„Nic nevymejšlejte, protože kdo bude přemejšlet, nebude mít ani korunu. Zakazuju vám přemejšlet a myslet,“ znělo hlavní poselství školitele nováčků  společnosti AXA Représentants. A nejednalo se o jedinou perlu. Jak je také možné školit nové prodejce pojistek? Vše natočil Jiří Frohlich z TV Prima.

{+}

Finančně poradenské společnosti jsou čas od času napadány za špatné vzdělávání svých spolupracovníků. Co ale dokázala AXA při školení svých nováčků, to nemá (alespoň doufám, že nemá) obdoby.

Školení začíná podpisem smlouvy o spolupráci. Není třeba ji číst, stačí podepsat. Na čtení ostatně není ani čas. Je hektická doba, a tak jsou všichni rádi, že první bod programu je zmáknutý za pět minut. Následuje první uzavřená smlouva o životní pojištění. Hezky podle hesla, že nejlépe si to udělá každý sám. A tak se nováčci pojistili ještě dříve, než se začali dozvídat moudra od školitele.

Důležité ale nejsou informace. Ty škodí. Škodí prodeji. Zřejmě si pojišťovna ve svých produktech nevěří, když musí školitel hlásat: „Nic nevymejšlejte, protože kdo bude přemejšlet, nebude mít ani korunu. Zakazuju vám přemejšlet a myslet.“ Sebevědomá pojišťovna s konkurenceschopnými produkty by se za informace stydět nemusela a u nabízených produktů by myšlení nezakazovala.

Celý text článku si přečtěte na serveru Investujeme.cz.

komentářů 32
 1. Take jsem podstoupil “pohovor” s axou, strašná vylejvárna. A co se týká aquelu… Možná ještě horší než to video na primě. A samozrejme v tom byla zase axa… Opravdu by se s tím mělo něco dělat…

  8

  3
 2. Celkově mě udivuje, kdo všechno se do tohoto oboru může dostat a níčit tím, těm kteří tuto práci umí, reputaci. Bohužel nevědomost a hloupost tohoto národa je opravdu dech beroucí. Snad se z toho někdo poučí a vytvoří se síto, které eliminuje alespoň ty největší katastrofy jdoucí za vidinou vysokých finančních ohodnocení. Když můžou být státní zkoušky na strážného, jehož práce neobnáší víc než jednou za hoďku obejít dvůr (a to v tom horším případě), tak by se mělo něco podobného prosadit i v tomto oboru.

  7

  0
 3. Jakub 9 roky

  Už reportáž na Primě mě zvedla ze židle . S tímhle budeme muset všichni společně bojovat. Neboť mysl obyčejného člověka, co nedělá ve financích a úplně se v tom tak neorientuje zařadí všechny “finanční poradce” do jednoho pytle . Právě díky těmto případům a prasárnám co vylézají na povrch . Jinak případ tohoto typu je úplně klidně zralý pro to aby se tím zabývala ČNB .

  3

  0
 4. Bude těžké s tím něco dělat, pokud to nevyhlásí nějaká státní složka zodpovídající za tento sektor, je velmi těžké sestavit program, komise, vyškolit odborníky, kteří by mohli testovat znalosti dalších a ještě to zafinancovat. Ano, je smutné jak se snaha mnoha obrací vniveč díky podobným individuím nevědomých si svých činů a jejich následků. Bohužel ani státní pokladna není zrovna v dobrém stavu. (Nehledě na ty ryby v oboru, které by v tom viděli další zlatý důl, což v souladu s korupcí v tomto státě by stejně neeliminovalo všechny neschopné.)

  0

  0
 5. Jaroslav Pohl 9 roky

  No comment! Spíš mě udivuje, že s tím AXA nic nedělá. Sice jim to přinese nějaký obchod, ale za jakou cenu?! V minulosti jsem byl na semináři EF CZ, jen na semináři, bez podpisu! Uff. Teď se tomu směju a kroutím hlavou, že se někdo nechá vůbec zlákat?!

  0

  0
 6. IvoN 9 roky

  Domníváte se, že takto se školí lidi jen pro Axu? Větu “Nepřemýšlejte a hlavně nic nevymýšlejte…” jsem sám osobně slyšel mnohokrát u různých školení.. Vždyť na tomto je založené celé MLM – “Kopírujte!”…

  5

  3
  • Ano, MLM běží také na principu “kopírujte”, ovšem velmi záleží na tom, kdo jde vpředu s pomyslnou vlajkou a udává směr :)))

   1

   3
   • Obávám se, že MLM je synonymum pro bordel, kde si každý dělá co chce. A jakožto čtenář první kapitoly Bohatství národů mi tam chybí aspekt dělby práce. MLM společnosti zaostávají v produktivitě práce za klasickými společnostmi, kde funguje stardní hierarchie majitelé-zaměstnanci. Jsou schopné vytvořit velké obraty, ale pouze v ohromném množství lidí. Je to právě dané tou absencí dělby práce. V normální firmě vznikají synergické efekty a proto existují firmy, které dělají vysoké obraty a zisky v pár lidech.

    4

    1
  • IvoN 9 roky

   Opravdu mě velice těší palce dolů od lidí z MLM firem, já bych se ale raději zamyslel nad tím, kde, co a jak dělám…
   Na druhou stranu díky bohu že tyto firmy existují… my ostatní máme díky nim a díky jejich “kvalitně” nastaveným produktům dost práce… :)

   3

   0
 7. Jaroslav Pohl 9 roky

  Pane Nováku, jen pro AXU určitě ne. Také jsem slyšel o mnohých “motivačních” školeních. Ale nesouhlasím s Vámi v tom, že na tom znění resp. přístupu, je založen princip MLM. Ano, jedná se strukturární systém, ale s přístupem „Nepřemýšlejte a hlavně nic nevymýšlejte…“ nikdo daleko nedojde. V dnešní době si toto nikdo nemůže dovolit, pokud se chce udržet v oboru. A čím víc lidí ve struktuře je, tím vyšší riziko, že by se takové praktiky dostaly mimo sál “školení” – viz zdrojový článek.

  1

  1
 8. Vážení,jak to tady tak pročítám, nabývám dojmu,že jste andělé finančního poradensví.Všichni chcete pro klienta to nej.Zapomínáte na to z čeho žijete. AXA není žádnou vyjímkou. Všechny pojišťovny a makléřské firmy fungují na úplně stejném principu.Jen AXA měla poněkud nešikovného školitele a smůlu, že to někdo natočil

  2

  7
  • Jaroslav Pohl 9 roky

   Dobrý den, paní Celesiová.
   Andělé určitě ne, ale pevně věřím v to, že lidé, kteří tu diskutují, se drží jistého etického přístupu ke klientovi potažmo ke spolupracovníkům na školení. Celá tahle diskuze v tomto vlákně je od začátku mířena na způsob školení a “vychovávání” ani nechci říct poradců a ne o principu zaplacení poradce.
   Takže se nabízí otázka, odkud jste vzešla Vy?:-)
   Pěkný den!

   4

   0
 9. Jakub 9 roky

  Dobrý den, paní Celesiová, píšete pěkný nesmysl zdovolením. Ano všichni z něčeho žijeme, ale to ty peníze musí být generovány takovou špinavou hrou ? Myslíte si, že se člověk stane “fin.poradcem” za 10 minut školení ?! Bohužel toto je školící taktika firem, kde se rodí nejvíce bouchačů IŽP, Váš obhajný příspěvek mi napovídá, že budete možná jednou z nich :-)) Nic ve zlém, pěkný den .

  6

  0
  • IvoN 9 roky

   Děkuji předřečníkům, asi bych to lépe nenapsal..
   Ano, pro peníze poradenství děláme všichni, jen ten malinkatý rozdíl je právě v oné “kvalitě”.
   Stategie lidí v MLM je “napráskat” co nejvíce IŽP – vždyť tam je nejvíce peněz – že?
   Slušný poradce začne vypracováním “finančního rozboru a plánu” rodiny /nebo i jednotlivce/, zabezpečí majetek a pak se třeba díky crosselingu /pokud vůbec víte, o čem mluvím/ dostane i k zabezpečení úrazu. V případě “volných prostředků” i třeba k IŽP /ač to není nejvýhodnější forma investování/.

   0

   3
   • Jaroslav Pohl 9 roky

    Dobrý den, pane Nováku.
    Opět musím s Vámi v jednom bodě nesouhlasit.
    Strategií MLM není, jak vy píšete “napráskat” IŽP, strategii MLM je budování týmů, trochu hanlivěji, sítě. To, že se pak vynoří tolik opíraný strašák IŽP, to je věc trochu jiná. To je chyba nastavení provizního systému, chybou kontrolingu portfolia apod. Ano, obecně provize v porovnání ostatními produkty na trhu vycházejí takřka nejvyšší, ale to není to jádro problému.
    Ať se jedná o MLM systém či poradce jednotlivce nebo agenta pojišťovny, “napráskat” IŽP může kdokoliv z nich bez ohledu na společnosti či pozici působení.
    Já narozdíl od Vás nejdříve zajišťuji s klientem příjmy, pokud je zajistit potřebuje, paralelně či později majetek, protože pomocí klientova příjmu (mzda, obrat apod.) klient tvoří hodnoty/majetek/aktivum. Pokud bych to udělal naopak, vystavím klienta nebezpečí, že nebude mít v případě ovlivnění příjmu protředky na budování aktiv /majetku, příp. prostředky na jeho obhospodařování. A už teprve ne prostředky na překlenutí ony doby, kdy má klinent ohroženy příjmy.

    1

    0
    • IvoN 9 roky

     Hezký den pane Pohle,
     nerad bych, aby se tato debata zvrhla do osobní roviny, ale nemohu s Vámi souhlasit hned ve dvou bodech.
     1/ “Strategií MLM není, jak vy píšete „napráskat“ IŽP, strategii MLM je budování týmů, trochu hanlivěji, sítě. To, že se pak vynoří tolik opíraný strašák IŽP, to je věc trochu jiná. To je chyba nastavení provizního systému, chybou kontrolingu portfolia apod. ”
     Jakákoliv síť má za úkol hlavně vydělávat peníze. A kde jsou největší?? To není o “chybě nastavení provizního systému”, to je o “nenaž*****ti” majitelů těchto firem a “vymývání mozků” lidí v nich…
     O porfóliu psát ani nebudu, protože většina lidí ani netuší, co to je ..
     2/Já na rozdíl od Vás nejdříve zajišťuji s klientem příjmy, pokud je zajistit potřebuje, paralelně či později majetek, protože pomocí klientova příjmu (mzda, obrat apod.) klient tvoří hodnoty/majetek/aktivum.
     … asi se stanu Vaším klientem…
     Vy mi zajistíte příjmy a ještě je zhodnotíte /nebo to mám chápat tak, že za mne budete i pracovat?/
     … když příjdu o příjem, asi se neoběsím a poohlédnu se po něčem jiném, ale když mi vyhoří dům, příjmy mi moc nepomohou a je to na oběšení…

     Ale asi nechme této naprosto zbytečné debaty a vraťme se k AXE. :)

     0

     4
     • Dobrý den pane Nováku,

      zbytečně převádíte debatu do útočné roviny.

      1) Divil byste se, kolik lidí i v MLM si chtějí vydělávat dlouhodobě a ne jen rychle vydělat. Pouhým sekáním IŽP se nedá dlouhodobě spolupracovat s klienty, což chápe překvapivě dost lidí i v MLM. Kouzlo MLM je opravdu v budování struktury a z meziprovizí.

      2) Téměř všichni zde jsme schopni pochopit, co se skrývá pod pojmem “zajistit příjmy”, Vy asi toto nechápete, což je škoda. Když klientovi zajistíte výborně majetek a nezůstanou mu prostředky na krytí dlouhodobé nemoci/úrazu, čímž mu prudce klesne (ne-li zcela vypadne) příjem, z čeho asi bude Vaše úžasné majetkové pojištění platit? A z čeho bude žít?

      4

      0
     • Jaroslav Pohl 9 roky

      Dobrý den,
      přesné vysvětlení napsal p. Šplechta.
      Děkuji za něj. Víc to rozepisovat nebudu.

      1

      1
     • Palec dolů je ode mne, protože jste se z debaty dostal do protiútoku na základě nepodloženého argumentu…

      Citují vás: “Vy mi zajistíte příjmy a ještě je zhodnotíte”

      O nějakém zhodnocování nebyla žádná řeč, šlo jen o zajišťování.

      A k tomu přijít o příjem vs přijít o majetek…

      O příjem můžete přijít nejenom vyhazovem, ale i úrazem, který zanechá trvalé následky či nemocí, dokonce i závažnou.

      Pokud jste zdravý, pak bez domu přežijete, byť za cenu zvýšení životních nákladů. K čemu vám ale bude dům, pokud nebudete schopen dlouhodobě vydělávat? Maximálně tak k prodeji/pronájmu, otázkou je, jestli to bude dostačující.

      V ideálním případě by měl mít člověk optimálně zajištěné obojí.

      1

      1
 10. Vážení, tak koukám,že se tady začnete bzy prát. Ale znovu a na rovinu říkám, že všechny pojišťovny a makléřské firmy fungují na principu MLM. A věřte mi začala jsem na pozici poradce a propracovala se až na pozici ředitele makléřské firmy. každá pojišťovna má své ovce-poradce, beránky-manažery a ti dělají asi co? Mají za úkol nabrat co největší počet ovcí. Odpad se počítá až posléze. Ony nějaké jejich smlouvy zůstanou.Tak,že dámy a pánové. Nechme pomlouvání jednotlivých firem protože všude je to stejné, ačkoli se to někde tváří seriozněji.Celý tenhle pojišťovnický kolotoč je značně prohnilá instituce a asi by to chtělo změnu.Radikální.. Já končím a jdu si vzít své antidepresivum. A vy se neperte.

  2

  5
 11. Nastává otázka, kdy ten majitel byl “bouchač spořících životek”?
  Jestli to bylo v dobách, kdy našemu trhu vládly KŽP, či spořící IŽP, či náhodou mohl být pod Vlivem systému společnosti, která neumožňovala jiné možnosti…

  1

  0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account