V soutěži o nejlepší poradenskou aplikaci pořádanou organizátorem konference FINfest a provozovatelem portálu Poradci-sobě.cz se na podzimním FINfestu ucházelo o přízeň odborné veřejnosti a nezávislých finančních poradců  šest společností. Během čtrnácti dní zveřejňujeme rozhovory se všemi zástupci firem, kteří na konferenci poradenské aplikace prezentovali.  Hlasování stále běží a vy se ho můžete zúčastnit – link najdete na konci článku.

Pozvání k rozhovoru dnes přijal Jaroslav Síkora, jednatel a vedoucí obchodu společnosti CreaSoft.

V čem se váš Objektivní sjednavač a srovnavač autopojištění odlišuje od konkurenčních aplikací?

ZETEO jako jediný na našem trhu srovnává pojištění na základě objektivně porovnatelných kritérií. Je to opravdový srovnavač nikoli „nabídkovač“, jak je na trhu běžné. Jeho základní funkcionalitou je porovnání jednotlivých nabídek pojišťoven vytvořených na základě stejných, klientem požadovaných parametrů pojištění, a to včetně požadavků na doplňková pojištění. Celý proces probíhá tak, že ze všech produktů pojišťoven jsou nejdříve vybrány ty, které odpovídají požadavkům klienta a pro ně následně prostřednictvím webové služby zkalkulováno pojistné, včetně všech doplňkových pojištění a slev. Z toho plyne, že pojistné je konečné, a protože jsou všechny nabídky zkalkulované na základě stejných parametrů, jsou tak mezi sebou i objektivně porovnatelné. Cenové srovnání však není jediným parametrem, jak vybrat prostřednictvím ZETEO pro klienta nejvýhodnější produkt, a zároveň uspokojit jeho požadavky na pojištění. Jednotlivé nabídky lze mezi sebou srovnávat i kvalitativně, a to až do takových detailů jako jsou jednotlivá krytí nebo výluky.  A nakonec i podstatnou výhodou ZETEO je automatické vygenerování Záznamu z jednání a dalších povinných dokumentů, které systém jednoduše přenese do interních systémů obchodníka.

Co znamená pojem expertní doporučení?

Na základě údajů o klientovi a jeho vozidle lze v ZETEO individuálně přednastavit doporučené parametry pojištění.  Při definování potřeb tak má zákazník i obchodník vodítko pro optimální nastavení pojištění v konkrétním případě. Od tohoto doporučení je samozřejmě možné se v průběhu procesu sjednání kdykoli odchýlit.  Je to jedna z funkcionalit našeho srovnávače, kterou zákazníci oceňují.

Podle jakých parametrů lze výsledné nabídky pojištění setřídit?

V základním nastavení podle výše pojistného. Samozřejmě nabídky si může uživatel seřadit jakýmkoli způsobem – podle abecedy, ratingu atd. Vzhledem k tomu, že jsou všechny nabídky vytvořené na základě stejného zadání, je třídění v podstatě jen otázka zobrazení. Jiná situace by samozřejmě byla, kdyby byla každá nabídka vytvořená na základě jiných parametrů a obsahovala třeba jiná připojištění. Pak je pochopitelně tento způsob třídění velmi diskutabilní a může být pro klienta matoucí. To ale není případ ZETEO.  Koneckonců jakýkoli produkt, který systém vyhodnotí jako vhodný, obsahuje všechny požadované parametry a je jen na posouzení klienta nebo poradce, jakým dalším kritériím dá přednost.

Jste softwarová, nikoliv finančně-poradenská firma. Jaké další aplikace/sw řešení máte ve své nabídce?

Kromě srovnavačů finančních produktů ZETEO s kompletní možností digitálního sjednání vybraného produktu, řešíme prakticky všechny potřeby digitalizace v procesu distribuce finančních produktů. Náš systém MAXX umožňuje správu uzavřených obchodů od jakýchkoli finančních institucí, vede databázi klientů a zprostředkovatelů, zpracovává provize, řeší aktivity management a CRM, dodává statistiky a informace pro účely řízení obchodní sítě nebo slouží i jako komunikační kanál mezi řídícími pracovníky, obchodníky, pracovníky back office a klienty. Systém lze integrovat s jakýmkoli dalším nástrojem nebo webovou službou. Kromě MAXX nabízíme řešení pod názvem OPTIM, což je nástroj pro bezpapírový záznam požadavků a potřeb od klientů v souladu se současnou platnou legislativou (ZKP,IDD, MIFID,ZDPZ). OPTIM zároveň umožňuje přípravu návrhu řešení a zdokumentování celého procesu sjednání, změny a ukončení finančního produktu. Podporuje distribuční procesy v oblasti pojištění, investic, úvěrů a doplňkového penzijního spoření.  Obecně pracujeme s logikou stavebnicového systému, tj. možností využít jednotlivé moduly či jejich komponenty samostatně nebo kombinací funkcí jednotlivých produktů sestavit individuální řešení.

Kolik poradců vaše aplikace používá?

Aplikaci ZETEO používá cca 10800 poradců, kteří využívají buď modul sjednání vozidel nebo modul sjednání majetku, případně oboje. Klíčovou vlastností, kterou poradci oceňují, je zejména úspora času při vyhotovování nabídek. ZETEO umožňuje vybrat vícero produktů od vícero pojišťoven a nakonec doporučit jen jeden zvolený produkt, což je plně v souladu s posledními legislativními změnami. To všechno v rámci jediného průchodu kalkulačním procesem a sjednáním.

Chcete se dozvědět více informací o aplikaci Objektivní sjednavač a srovnavač autopojištění? Nově vyhlášená Soutěž krásy s možností hlasování je ZDE.

1 komentář
  1. fero 1 rokem

    ten software je pekna sracka a pan Sikora je lhar

    0

    0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account