Úrazy a ošetření zubním lékařem patří k nejčastějším pojistným událostem z cestovního pojištění, které řeší Slavia pojišťovna během pobytu svých klientů na zahraniční dovolené. V této souvislosti pojišťovna upozorňuje na běžnou chybu klientů, kteří si pořizují cestovní pojištění, aniž by si dobře rozmysleli, jakým aktivitám se hodlají během zahraniční dovolené věnovat. Zatímco pro turistickou cestu je obvykle dostatečná i základní varianta cestovního pojištění, pro potřeby sportovní dovolené nikoli. Nemluvě o připojištění proti úrazu nebo odpovědnosti za škody, které turisté způsobí někomu jinému.

Jaké cestovní pojištění pro aktivní dovolenou

„Nejrůznější úrazy v cizině, ať už jde například o zlomeniny rukou či nohou, pohmožděniny, nebo otřesy mozku, jsou nejčastější pojistnou událostí z cestovního pojištění, které evidujeme. Lidé si bohužel často sjednávají pojištění ve variantě, které neodpovídá jejich aktivitám na dovolené. Pozornost proto věnujte činnostem, které jsou uvedené ve výlukách. Pro cestovatele, kteří se budou věnovat adrenalinovým sportům, je vhodný typ cestovního pojištění léčebných výloh Svět ve variantě Aktivity +. Pojištění, navržené speciálně pro cílené a aktivní trávení dovolené v zahraničí, se vztahuje na rekreační sjíždění řek, bungee jumping, rafting, vysokohorskou turistiku, jachting, rekreační potápění nebo jízdu na koni. Pro ještě důslednější ochranu před riziky si mohou uzavřít také praktické úrazové připojištění,“ doporučuje Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny.

Turistický pobyt a nejčastější zdravotní potíže Čechů v cizině

Cestovní pojištění v základní variantě je vhodné pro běžné turistické cesty a je vlastně pojištěním léčebných výloh. Bude se vám hodit například ve chvíli, kdy vás na dovolené rozbolí zub. „Stomatologická péče v zahraničí je hned po úrazech druhou nejčastější pojistnou událostí, kterou řešíme. Na třetím místě se vyskytují léčebné výlohy spojené s žaludečními a střevními potížemi,“ vypočítává Lucie Ponertová ze Slavia pojišťovny. Mezi nejběžnější problémy Čechů v cizině dále patří úpaly, kožní problémy nebo alergie. Turisté řeší pojistné události z cestovního pojištění nejčastěji například v Chorvatsku, Turecku, Bulharsku nebo v Itálii.

Příběh klienta a napadení psem v cizině

Vedle úrazového připojištění se vám bude hodit také pojištění odpovědnosti za škodu, které řeší škody způsobené třetí osobě při pobytu nebo cestě v zahraničí, a to na majetku i na zdraví. Vztahuje se také na odpovědnost za škodu vyplývající z držení psa nebo kočky. „Evidujeme skutečný případ klienta, který odjel do zahraničí ke známým i se svým psem. Během procházky po městě mu pes nešťastnou shodou okolností utekl a pokousal jednoho místního obyvatele. Částka za lékařské ošetření a odškodnění poškozeného se vyšplhala na 1690 eur. Naštěstí měl klient uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu, a tak mu po řádném nahlášení a zaslání dokumentů o škodě pojišťovna poskytla pojistné plnění přes 40 000 korun,“ uvedla na závěr k případu Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny.

Zdroj: tisková zpráva pojišťovny Slavia

komentářů 8
 1. Jan Skrbek 6 roky

  Stále diskutované téma u nás je jachting. Většina pojišťoven jej považuje za rizikový sport. Co ale, když nesportujete nezávodíte, jen a pouze si charterujete na 14 dní plachetnici a podnikáte rodinnou plavbu? Je to sport? Že je tam jisté riziko, to nepopírám – počasí člověk neovlivní :-)

  0

  0
  • tohle rozhodně jako sport nevidím :) Je to dopravní prostředek a ubytování – asi jako když si půjčím obytné auto nebo loď na kanále v Holandsku – ani by mě nenapadlo považovat to za sport…

   0

   0
  • Také by mě pobyt na jachtě nenapadlo považovat za sport. Nicméně pro mě zajímavý podnět, protože na způsob ubytování s klienty vždy neřeším, hlavně u ročních tarifů pro opakované výjezdy – UNIQA pojišťovna považuje toto za sport, který zahrnuje základní pojištění.

   0

   0
 2. Já osobně doporučuji cestovní, které kryje plošně nejvíce a má neomezené krytí.
  Mnoho mých kamarádů a známých vyráží v průběhu roku na spanilé jízdy za kaktusy a sukuleny po celém světě. Znám tedy i jejich historky kdy, jak a co se jim přihodilo, např jak 3 z různých států vyrazili na Galapágy a spadli do propasti, to byla ta dobrá, ale také tu, kdy můj velice dobrý známý zemřel (- cca 5 let) na Madagaskaru ve čtvrtek večer a v neděli již byl na Ruzyni. Mimochodem, tato repatriace stále 625.000,-Kč. Tak to bylo o cestovním od Allianz.
  Také ale mám klienta, ještě než jsme se poznali tak jeho dcerka měla opravdu velkou autonehodu v USA, složité operace, destičky v hlavě, 3 týdny koma, a dcerka měla jiné cestovní pojištění. Doletěl si pro ni do USA a doplatil něco málo nad 1.500.000,-Kč.
  Bylo by asi zbytečné abych opakoval jméno společnosti kterou doporučuji jako první.

  3

  0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account