Nemocnice - doktor - operace - lékařská péče
Zdroj: Pixabay.com

Pouze 51 % Čechů má sjednáno životní pojištění a myslí na zajištění sebe a nejbližších v případě zdravotních komplikací. Češi stále upřednostňují pojištění hmotného majetku.

Závažná onemocnění a invalidita jsou přitom druhou nejčastější pojistnou událostí – bylo jich za loňský rok pojišťovnám hlášeno téměř 24 tisíc za 2,6 miliardy korun. Závažné choroby a invalidita jsou rizika, která mají nejfatálnější dopad na fungování nás a naší rodiny – ať už jde o náklady na léčbu, rehabilitace, výpadek příjmů, potřebu úpravy bydlení, pořízení zdravotních či kompenzačních pomůcek a mnoho dalšího.

Pozitivní ale je, že většina těchto nepříjemností je dnes řešitelná. Medicína a moderní technologie dokáží vyléčit a vyřešit nebo zmírnit mnoho zdravotních komplikací, ale je potřeba mít dostatečné finanční prostředky. A ty umí poskytnout správně nastavené životní pojištění.

Další dobrou zprávou je, že většina pojišťoven stále rozšiřuje možnosti zajištění životních rizik, nabízí mnoho možností krytí a přichází i s novými variantami pojištění i asistenčních služeb.

Příkladem je pojištění Dlouhodobé péče, které nám zásadně pomáhá právě při onemocnění vážnou chorobou nebo v případě invalidity, kdy nám pojišťovna poskytne finanční prostředky na úhradu nákladů spojených s umístěním do zařízení, které bude poskytovat péči nám nebo našim blízkým.

Důkladně si proto pojistěte svůj nejhodnotnější majetek – SEBE. Sáhněte do šuplíku a zjistěte, zda nějaké životní pojištění vůbec máte. A pokud ano, tak ověřte, na co jste vlastně pojištěni a jak je vaše pojistka stará. I toto pojištění může zastarat. Nezapomeňte, že když už se vám něco stane, tak je na životní pojištění pozdě.

Autor je obchodní ředitel, finanční skupina NEO0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account