myDOCK lze spravovat na dálku i přes myNOTE na mobilním zařízení. Umožňuje správu klientů (CRM systém), obchodních případů, plánování, kalendáře, úkoly sdílené s poradci poradenské firmy, chat pro rychlé řešení problémů, správu provizí, manažerské nástroje, statistiky, sjednávače obchodů a mnoho dalšího.

Na otázky k aplikacím a práci finančního poradce v nich odpovídá Mojmír Urbánek ze společnosti SAB servis.

Mojmíre, v soutěži krásy jste na FINfestu ukázal mobilní aplikaci myNOTE. Proč jste se rozhodli tuto aplikaci vyvinout?

U poradce platí jedno pravidlo. Zvyk je železná košile. Současná legislativa na poradce klade stále větší nároky, ale na druhou stranu nám technologie umožňují určité věci zautomatizovat, zjednodušovat. Pokud tedy poradci chceme v jeho práci pomáhat, musíme vyvíjet nástroje, které tu jeho práci urychlí. myNOTE propojuje prostředí pro poradce s kalendářem a diářem.

Co myNOTE přináší poradcům?

Finanční poradce v dnešní zrychlené době používá hodně aplikací ke své práci. Používá elektrnický kalendář, úkoly, poznámky, připomínky, různé další aplikace jako evernote, wunderlist atd. My jsme všechno tohle dali do jedné aplikace a propojili s dalšími klientskými daty. Výsledkem je jedno místo, kde poradce nalezne veškeré potřebné informace.

Prozradíte, kolik prostředků stál vývoj a jak dlouho trval?

Tato část aplikace stála 1.500.000 Kč s tím ale, že nemůže fungovat samostatně, další náklady stálo propojení se zbytkem systému a úpravy současného. Když to nacením celkově, tak částka přesáhne 3 miliony Kč.

Jak těžké je uřídit projekt takového rozsahu?

SAB servis je od začátku firma, která stojí na inovacích a novém přístupu k podpoře finančním poradcům. Není to tak, že si teď vymyslíme projekt a uvrhneme do něho kapacity na vývoj. Ty projekty se vytvářejí neustále. Tak jak se vyvíjíme jako firma, tak se vyvíjí i projekty. Rozšiřujeme management, přibíráme schopné lidi, inovujeme. To, co děláme je přirozeným vývojem společnosti, SABu.

Proč vyvíjíte klientskou aplikaci myPLANN? Má to cenu? Existuje tolik různých aplikací a konkurence bank je v tomto obrovská…

Žádná profese nemá tak komplexní a ucelený obrázek o klientovi jako finanční poradce. My se snažíme, aby všechny podklady měl neustále klient a poradce na očích a mohli se na ně kdykoliv podívat. A nejde jen o dokumenty k tomu, co s finančním poradcem klient uzavře. Jde o veškeré portfolio. Díky těmto informacím dokáže poradce perfektně připravovat a optimalizovat řešení s klientem. A tyto informace musí být na jednom místě a v bezpečí. Tohle žádná banka ani jiná instituce nemá. My je máme a mít chceme J.

Využívají firmy, které s vámi spolupracují, klientské a mobilní aplikace?

Po spuštění myNOTE si do týdne aplikaci stáhlo 400 poradců. Nyní ji má již poradců 600. Já myslim, že to hovoří za vše.

Jaké jsou reakce poradců, majitelů poradenských firem nebo i konkurence?

Pomáhájí nám jí dál vylepšovat a sdílejí s námi jejich poznatky na to, jak by mohla být dál vyvíjena. Není nic lepšího, než když Vám partner dá zpětnou vazbu a má zájem o další vývoj.

Na čem teď v SAB servisu pracujete?

Tak právě teď pracujeme na rekonstrukci kanceláří, abychom vylepšovali zázemí zaměstnancům. A dlouhodobě pracujeme na myPLANNu. Tam vidíme ty klíčové kroky pro podporu poradcům, protože pokud klient bude mít jeden skvělý nástroj, kde najde vše, pak nebude mít důvod spolupráci s poradcem jakkoliv měnit. A nám jde o to, aby v nás měl poradce a jeho lídr perfektní oporu.

Děkuji za rozhovor.

Videoprezentace SAB servis ve dvanácti minutách:

Mojmír Urbánek

Ředitel společnosti SAB servis

Mojmír Urbánek začínal jako finanční poradce v OVB, kde aktivně pracoval 2 roky. Mezi jeho klienty patřili hlavně podnikatelé, kteří vyhledávali možnosti k investování a udržení hodnoty majetku. Při studiu na vysoké škole založil poradenskou společnost Top Consultant, kterou po 2 letech prodal a založil Stone & belter. Po sedmi letech pod servisní firmou zakládá vlastní SAB servis – neviditelný brokerpool. Mojmír Urbánek rád diskutuje a spolupracuje s úspěšnými lidmi, protože pouze z takového prostředí vzejdou skvělé výsledky.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account