Léto je za dveřmi a dětem brzy začnou prázdniny. Právě s nimi však vzhledem k častým sportovním a dalším aktivitám stoupá riziko úrazů. ČSOB Pojišťovna podle svých dat z pojistných událostí sestavila žebříček nejčastějších letních úrazů a činností, u kterých je třeba být o dovolené obzvlášť obezřetný.

„Školní prázdniny, krásné letní počasí a dovolené lákají dospělé i děti ven a do přírody. Jezdí na kole, na bruslích, běhají po lese, sportují na hřištích, relaxují na koupalištích nebo třeba navštěvují turistické zajímavosti. A právě s tím, že jsou lidé více aktivní a podnikaví, se pojí zvýšené riziko úrazu,“ uvádí ředitelka odboru klientského servisního centra ČSOB Pojišťovny Iva Knapová.

Větší množství úrazů je dáno mimo jiné také tím, že v létě sportují i lidé, kteří nemají s danou disciplínou žádné zkušenosti. Nejčastější úrazy jsou přitom takové, kterým se dá zabránit správnou výbavou a opatrností. Jedná se hlavně o úrazy při bruslení, na kole, v bazénu nebo při dalších aktivitách.

Nezapomínejte proto na chrániče než vyjedete na in-line stezku. Při skocích do vody dávejte velký pozor, zda je dopadové místo opravdu bezpečné a nemůžete poranit ani nikoho dalšího. Jednou z nejrizikovějších činností je podle dat ČSOB Pojišťovny skákání na trampolíně. Vždy odhadněte své schopnosti a nezkoušejte akrobatické triky, které nemáte pod kontrolou. Děti pouštějte na trampolínu pouze pod dozorem.

Typ úrazuPodílové zastoupení dospělí/ děti
Řezná rána ošetřená šitím12% / 17%
Podvrtnutí kotníku, kdy klient dostane sádru nebo ortézu8% / 9%
Pohmožděná dolní končetina po pádu7% / 6%
Pohmožděná horní končetina po pádu6% / 6%
Vykloubení kloubů horní končetiny (rameno, loket, zápěstí a prsty)5% / 6%
Podvrtnutí kolene, kdy klient dostane ortézu5% / 3%

Reálné příběhy:

Úraz č. 1:

  • Co se stalo: Muž jel na toboganu. V dojezdovém bazénu bylo málo vody a tudíž nedostatečná hloubka na doskok. Klient si zlomil oba kotníky o dno při doskoku.
  • Diagnóza: Zlomenina obou kotníků /obě nohy/.
  • Pojišťovnou uhrazené náklady: Přibližně 90 tis. Kč za úhradu léčení a splátek hypotečního úvěru.

 

Úraz č. 2:

  • Co se stalo: Jízda na kole po cyklostezce, srážka s cyklistou v protisměru.
  • Diagnóza: Krvácení do mozku.
  • Pojišťovnou uhrazené náklady: Přibližně 300 tis. Kč za úhradu léčení, denního odškodného a hospitalizace.
0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account