Rok 2010 byl druhým nejhorším rokem za posledních 30 let, pokud jde o přírodní katastrofy. Pojišťovny zaznamenaly ztráty ve výši 37 miliard dolarů, způsobené těmito kalamitami. Pro srovnání: v roce 2009 za živelné škody pojišťovny zaplatily jen 22 miliard dolarů. Souhrnné údaje zveřejnila Munich Re.

{+}

V minulém roce došlo k 950 přírodním katastrofám, což je rekordní číslo. Devatenáct z nich souviselo s počasím. Šlo o události jako jsou bouře a povodně.

Znamená to druhý nejvyšší počet živelných katastrof od roku 1980 (roční průměr těchto katastrof se pohybuje okolo 785 za rok).

Celkové ztráty, způsobené řáděním živlů, se vyšplahaly až na 130 miliard dolarů (v roce 2009 to bylo 60 miliard dolarů).

Pět ohromných katastrof se dostalo do kategorie “velká přírodní pohroma”, tedy použije-li se definice, zavedené pro tyto účely ve Spojených státech.

Jde o zemětřesení na Haiti, k němuž došlo 12. ledna, poté v Chile 27. února a posléze v centrální Číně 13. dubna.

Následuje vlna ohromných veder v Rusku v období od července do září.

A pak to byly povodně v Pakistánu ve stejném období – tedy od července do září.

Nejničivější bylo zemětřesení v Chile, které se v loňském roce zařadilo mezi nejničivější katastrofy se škodami za 30 miliard dolarů. Z toho pojistné škody se vyšplhaly až na 8 miliad dolarů.

Zdroj: oPojištění.cz

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account