Co má dělat klient, když pojišťovna neplní? Je právní firma specializovaná na likvidace řešením pro klienta? Jak poznat tu slušnou od neslušné? Podívejte se na videozáznam panelové diskuse konference FINfest Podzim 2017. Jak se dívají na problematiku likvidací pojišťovny, analytička finančních produktů a zástupce právní firmy?  (videozáznam 9:56, MP3 ke stažení)

Panelová diskuse (orientační přepis)

MP3 záznam ke stažení zde (9,5 MB).

Je specializovaná právní firma pro klienta řešením jeho problém s likvidací? Jak se pozná ta slušná od těch neslušných? (01:52)

Lukáš Kaplan: Obecně je důležité, aby nárok klient uplatnil správně tak, jak se má uplatnit. To většina klientů nedovede sama. Ne vždy to zvládne i poradce.  Proto si myslím, že přidaná hodnota externího likvidátora je extrémní. Myslím si, že toto pokládá pevnější půdu pod nohama i poradcům, protože pak mají díky tomu více doporučení od spokojených klientů.

Ludvík Bohman (04:14): První fenomén je tzv. Crash Hunting, jak bylo zmíněno. Stal se z toho hyenismus nejsilnějšího zrna. Druhým fenoménem bylo životní pojištění se založením finančního arbitra. Třetím příkladem je případ složitějšího pojištění: pojištění průmyslových rizik, podnikatelské pojištění. Tam nepochybně je role poradenství v oblasti likvidace velká. Důležité je rozlišit, jestli hlavním kritériem je pomoci spokojenosti klientovi nebo vlastní profit.

Libor Mánek  (06:38): Já s tím nemám velké zkušenosti, ani osobní, ani ve firmě. Nicméně pokud nestihnu letadlo kvůli jeho zpoždění a uletí mi kvůli tomu další letadlo, využívám k tomu firem, které za mě vzniklou situaci vyřídí. Pokud klient má potřebu takové služby využívat, tak ať je využívá, ale myslím si, že hodně klientů je schopno si poradit sama.

Ivana Ferová (07:47):Firmy, které se zabývají likvidací pojistných událostí mají své místo na trhu, tak jako každá jiná služba.  Když je klienti nebudou poptávat, přestanou existovat. My pojišťovny z toho nejsme úplně šťastné, protože může jít o mezičlánek, který některé případy likvidace komplikuje a protahuje.

Účastníci diskuse

Ivana Ferová

Ředitelka odboru Strukturovaný prodej, UNIQA pojišťovna, a.s.

Libor Mánek

Ředitel úseku externích sítí Pojišťovny České spořitelny

Kateřina Lhotská

Ředitelka analýzy finančních produktů ve společnosti Creasoft

Ludvík Bohman

Člen představenstva Allianz pojišťovny

Lukáš Kaplan

Jednatel European Compensation Services s.r.o.

Foto z panelové diskuse

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account