V soutěži o nejlepší poradenskou aplikaci pořádanou organizátorem konference FINfest a provozovatelem portálu Poradci-sobě.cz se na podzimním FINfestu ucházelo o přízeň odborné veřejnosti a nezávislých finančních poradců  šest společností. Během čtrnácti dní zveřejníme rozhovor se všemi zástupci firem, kteří na konferenci poradenské aplikace prezentovali.  Hlasování stále běží a vy se ho můžete zúčastnit – link najdete na konci článku. 

Dnes zveřejňujeme rozhovor s Markem Macurou, produktovým a obchodním ředitelem M&M Finance, který poodhalil zákulisí vývoje a aktualizací Stormmbooku, jehož součástí je Exkluzivní produkt pojištění majetku.

Co vše Stormmbook dneska obsahuje?

Stormmbook je hlavní pracovní nástroj pro M&M Holding. Využívají ho jak realitní makléři MM, tak i finanční specialisté, nicméně každá část MM Holdingu využívá svou část aplikace se specifickými funkcemi a požadavky daného byznysu. Z pohledu finanční části jde o moduly k úvěrům, pojištění a nově také k investicím.

Hlavní funkce a přínosy bych popsal jako přehlednost a srozumitelnost pro klienta, zjednodušení a zrychlení práce pro poradce, standardizace procesu. Jsme přesvědčeni, že pokud klientovi návrh řešení představíme graficky a srozumitelně, pak lépe složité finanční produkty pochopí, takže nejen řešení “koupi”, ale i akceptuje, protože chápe proč je to tak nastaveno. Tímto je i řešení pro klienta stabilnější. Často pracujeme s řešením bydlení, takže máme velmi stabilní kmeny také v životním pojištění a nízká storna.

Pro poradce je to nejen výborný obchodní nástroj, ale umožňuje i biometrický podpis, takže veškeré povinné dokumenty lze podepsat online, bez tisknutí a odesílání na centrálu. Zakomponována je spousta kalkulaček, které poradcům šetří čas s počítáním a modelováním. Namátkově mimořádné splátky úvěru, zkrácení splatnosti nebo snížení splátky a zachování splatnosti, DTI a DSTI, možná optimalizace, porovnání úvěrových variant řešení a jejich efektivita, úvěr versus investice, pojistné částky, nemocenská, invalidní, sirotčí a vdovské důchody. Modelace cashflow klienta v čase a jak ho zajistit. Výše investice a potřebné částky pro jednotlivé cíle. Výše renty a modelace cílů. A mohl bych pokračovat dlouho :-).

Nicméně nedávno jsme spustili i přímé napojení na producenty finančních nástrojů, napojení na jejich webservisy, které Stormmbooku dávají nový rozměr, kdy přímo komunikuje s pojišťovnou nebo bankou.

Stormmbook je určitě také dobrý akviziční nástroj.

Ano, to je funkce, kterou jsem opomněl. Funguje výborně! Co si budeme povídat, M&M do určité míry bojuje s nálepkou, kterou získalo před deseti lety, která je často už úplně mimo dnešní realitu. Tohle nálepkování, bez ověřování faktů, máme v ČR rádi :-). Takže nám Stormmbook hodně pomáhá otevřít diskuzi a debatu, dostat se k podstatným věcem a s potenciálními zájemci si vysvětlit, jak to vlastně je a na konkrétních věcech ukázat, jak dnes fungujeme, adaptujeme a tak dále. Stormmbook a prezentace jeho schopností zabírá spolehlivě. Sáhnout si a vyzkoušet ho chce každý, když tak učiní, není cesty zpět (smích).

Jak jste zmínil, pracujete na napojení vaší aplikace na velké finanční instituce. Můžete už říct, které z nich v letošním roce to budou a s jakými produkty?

Diskuze a práce trvají od minulého roku. Průběžně se na tom pracuje. Finanční instituce konečně dělají krok na svých stranách a připravují poměrně revoluční změny v IT řešení, elektronizaci a toků dat. Některé dravé a menší banky to zvládly poměrně rychle a jejich řešení, které se každým měsícem posouvá dále, už známe, ale i velké instituce, kde jsou tyto změny složité, řeší zásadní vývoj a zásadní změny. Věřím, že se podaří dodržet termíny, které sami chtějí a čeká nás v roce 2019 spoustu příjemných změn. Konkrétní být nemohu, nepřísluší mi to, toto musí komunikovat jednotliví producenti, my chceme být napojeni co nejdříve to bude možné.

Trh finančního zprostředkování se tím posune o podstatný krok dál.

Ano, vše by mělo být pro poradce jednodušší, a tím i pro klienty. Bez papírů i v oblastech, kde to zatím není možné, kompletní výměna dat mezi klientem-poradcem-producentem online. Data zadaná pouze jednou a tak dále. Online je ale samozřejmě dvojsečná zbraň. Bude na nás, jak se s tím naučíme nakládat. Vše lze dělat velmi rychle, jednoduše, hned odeslat do banky, pojišťovny, potvrdit. To je super, ale zároveň klade větší důraz na kvalitu trhu, porozumění našich klientů, co se vlastně děje, porozumění poradců, že posílají reálná data a už se spouští komplexní proces, nastavení produktů. Jinak se to může otočit proti nám, jako finančním poradcům i celému trhu.

Jak složité je domluvit se s finančními institucemi na on-line propojení vaší aplikace s jejich daty? 

Velmi :-)

Chcete prostřednictvím Stormmbooku hypoteční poradce naučit pojištění a investice tak, aby se neobávali tyto produkty sjednávat? A realitní makléře naopak naučit sjednávat třeba hypotéky nebo investice? 

Nechystáme se finanční specialisty učit reality a realitní makléře učit finance. Tyto kombinace nepodporujeme. Nevěříme, že pak lze dělat kvalitně obě činnosti, nemluvě o nutnosti certifikací a zkoušek dle produktových segmentů. Spíše chceme díky jednotné technologii profesionály z každého oboru lépe propojovat a zjednodušovat jim práci, klientům přinést komplexní služby, o které se starají profíci na daný obor. Nikoliv brouk Pytlík, který tady prodá nějaký být nebo barák, pak pořeší, jak vlastně udělat ten úvěr a jak zajistit finance, pak pořeší smlouvy, zajistí správný výběr a nastavení pojištění nemovitosti, odskočí si k životní pojistce a nastaví správně částky a rizika, pak ideálně ještě zlevní auto, přidá spoření/investice pro děti. Podle mě to je nesmysl. Klient dnes musí dostat komplexní službu od jedné společnosti, ale ten klíč je skrze propojení profesionálů na obory realit a financí a u financí je otázka, na kolik se dají zvládnout všechny produktové oblasti.

Chystáte prý také ve Stormmbooku finanční plán, který pro klienty nebude nuda. V jaké formě – bude to interaktivní skládačka? 

Chystáme. Máme nástroje pro úvěry, pojištění, investice. Chceme nyní vše koncepčně propojit skrze finanční plán a nabídnout nový pohled. Díky tomu, kolik máme nových klientů z realitní kanceláře, která generuje měsíčně stabilně přes 2 000 zájemců, tak primárně řešíme požadavky klientů na financování a související služby, nicméně s měnící se situací na trhu, regulacemi a tak dále, je stále důležitější se na finance klienta dívat koncepčně, připravovat klienty na koupi dopředu, řešit varianty a možnosti a také se firma rozkročuje do dalších oblastí financí. Finanční plán bude interaktivní, chceme ať si část klient “nastaví” sám, ať si s tím může pohrát. Klienti si rádi tablet půjčí už dnes, takže ambicí je srozumitelný a hravý “finanční plán”.

Děkuji vám za rozhovor.

Dagmar Krátká

Chcete se dozvědět více informací o Stormmbooku a o Exkluzivním produktu pojištění majetku? Nově vyhlášená Soutěž krásy s možností hlasování je ZDE.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account