reakce neomezí pouze na zelené/červené palce bez textu.

  Jak se stavíte k myšlence – kombinace TN + VZO mohou v zásadě nahradit krytí ID. Na tuto myšlenku mě přivedl klient, doktor z interny, který se k probíraným rizikům postail se slovy: “Invalidní důchod stejně ti posudkoví nechtějí přiznávat a z diagnózy se mi nikdo nevykroutí.”

  6

  0
  • Pan doktor asi dobře ví co říká.

   5

   0
  • Martin Hrubý 6 roky

   řekl bych že je to pravda jen z části, co jsem viděl nejčastější příčiny invalidity I. stupně tak se jedná převážně o kloubní problémy způsobené opotřebením a to vám nevykryjí ani TN ani vážná onemocnění..

   0

   0
  • Roman Kolář 6 roky

   Tak jde o to, jaký stupeň důchodu… pokud se vykroutí z třetího a klient má pojištěn i druhý, a dejme tomu ještě v konstrukci na stejnou částku jednorázové výplaty, tak se posudkový může kroutit, jak chce, na výplatu z pojištění to nebude mít žádný vliv. U VVO se Vám ale může stát, že u dané pojišťovny nemusí být ve vyjmenovaných diagnózách právě to, co klient utrpěl. Z diagnózy se sice nevykroutí, ale pochybuji, že ji pak lékař změní tak, aby se do pojistných podmínek vešla. Domnívám se, že by šlo o pojistný podvod. Pokud to jde, snažím se to kombinovat “menší” částkou na VVO, aby měl klient prostředky na svoji léčbu a pokud budou mít VVO následky, tak nastupuje některý stupeň ID. Pokud se vyléčí, tak další prostředky nepotřebuje, VVO zanikne, ale pojištění ID trvá dále. Pochopitelně, že nic nikdy není stoprocentní, je to jen o zvyšování pravděpodobnosti a pokrytí co nejširší škály případů a pochopitelně jde rovněž o to, že to taky stojí dost peněz…

   2

   0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account