Sebevražda - deprese
Zdroj: Pixabay.com

Sebevražda je celospolečenské TABU. Nikdo o ní nechce mluvit, ale je tady s námi. Více než jsme si ochotni připustit.

V roce 2023 bylo jenom v České republice zaznamenáno 1302 případů, což je téměř třikrát více než úmrtí při dopravních nehodách, kterých bylo 455. Především mezi mladými lidmi a muži počet sebevražd stoupá.

Fenomén sebevraždy není radno podceňovat ani v kontextu životního pojištění

Bohužel, mnoho pojišťoven má ve svých historických pojistných podmínkách výluky, které mohou při takových tragických událostech významně ovlivnit pojistné plnění. A mnoho těchto smluv je i mezi vašimi klienty.

Přečtěte si více o tomto tématu a konkrétním případu zde: „Hypotéku kryjte pojistkou.“ Když bylo nejhůř, plnění zkrouhli na polovic!

Tipnete si, o kterou pojišťovnu jde?

Nové pojistky (až na drobné výjimky, které také snad co nevidět zmizí z trhu) podobné výluky a omezení už naštěstí nemají. Ale historické smlouvy bohužel ano. Nepodceňujte proto revizi stávajícího portfolia pojistných smluv.

Pivař za volantem

PIVO 🍻 – jeden z nejoblíbenějších alkoholů v České republice. Jak zrádná ale může být domněnka, že jedno pivo k obědu neovlivní vaši schopnost řídit? Lukáš, protagonist z knihy 📖 ŽIVOT JAKO RIZIKO 2, měl tuto zkušenost.

Více se dozvíte v přiložené prezentaci z knihy v už vypublikovaném příspěvku:

PIVO 🍻 – jeden z nejoblíbenějších alkoholů v České republice. Jak zrádná ale může být domněnka, že jedno pivo k obědu žádnou neplechu za volantem neudělá? Ukážeme si na případu Lukáše, dalšího protagonisty z knihy 📖 ŽIVOT JAKO RIZIKO 2 aneb Když pojišťovny (ne)plní.

Lukáš rád pil pivo po každém jídle. Jednou byl na návštěvě u příbuzných, kde si k obědu jako obvykle jedno dal. Za necelou hodinu vyrazil autem domů. To ještě netušil, že to bude nejdražší pivo v jeho životě.

Stal se účastníkem dopravní nehody, při níž zavinil „ťukanec“. Na sněhu nezvládl situaci a narazil do zadní části vozu před ním. Poškozený řidič z důvodu špatných zkušeností z minulosti zavolal k nehodě policii, která Lukášovi naměřila 0,3 promile alkoholu v krvi.

Více na LinkedIn


FINfest 2024

Budu tam! ADVALO s.r.o. je partnerem podzimní konference FINfest. Spolupodílíme se s Marcela Jirků (Pištorová) a dalšími kolegy na programu a můžu vám osobně slíbit, že letošní ročník bude stát za to. V režii ADVALO bude workshop o tom, jak právně správně na placené servisní poradenství.

Přinášíme spoustu novinek. ADVALO jako leader servisního poradenství – přijďte se osobně seznámit s nejúspěšnějšími poradci a načerpat inspiraci, jak do servisního poradenství úspěšně vstoupit.

Servisní poradenství není jen pro jednotlivce a malé rodinné firmy, ale dnes ho praktikují úspěšně i středně velké společnosti. Přijďte na podívat na zajímavou panelovku leaderů servisního poradenství.

A jaká je budoucnost servisního poradenství ve velkých firmách? Necháme se překvapit.

Získejte nyní vstupenku BASIC na FINfest zcela zdarma. Stačí když využijete slevový kód „advalozve“ v tomto objednávkovém formuláři:

https://2024.finfest.cz/registrace/

Případně můžete využít slevy 890 Kč na vstupenky Classic a VIP.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account