Provize, pověst pojišťovnictví, demografie klientů, denní odškodné a další témata probere Ivan Špirakus v roli moderátora ve čtyřdílném videoseriálu z panelové diskuse konference FINfest Profi 2016. V prvním dílu odpoví představitelé významných životních pojišťoven na otázky týkající se budoucnosti životního pojištění.

Na konferenci finančních poradců FINfest 2016 vyzpovídal Ivan Špirakus, generální ředitel makléřské společnosti INSIA, představitele významných pojišťoven na českém trhu. Do panelové diskuse byli pozváni:

 • Libor Mánek, ředitel úseku externích sítí Pojišťovny České spořitelny,
 • Aleš Masopust, obchodní ředitel externí distribuce ve společnosti NN pojišťovna a penzijní společnost,
 • Jiří Schneller, generální ředitel AEGON,
 • Petr Hrbáček, CSO a člen představenstva Allianz pojišťovny

a za zprostředkovatele Jiří Šindelář, předseda představenstva a výkonný ředitel USF ČR.

Nastane tedy v blízké době revoluce v pojištění? Jaký je Váš názor na věc?

1 komentář
 1. Roman Kolář 3 roky

  Ačkoli jsem byl přímým účastníkem, mrknul jsem se ještě jednou. K danému tématu by se nechalo říci mnohé a bylo by toho asi hodně, tak jen pár drobných postřehů z rozhovoru…
  Jiří Schneller: … “je snažší smlouvu převést, než získat nového klienta”… Napadá mě, kde se ti noví klienti líhnou, když tu máme systémy, které vyprodukovaly 155 tisíc obchodníků, systémy provádějící masivní nábory v době, kdy člověk není ani plnoletý nebo systémy pracující na bázi “proč byte měli pojišťovákovi platit provizi, když si ji můžete nechat sami. Narazit na čistého, neposkvrněného klienta je asi tak pravděpodobné, jako narazit na medvěda. Může se to stát, ale strach z toho opravdu nemám.
  Petr Hrbáček “…příjem od externích partnerů spadl na nulu”. To je varující informace, protože říká, že většina poradců nemá zájem o model, který produkuje servisní provizi. Bohužel tomuto trendu podlehne následně i zprostředkovatelská firma, pokud neexistuje možnost nastavit dva odměňovací modely a nastaví to, co si většina poradců vynutí svým nesjednáváním takových modelů. Čistá nula to ale být nemohla, něco málo jsem sjednal. :-)
  Libor Mánek “…kdyby vydržela 30 let…” Ok, taky bych chtěl, aby mi smlouva vydržela 30 let, ale v případě, že mě to uživí. 1% následné provize do systému, z něhož dostane obchodník nějaký podíl, není v mnoha případech ale ani na cestu ke klientovi. Pro zajímavost, obchodník pohybující se na hranici kolem 130% ročního pojistného by na 30 tisícový měsíční příjem za servis takového pojištění, musel mít ve správě přes 4000 klientů. Obchodníka drží 5 let hrůza z padlé provize a sotva pomine, chybí jakýkoli motiv takovou smlouvu držet, takže se pravděpodobně vrhne dost často do další takové hrůzy. Tohle revoluci opravdu nepřipomíná. Spíš evoluci. Ale vývoj slepé větve. ;-)

  9

  0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account