Kolize se zvířaty na silnicích nejsou nic výjimečného, ba naopak – například pojišťovna Allianz eviduje meziroční růst škod způsobených zvěří. Zatímco před pěti lety jich nebylo ani tisíc, jenom za loňský rok se jejich počet zvýšil téměř trojnásobně.

Loni se číslo vyšplhalo na 2801 případů a jenom za letošek už jich je přes dva tisíce. Skutečný počet střetů se zvířaty je však mnohem vyšší, protože ne každá srážka je nahlášena jako dopravní nehoda.

„Průměrná výše škody byla v uplynulých pěti letech třicet dva tisíc sto dvacet korun. Nejvyšší pojistné plnění vyplácela pojišťovna minulý rok ve výši více než půl milionu korun, kdy se řidič luxusního vozu střetl se srnou na silnici první třídy v Karlovarském kraji.“

Jak správně postupovat při srážce s divokou zvěří?

Při střetu se zvěří je třeba vždy zavolat policii, bez ohledu na výši škody. Nezáleží přitom ani na tom, zda zvíře po srážce uhynulo nebo uteklo. Řidič nesmí zvíře odvézt, to lze kvalifikovat jako pytláctví, a stejně tak nesmí poraněné zvíře zabít. Policie vytvoří záznam o nehodě, který zároveň bude sloužit jako důkaz pro pojišťovnu, že nejde o pojistný podvod.

Zdroj: tisková zpráva Allianz

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account