S nebývalým ohlasem se setkala panelová diskuse na téma pojištění dlouhodobé péče, kterou moderoval Vladimír Bezděk a na našem webu jsme ji publikovali v červenci. Na trhu už produkt existuje. Oslovili jsme NN Životní pojišťovnu, která ho nabízí v rámci nového rizikového životního pojištění jako jednu z volitelných možností.

Zvukový záznam prezentace ve formátu MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google PodcastPocket Casts.

Jak v NN vnímají pojištění dlouhodobé péče? „Jsem přesvědčen, že je to jeden z největších prostorů na trhu životního pojištění. Náš trh je extrémně konkurenční a životní pojištění za posledních dvacet let udělalo neuvěřitelný posun. Přesto pojišťovny přijaly roli, že jsou tady hlavně od toho, aby zajistily klid v období produktivní části života,“ konstatoval Petr Němeček.

„Panuje přesvědčení, že v důchodovém věku mají mít lidé vytvořeny finanční rezervy a pojištění již nemá co nabídnout. Připojištění dlouhodobé péče je ale právě ten produkt, který patří k zajištění (nejen) poproduktivního období. Je to téma, které navazuje na krytí invalidity, na které se dlouhodobě specializujeme,“ poznamenal.

NN Orange Risk se zaměřuje na kvalitu života ve stáří v případě, kdy dojde ke ztrátě soběstačnosti. Pojistnou ochranu poskytuje do 80 let věku pojištěného. „Nejčastěji na možnost pojištění dlouhodobé péče reagují klienti ve věku 50+, kteří sami ve svých rodinách nebo ve svém okolí řeší nutnost permanentní péče o svého blízkého, vidí, kolik to stojí energie i peněz a jaké to má dopady do jejich pracovních možností,“ upřesnil.

Ztráta soběstačnosti je pro Čechy stále citlivé téma a není lehké o ní s klienty mluvit. „Ale když se podíváte, jaká je na trhu poptávka po tomto produktu, tak to je typický příklad invalidity před deseti lety. Tvrdá čísla z průzkumů uvádí, že tento produkt do nabídky pojišťoven patří a chybí tady,“ uvedl Petr Němeček.

Co vše nabízí produkt v základní variantě? Jaké má konkrétní výluky? Jak se pojišťovna staví k psychiatrickým diagnózám? Jak je na tom produkt cenově? A jak je nastavena provize distribuci?

Více se dozvíte ve videu.

 

Odkaz na panelovou diskusi na téma pojištění dlouhodobé péče, kterou v rámci konference FINfest.online moderoval Vladimír Bezděk, naleznete zde.

Petr Němeček

Ředitel externí distribuce v pojišťovně NN

Životním pojištěním se zabývá přibližně 15 let. Začínal jako pojistný matematik a produktový manažer. Od roku 2010 se pohybuje v oblasti distribuce. Působil v pojišťovně Aegon, která se v roce 2019 sloučila s NN Životní pojišťovnou.

Tento rozhovor proběhl 29. 7. 2020 a je součástí FINfest.online.

 

FINfest.online

Partnerem rozhovoru je restaurace Cinda na Císařské louce v Praze.0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account