Chytrý Honza a Hypocentrum Modré pyramidy, síť specializovaných poboček pro financování bydlení, spojují od dubna síly. Vytváří tak dle vyjádření společnosti Chytrý Honza hypoteční jedničku na českém trhu, a to z hlediska objemu, pokrytí i rozsahu služeb. Jiří Lejnar, dosavadní ředitel Hypocenter, vstupuje do představenstva Chytrého Honzy k Jiřímu Patákovi a Janu Steinbauerovi. Původní partner Chytrého Honzy, provozující síť Chytrých adres ale Chytrého Honzu žaluje a domáhá se u soudu ochrany.

Spojení Chytrého Honzy a Hypocentra Modré pyramidy přinese podle tiskové zprávy společnosti Chytrý Honza nejširší rozsah hypotečních služeb v ČR s ještě větší distribuční sítí. Hypocentrum rozšíří svou nabídku o služby Chytrého Honzy a naopak.

Náš obchodní model postupně dozrál. Začali jsme čistě v internetovém prostředí a naučili se získávat klienty online. Poté jsme přibrali do rodiny Bonnet. Mít ve skupině nejdynamičtější pool je skutečnou výhrou. Chytré adresy, byť se stále jedná o mladý projekt, letos výrazně překročí první miliardu. No a finálně teď máme na palubě Hypocentrum. Pokud se dokázali v jednobarevném dresu vyšplhat na sedm miliard, kam až se mohou dostat teď?” popisuje Jiří Paták, výkonný ředitel Chytrého Honzy.

Díky rychlosti schvalování a předschválenému rámci bude mít šanci získat hypoteční úvěr téměř každý Čech. Hypotéky tak budou pro žadatele stále dostupné i po dubnové regulaci ze strany centrální banky. Společný objem prodaných hypoték je aktuálně 22 miliard korun.

Původní exkluzivní partner podává žalobu

Původním partnerem Chytrého Honzy a exkluzivním provozovatelem kontaktních míst pod značkou Chytrý Honza byla společnost groupIN pod vedením Tomáše Viky. Ta byla oslovena konceptem Chytrých adres s přísunem klientů z online srovnávače. Podle vyjádření Tomáše Viky však očekávání nebylo naplněno a společnost groupIN se rozhodla spolupráci s Chytrým Honzou postupně ukončit. Reakcí však mělo být okamžité ukončení spolupráce ze strany Chytrého Honzy, zamezení přístupu do intranetu Bonex, oslovování poradců i klientů a zadržování provizí v objemu přes 1 milion korun. GroupIN z tohoto důvodu podává na Chytrého Honzu žalobu, dožaduje se předběžného opatření soudu a informuje o postupu ČNB s argumentem, že omezení přístupu groupIN do sytému způsobuje poškození klientů.

Podle posledních informací byl návrh na předběžné opatření soudu z procesních důvodů zamítnut. Byla však podána žaloba a spolu s ní nový návrh na předběžné opatření.

komentáře 4
 1. Tohle je hodně velká rána pro pana Patáka a Chytrého Honzu. Vždy, když jsem měl možnost se osobně potkat v rámci konference nebo v rámci business snídaní s někým z Bonnetu, nepůsobilo to na mě dobrým dojmem. Ten dojem ve mě od začátku byl takový, že firma neví zcela přesně, jakým chce jít směrem, ale že všeho chce co nejvíce peněz.

  Hodně silně (v negativním slova smyslu) jsem při jeho vystoupení vnímal, jak moc do detailu chce poradce kontrolovat. Jakoby tím říkal, že jim vůbec nevěří. V tomto článku je znovu tento jeho postoj vidět.

  8

  8
  • Vít Suchý 2 roky

   Dobrý den, Arture. Samozřejmě máte právo na svůj názor, ale Jirku Patáka vůbec neznáte a samozřejmě pak tedy nemůžete vědět, kterým směrem na trhu se Chytrý Honza a.s. ubírá a co připravuje.
   Jirka Paták je velmi vytížený člověk a uvažuje hodně dopředu. To, co se mu podařilo na trhu zrealizovat si zaslouží obrovský obdiv a spoustě lidí z branže to zcela právem nedá spát.

   Pokud jde o bulvární část článku, tak Vás osobně mohu ubezpečit, že je tam uvedeno spousta nepravd, které zcela jistě dohru mít budou a dost mne m.j. mrzí na p. Viktorovi, že skočil na takový špek a nepodložené informace zveřejnil.

   Působím jako jednatel společnosti, jejíž kreativní tým celý projekt Chytrá adresa s Jirkou Patákem společně vymyslel, odstartoval a provozuje dál.

   Společnost, kde je nyní p. Vika statutárním zástupcem se po dohodě k projektu přidala, ale sama jediná výhradní exkluzivitu nikdy neměla, byť to v článku tak vypadá.

   K dnešnímu dni mimo pana Viku provozujeme deset vlastních Chytrých adres po republice a těším se na to, jak ve spolupráci s Hypocentrem a i vlastními akvizicemi jejich počet rychle poroste.

   O to více se pak musím vymezit vůči vyjádření p. Viky, který znevažuje práci týmu lidí, o které on osobně nikdy neměl a ani dnes nemá vůbec ponětí. Naše společnost společně s Jirkou Patákem připravovala a připravuje společné projekty on- i off-line, které posouvají celý projekt Chytrá adresa tam, kde si komplexní péči o klienta digitálního věku představujeme.

   Takové projektování ale předpokládá více jak 100%-ní osobní nasazení a neváhat investovat do rozvoje firmy i své finanční prostředky, a to není pro každého.

   Na příkladu projektu Chytrá adresa je zcela jasně vidět, že kdo přiloží ruku k dílu a práci dělá srdcem tak uspěje. Ti ostatní, kteří nemají dost odvahy, odpovědnosti, vytrvalosti a pokory pak průběžně odcházejí.

   Někdo tiše a jiný s rámusem, tak to v podnikání chodí.

   3

   4
   • Četl jsem otevřený dopis pana Viky, na to jsem reagoval.

    Pana Patáka opravdu osobně neznám, ani nepotřebuji. Stejný negativní dojem, který udělal na mě udělal ještě na řadu dalších poradců. Byl jste na té konferenci na Florenci?

    5

    3
    • Vít Suchý 2 roky

     K bulvárnímu rádoby otevřenému dopisu se již nechci vracet jen s tím, že kdo v něm hledá senzace, nenajde je.

     Pokud jde o Jirku Patáka, znám ho osobně i pracovně již několik let a proto si troufnu hodnotit ho tak jak jsem napsal a za tím si stojím.

     Víc již nemám potřebu situaci komentovat.

     5

     6

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account