Kooperativa přichází s novým produktem životního pojištění, který přináší několik zajímavých novinek, například krytí rizika terorismu, dále si klient může vybrat mezi čistě rizikovou nebo investiční variantou a dokonce si může zvolit i svůj název pojištění. Absolutní novinkou je pak služba Cesta k zotavení.

„Nově naše nové životní pojištění zahrnujeriziko terorismu, s výjimkou aktivního podílu pojištěného na teroristickém činu. Jinak řečeno, „teroristovi“ bychom neplnili, obětem jeho činu ano, pokud by se ovšem při šetření nezjistilo, že některá z nich na tomto činu měla nějaký podíl,“ odhaluje jedno z nových rizik Ondřej Poul, ředitel Úseku pojištění osob v pojišťovně Kooperativa.

Absolutní novinkou je pak služba Cesta k zotavení. V případě velmi vážného úrazu nebo onemocnění uhradí Kooperativa klientovi zdarma nad rámec pojistného plnění zdravotní pomůcky, rekvalifikační kurz, rehabilitaci, úpravu řízení vozidla nebo pečovatelskou službu, a to až do limitu 50 tisíc Kč. „Nechceme klientům poskytovat jen pojistné plnění, což je na trhu standardem, ale chceme být klientovi i partnerem a ve vážných zdravotních situacích mu usnadnit návrat do společnosti i s případným zdravotním postižením,“ vysvětluje Ondřej Poul.

Produkt NA PŘÁNÍ nabízí i další výhody, například bonus za věrnost, kdy Kooperativa za každých 5 let trvání smlouvy navýší pojistné plnění o 5 % (maximálně o 20 %), levnější pojištění trvalých následků pro děti, zároveň dětská pojištění uzavřená před 18 rokem dítěte pokračují za zvýhodněných podmínek až do 26 let jejich věku, možnost změny pojistné ochrany v průběhu trvání smlouvy a až 4 výběry ročně zdarma.

Na jednu smlouvu je možné pojistit až 8 osob. V případě volby rizikové varianty pojištění není nutná pravidelná investice do fondů. Klient tedy platí jen za sjednanou pojistnou ochranu. Investiční varianta dává možnost kromě pojištění také pravidelné nebo mimořádné investice do fondů. U obou variant platí, že pojistné za pojištění rizik zůstane stejné po celou dobu trvání pojištění, tj. neroste s věkem.

„Při přípravě pojištění jsme samozřejmě důkladně studovali pojistný trh, ale také jsme se zaměřili na běžného člověka. Chtěli jsme, aby pro něj bylo sjednání pojištění snadné a aby pojištění lehce porozuměl. Proto jsme i celé pojistné podmínky přepsali běžnou češtinou a snažili se vyhnout těžko srozumitelné „právničině“, která mnoho klientů odradí od čtení již po prvních řádcích,“ uzavírá Ondřej Poul.

komentářů 6
 1. Dobry den, mam dotaz na pana Poula. Procitam podminky a sazebnik k rizikove variante a jsem prekvapen: je zde popis rezervotvorne slozky, hovori se o pojistnem presahujicim rizikovou cats atd. Proc jste nevytvorili normalni rizikovku bez zadneho uctu klienta? Proc i rizikova varianta musi mit sporici slozku? Proc po ukonceni nejakeho rizika se musi prebytek sporit misto toho, aby se normalne snizilo placene pojistne? Proc i v rizikove variante existuje pocatecni poplatek?
  Diky za odpoved.

  1

  0
 2. Ondřej Poul 4 roky

  Produkt NA PŘÁNÍ jsme vyvíjeli a v IT implementovali 9 měsíců. Je to od základu nový produkt. 7BN technicky neumělo slevy, oddělení rizik a jiné věci, co obchod žádal. Zkrátka potřebujeme mít v nabídce i druhý produkt – čistokrevnou rizikovku (LG má jak jste asi četl dvě varianty – rizikovou a variantu s investicí). A proč se nesníží placené pojistné, když vznikne přebytek třeba díky klesajícím pojistným částkám? Protože by to znamenalo každoroční změnu trvalých příkazů u klientů. To není moc přívětivé řešení. My věříme, že námi nalezené řešení, je proklientské. Není to investičko, a tak ani tyto přebytky u rizikové varianty nejdou do nějakých podílových fondů.

  3

  0
  • No prave – cistokrevnou rizikovku. A to se prave nekona. I v rizikove varinate vznika rezervotvorna cast.

   Cistokrevna rizikovka je, ze tam nic takoveho neni. CP Multirisk, NN zivot nebo KBP Elan – to jsou ciste rizikovky, nemaji zadne plneni pri doziti. Ale muzete to pristi rok opravit. Do te doby je to jen dalsi mix rizika a rezervy. P.S. Neni to mateni spotrebitele, ze se neco rezervotvorneho nazyva rizikova varianta?

   2

   0
  • VěraV 4 roky

   Chcete říct, že jste obětovali čistokrevnou rizikovku pohodlí klienta, aby chudinka nemusel měnit trvalý příkaz? Jednou za rok poslat papír, případně ten kdo souhlasí s elektronickou komunikací tak tuto informaci bude dostávat výlučně e-mailem. Vím že my lidé a hlavně naši klienti jsou tak trochu pohodlní, ale pokud to bude znamenat – platím méně, proč ne? Pro poradce důvod na servisní schůzku, tak jako je to např. u majetkových pojištění. Prostě chcete peníze navíc, ať už tomu říkáte jak chcete (v tomto případě rezervotvorná část).
   Jinak k těm čistým rizikovkám – také AXA má 100% rizikovku, ani korunu do rezerv, na investice….
   Jinak také souhlasím s příspěvkem Aleše N – nematete tak trochu klienty? Riziková = nespořím (resp. neinvestuji), netvořím rezervu…

   1

   0
 3. Ondřej Poul 4 roky

  Jestli chcete mít důvod k servisní schůzce, pak máme shodu. Navštivte klienta a snižte mu to pojistné. Je to v řádu desetikorun, ale souhlas klienta to potěší. Od Vás je to dobrá služba a i my jsme rádi, že klient má Vaši péči.

  0

  0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account