V Česku působí krátce. Mnozí si ji mylně spojují s Union bankou, přestože patří do velké holandské finanční skupiny. Na Slovensku je lídrem trhu hned v několika segmentech. Má tato pojišťovna v Česku nabídnout co poradcům? Čtěte rozhovor s Martinem Danešem – manažerem úseku externího prodeje Union poisťovni, a.s., pobočky pro Českou republiku!

Pane Daneši, Vaše pojišťovna je na českém trhu poměrně krátce. Můžete nám ji prosím trochu přiblížit?

Slovenská Union poisťovňa, a.s., která působí na Slovensku již více než 22 let, je členem mezinárodní holandské pojišťovací skupiny ACHMEA. Dne 3. 9. 2012 v České republice založila svou organizační složku s oficiálním názvem Union poisťovňa, a.s., pobočka pro Českou republiku. Zde v České republice jsme známí spíše pod „neoficiálním“ názvem „Union pojišťovna“.

logo_unionpojistovna

  • Oficiální název: Union poisťovňa, a.s., pobočka pro Českou republiku, Španělská 2, Praha 2, 120 00
  • Web: www.unionpojistovna.cz
  • Kontakt pro obchodníky: +420 777 115 209, jana.slavikova@unionpojistovna.cz
  • Klíčové produkty: Cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti podnikatelů, pojištění odpovědnosti silničního dopravce, Pojištění odpovědnosti z provozu cestovní kanceláře, pojištění insolvence CK

Jaké produkty v České republice nabízíte?

Vzhledem k tomu, že Union pojišťovna je na slovenském trhu lídrem v cestovním pojištění, bylo pro nás tedy jasné, že zde začneme právě s tímto produktem. V rámci cestovního pojištění si u nás můžete sjednat pojištění od individuálního, zájezdového, celoročního až po speciální pojištění zahraničních pracovních cest. V rámci cestovního pojištění umíme také pojistit jakýkoli rizikový sport – bez výjimky.  K těmto druhům cestovního pojištění jsme také přidali pojištění úpadku cestovní kanceláře, které nabízíme jako jedna z pěti pojišťoven na českém trhu. Produktovou škálu jsme doplnili o další produkty, u kterých jsme přesvědčeni, že je klienti v ČR ocení. Jedním z těchto produktů je pojištění odpovědnosti silničního dopravce. A nejžhavější novinkou, kterou jsme připravili v loňském roce je pojištění majetku a odpovědnosti podnikatelů.

Můžete nám sdělit, z jakého důvodu jste pro ČR vytvořili zrovna tuto produktovou škálu?

Již od počátku našeho působení na českém pojistném trhu, bylo naší strategií dát přednost kvalitě produktů před jejich kvantitou. Tj. věnujeme se produktům, které umíme nejlépe.  Samozřejmě jsme počítali s tím, že český pojistný trh je velice konkurenční a vyspělý a pro nabídku některých produktů už není místo. Jak jsem také v předchozí odpovědi zmínil, cestovní pojištění a pojištění úpadku cestovních kanceláří pro nás byla jasná volba, a to zejména vzhledem k know-how, které jsme si ze Slovenska přinesli. Ani u produktu pojištění odpovědnosti silničního dopravce tomu nebylo jinak. I v tomto produktu jsme na slovenském trhu jedni z lídrů. K těmto produktům jsme následně přidali právě produkt pojištění majetku a odpovědnosti podnikatelů, u kterého si slibujeme, že by se na českém trhu mohl také prosadit.

Jakým způsobem své produkty nabízíte? Kdo vás prodává?

Prakticky máme pouze dva nástroje prodeje. Jedním z nich jsou externí partneři, jakými jsou pojišťovací agenti a makléři a také cestovní kanceláře a agentury. Druhá varianta je pak možnost uzavřít pojištění přes naši webovou stránku. Webová stránka však slouží zejména k uzavírání cestovního pojištění a zbylé produkty nám uzavírají právě externí partneři.

Jaký je typický profil obchodníka, se kterým chcete spolupracovat?

Takový, který otevírá dveře ke klientům naším cestovním pojištěním a pak jim  nabídne pojištění majetku a odpovědnosti podnikatelů;-)

Jaké jsou tři hlavní důvody, proč by se měli obchodníci seznámit s vaší nabídkou?

Individuální a rychlá komunikace, sestavování pojištění na míru, bezproblémová likvidace.

Je tedy možné odkázat návštěvníky webu Poradci-sobě na Vaše webové stránky, kde by našli více informací o Vaší pojišťovně a produktech?

Samozřejmě, na našem webu by měli najít veškeré potřebné informace. Pokud by chtěli jít rovnou ke „zdroji“ mohou volat linku +420 777 115 209, která je převážně určena právě pro takové návštěvníky, jako je Váš webový portál.

Děkuji Vám za rozhovor a přeji Vám mnoho úspěchů!

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account