Prakticky v jeden den se objevily hned tři aktuality týkající se pojišťoven. Kooperativa představila novinku v oblasti životního pojištění – pojištění Perspektiva. Pojišťovna České spořitelny připsala svým klientům velmi slušné zhodnocení (průměrně 4,1 %). A v neposlední řadě – Česká pojišťovna udržela nejvyšší rating (A+).

Kooperativa představila univerzální životní pojištění Perspektiva. Jde o produkt, který v sobě kombinuje rizikové pojištění s investiční složkou. Na tom by nebylo nic až tak zajímavého. Podobných kombinací lze na trhu najít povícero. Novinkou je prémie za bezškodní průběh. V případě, že klient nebude mít v průběhu pojištění žádnou škodu, vrátí mu pojišťovna 10 % z rizikového pojistného. To ovšem není všechno. Došlo také k rozšíření doplňkových pojištění. Klienti si tak nově můžou připojistit tělesné poškození s plněním formou denního odškodného. Navíc Kooperativa rozšířila okruh krytých vážných onemocnění, a to o Alzheimerovu chorobu, Parkinsonovu chorobu a hluchotu.

Pojišťovna České spořitelny, která stejně jako výše zmiňovaná Kooperativa patří do skupiny Vienna Insurance Group, žádnou novinku nepředstavila. Zato prokázala, že její investiční manažeři svou práci zvládají velmi dobře. Díky jejich schopnostem totiž mohla pojišťovna svým klientům připsat v průměru (napříč portfoliem pojistných smluv s garantovaným výnosem) zhodnocení 4,1 %. Pro zajímavost – spořicí složka aktuálně nejprodávanějšího produktu FLEXI životní pojištění byla klientům se sjednanými pravidelnými platbami pojistného v roce 2009 zhodnocena 5,6 % p. a.

A co oznámila Česká pojišťovna? Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s v rámci svého pravidelného hodnocení potvrdila současný rating České pojišťovny A+ se stabilním výhledem. Společnost se tak i nadále může chlubit maximálním dostupným ratingem, který lze v ČR získat. Stejnou známkou je totiž ohodnocena i Česká republika.

Jak hodnotíte výnosy Flexi vy? A jak se díváte na prémii za bezškodní průběh u Kooperativy?

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account