Jména nejvýznamnějších firem na českém trhu finančního poradenství zná dnes bezmála osm Čechů z deseti. Nejvíce lidí si vybavuje v souvislosti s finančním poradenstvím společnost Broker Consulting. Vyplývá to ze zářijového průzkumu PPM FACTUM RESEARCH. Ještě před 10-15 lety byl přitom obor finančního poradenství v ČR téměř neznámým pojmem.

Výsledky průzkumu

Z průzkumu vyplynulo, že ve službách nezávislého finančního poradenství se nejlépe orientují lidé ve věku 25-35 let. Bezmála 90 % lidí této věkové kategorie zná některou z velkých společností působících v tomto oboru. Nejznámější značkou je podle průzkumu česká společnost Broker Consulting (37 %), která působí na našem trhu od roku 1998. Za ní následují společnosti OVB Allfinanz (31 %) a Fincentrum (28 %). (viz graf v příloze)

„Znalost značky Broker Consulting je dána především vysokým počtem klientů, kteří naše služby dlouhodobě využívají. Svou roli hrají určitě i naše marketingové kampaně navázané například na téma důchodové reformy. Jméno naší společnosti veřejnost vidí téměř denně v médiích, ať už se jedná o komentáře našich analytiků k ekonomickým tématům, nebo finanční poradny na významných serverech,“ komentuje výsledky PR ředitel Broker Consulting Jan Lener.

Zajímavé jsou také výsledky průzkumu z pohledu věku respondentů. U nejmladší generace lidí do 24 let drží prvenství OVB Allfinanz. Společnost Broker Consulting znají nejčastěji třicátníci a čtyřicátníci. Starší generace si na existenci služeb finančních konzultantů teprve pomalu zvyká. Více než třetina lidí nad 55 let žádnou z velkých společností poskytujících nezávislé finanční poradenství nezná.

 

Navozená znalost poradenských společností

Které z následujících společností poskytujících komplexní finanční poradenství znáte alespoň podle jména?

Zdroj: tisková zpráva Broker Consulting. Průzkum provedla společnost PPM FACTUM RESEARCH na souboru 1000 respondentů metodou kvantitavního výzkumu formou CASI (Computer Aided Self-completion Interwiewing) v září 2012.

Co si o výsledcích průzkumu myslíte vy?

komentářů 9
 1. Bylo by i dobré zveřejnit v jaké souvislosti jsou tyto značky v podvědomí tolika lidí. Ředitel PR pan Lener nám to sice prozradil, ale z mého pohledu to bude spíše zbožné přání nežli skutečností :-)
  Pokud se zeptám na názory týkající se těchto dvouch společností lidí kolem mne, tak doslovně uveřejnitelné by rozhodně nebyli :-)
  Musím ale poznamenat, že klienti jsou povětšinou se službami spokojeni. Mají příslib krásného zhodnocení peněz, naprosto kontrolovatelný peněžní tok jejich prostředků, a nejlepšího a nezávislého výběru na trhu.
  Když se potom dozvědí pravdu, povětšinou se názory a dané společnosti obrací.
  Nicméně, článek píše o nejznámější firmě, né o její pověsti, takže tímto gratuluji firmě Broker Consulting k vítěztví.

  Bylo by zajímavé přidat k této vychloubačné zprávě zároveň i samotný předmět “známosti”. Skutečně to jsou jen spokojení klienti, kteří tyto společnosti znají?

  9

  2
 2. Roman Kolář 6 roky

  To je ale překvapivý výsledek u respondentů do 24 let. :-) Pokud se provádí masivní nábor ještě na středních školách, mohlo to dopadnout jinak?

  17

  0
 3. Jména nejvýznamnějších firem na českém trhu finančního poradenství zná dnes bezmála osm Čechů z deseti.
  ———-
  Ale to je vlastně nic neříkající číslo. Jaký je praktický výsledek?
  Kolik je z toho dnes spokojených klientů a kolik z nic bude spokojených třeba za 10 let?
  Podobné je hodnotit, věřím že číslo bude správné, že o UFO slyšelo 10 z deseti. A co dál?
  Pokud ale slovo nejvýznamnějších znamená i problematických, mnohdy poškozujících pověst finančních poradců, jóóó, potom to je článek na správném místě.
  Bohužel.

  9

  1
 4. Jestli něco umí Broker Consulting,a.s…tak to perfektně se ze všeho vykecat….Samotná filozofie firmy..není špatná,ba naopak myslím že je dobrá co do myšlenky finančního plánování..ovšem ty “finanční plány” potažmo výběr produktového portfolia je zase jen na “poradcích”..a tam je zádrhel. prakticky všichni poradci doporučí produkt který je “výhodnější “co do odměny pro poradce a ne co do výhody pro klienta.Vím to spolupracoval jsem s touto firmou a sledoval jsem poradce nejen kolem sebe ale i na poradách různých setkáních atd…tak že…nezávislost..v logu firmy určitě né!!..a ostatní takzvané přednosti…by bylo nadlouho…závěrem musím říci na obranu Broker Consulting,a.s
  že s těmito problémy se potýkají všechny poradenské firmy…jen se tak potichoučku tyto témata hází pod stůl ..formou ..My ne!!!..to ti druzí….

  5

  0
 5. Jan Fiala 6 roky

  Jak zde už zaznělo, že někdo firmy zná, ještě to nic moc neznamená. Mám kamarády a známé ve většině zmíněných a každý je buď plný ideálů a nebo už vyléčený (storna, zjištění, že není komu už ty pojistky nabízet atd.), případně se tváří, jak to je skvělé a nechtějí přiznat opak…
  Určitě bych na žádnou z firem nenadával, jelikož velkou mírou se o pověst zasluhuje lidský činitel, tedy obchodní zástupci, často vysláni do terénu bez znalostí, zkušeností, nabiflováni pár poučkami a přesvědčením. Po pár dotazech člověk znalý investic hned ví, že nechat si od nich poradit by mohlo stát desítky, ne-li stovky tisíc, jelikož nejsou sto jednoznačně doložit poplatky.
  http://www.tankfin.cz/kalkulace-ukazatele-TANK-u-sporeni-do-fondu-a-investicniho-pojisteni/8/
  http://www.mefin.cz/pravidelne-investice-do-fondu-a-investicni-zivotni-pojisteni/03/?init=1
  Doporučuji pročíst si tato čísla všem poradcům i klientům, aby si dávali pozor, co říkají. Často jsem už slyšel, že nějaká investice je levná, ne-li zdarma… Selský rozum mnoha lidem chybí, tak tomu věří, a postupně strhávané částky, resp. ušlý zisk, je nebolí…
  Co mi u některých firem vadí, je to, jak nestoudně pomlouvají jejich “analytici”, příp. obchodní zástupci svoji konkurenci, ať už na osobních setkáních, tak na webech. Bohužel v ČR se etiketa v tomhle moc nenosí…

  0

  1
  • Petr 6 roky

   Dobrý den, koukal jsem na to porovnání a není mi moc jasné procentuelní ohodnocení vůči komu?Když je tam příklad 44% a smlouva na 20 let tak to zajisté není 44 z celé platby. Děkuji

   0

   0
   • Dobrý den pane Petře,

    doporučuji si nejprve přečíst dostupné informace, možná potom nebude pokládat překvapené dotazy – http://www.tankfin.cz/ukazatel-TANK-nakladovost-IZP/

    Citace: “TANK je poměrem všech předpokládaných zaplacených poplatků vůči předpokládané budoucí hodnotě investice. TANK 30% neznamená, že by na konci zbylo 70 % z vložených peněz. Znamená to, že pokud se mých 400 000,- zhodnotí na 1 mil Kč, 300 000,- si nechá finanční instituce a na mě zbude 700 000,-.”

    Věřím, že pro řadu lidí je toto překvapující informace, bohužel.

    0

    0
    • Jan Fiala 6 roky

     Přesně tak. Jinak pokud jde o porovnání vůči čemu, tak když bych na 7,5% modelového ročního zhodnocení nastavil 1895 kč měsíčně (z 2000 kč odečtu 5,25% nákupní poplatek u akciových fondů) po dobu dvaceti let, tak bych na konci měl mít 1058605 kč. Počítáno v excelu funkcí budoucí hodnota. Když se podívám na hodnoty k výběru u produktů, které jsou v přiloženém odkazu webu “tank”, říkám si, kam se poděly ty stovky tisíc…
     Bohužel mi to doposud nedokázal vysvětlit uspokojivě nikdo ze zástupců společností, které jsou uvedeny jako nejznámější.

     0

     0
     • nike 6 roky

      zdravím,jen pro zajímavost. Na klientském servisu Metlife jsem chtěl zjistit nákladovost mé smlouvy již známého produktu IŽP na 3500kč/měs.,které jsem uzavřel.Na jasný dotaz o hodnotách TANK, TER pro mou smlouvu se strategií rostoucích trhů mi specialistka sdělila, že synt.TER je od 1,7 do 3,2 u dynamiky a TANK není k dispozici. Na 7 dalších otázek jsem získal ještě mlhavější odpovědi. Když jsem chtěl vědět, proč v modelacích kromě vkladů, celkové hodnoty účtu a výnosu není i celková hodnota poplatků, bylo mi řečeno, že toto “nesdělení” je věcí distributora, tj.dealer, a o důvodech nechce spekulovat.Dopis přikládat nebudu,ale dotyčná by mohla z fleku do politiky a obstála by i před Moravcem nebo by dostala titul novodobé chytré horákyně…tuhle transparentnost bych trestal jak ve středověku ranami holí…a odpověď jsem obdržel po 6 týdnech a 3 urgencích

      1

      0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account