Nejrychleji rostoucí firmou v oboru se loni stala skupina Fincentrum. Podle Investujeme.cz, patřícího do stejné skupiny, její příjmy v porovnání s rokem 2008 vzrostly z 330 milionů korun na 502 milionů korun. To je o 52 % více. Letos představitelé firmy očekávají další výrazné zvýšení příjmů, a to až na 750 milionů korun.

Významný vliv na růst příjmů mělo nepochybně i získání dvou významných přírůstků – ze společností AWD, resp. OVB přešly skupiny ředitelů Stanislava Dostála (ČR) a Andreje Tatíka (Slovensko).

Co k tomu za redakci dodat?

Fincentru v každém případě gratulujeme, jde jednoznačně o obchodní úspěch! Ale pozor: zveřejněná čísla jsou součtem za Českou i Slovenskou republiku a tato čísla samozřejmě nemluví o kvalitě poradenství. Navíc jsou navýšena “velrybařením” v cizích vodách. Jak se změní výsledky, až se naopak některá skupina poradců přesune ke konkurenci? Mnozí si brousí zuby…. Některé poradenské společnosti mají pro podporu podobných přestupů dokonce speciálně sestavené týmy.

Jak se díváte na pohyby poradců mezi poradenskými firmami Vy? Proč k pohybu dochází? A je to pro náš obor prospěšné? Váš názor nás zajímá!

1 komentář
  1. Možnost volby a možnost pohybů musí být – jinak by neexistovalo konkurenční prostředí. Jen se osobně bojím, že negativum to může přinést jak klientovi (rušení a zakládání nových smluv se záminkou optimalizace za novou firmu) tak i jméno daného poradce (kdybych viděl, že můj poradce přechází z konkurence do konkurence, pomyslím si o něm své…).

    1

    0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account