Finančně-poradenská společnost Partners For Life Planning významně rozšiřuje své mediální aktivity. Firma oznámila, že dokončila akvizici webového serveru Peníze.CZ, který přináší čtenářům informace ze světa osobních financí, ekonomiky a investic. Cena mohla dle médií dosáhnout až 15 milionů korun.

{+}

„Naší strategií je dále diverzifikovat oblasti, ve kterých působíme. Jádrem společnosti je poskytování kvalitního finančního poradenství, vedle toho se ale zaměřujeme i na další oblasti: jako jediní na trhu jsme nastartovali nabídku bankovních služeb pod značkou Partners bankovní služby, založili vlastní investiční společnost a zajímavé vzdělávací projekty chystá dceřiná společnost Partners akademie. Kvalitní zpravodajství a články ze světa financí pro širokou veřejnost zastřeší dceřinná společnost Partners media, zahrnující servery Peníze.CZFinmag.cz,“ říká předsedkyně představenstva Partners Kateřina Palková.

Podle měření NetMonitor vzrostl za prvních 11 měsíců tohoto roku počet unikátních uživatelů Peníze.CZ o 71 % na průměrných 144 000 měsíčně. Počet shlédnutých stránek v říjnu 2010 činil 1,5 miliónu, což je o 60 % více než v roce minulém. Server Peníze.CZ je tak nejrychleji rostoucím portálem o osobních financích v České republice.

„Peníze.CZ budou i nadále nezávislé médium a věříme, že díky našemu informačnímu i technologickému zázemí úspěšně navážeme na růst portálu v posledních měsících a dokážeme vybudovat ještě silnější a úspěšnější komunitu lidí, kteří mají zájem kvalitně pečovat o své peníze,“ říká člen představenstva Partners Tomáš Prouza, který bude nově odpovídat také za všechny projekty dceřiné společnosti Partners Media. „Zaměříme se také na posilování užitečných nástrojů, které budou postaveny na datech, které server Peníze.CZ během deseti let fungování nashromáždil,“ dodává Tomáš Prouza.

Partners dlouhodobě usilují o zvyšování finanční gramotnosti českých občanů. Kvalitní média, která přináší užitečné a aktuální články o osobních financích, jsou potvrzením této strategie. Peníze.CZ budou dále nabízet praktické servisní informace o světě financí, o všem, co se dotýká peněženek českých domácností. Nebude chybět kvalitní poradna, finanční kalkulačky, vědomostní testy i informace o tom, kdo je kdo ve finančním světě.

„Oceňujeme, že společnost Clareo jako jeden z prodávajících v uplynulém roce provedla řadu provozních změn ve fungování serveru. Díky jejich profesionalitě se budeme moci ihned soustředit na další rozvoj webu, který může být velmi rychle největším finančním portálem v České republice,“ dodává Tomáš Prouza.

„Server Peníze.CZ, který letos oslavil desáté narozeniny, se za poslední rok vrátil mezi špičku ve svém oboru. Zachovává si rychlejší růst než konkurence a i navzdory investicím do rozvoje v posledních měsících je po mnoha letech v provozního zisku. Spojení se skupinou Partners přinese čtenářům na trhu ojedinělou kvalitu informací o finančních produktech,“ říká Vojtěch Foukal, partner investiční společnosti Clareo.

Vedle serveru Peníze.CZ provozuje společnost Partners také finanční magazín Finmag.cz.

Komentářů: 11
 1. Tomáš Bílek 12 roky

  Může to být velmi dobrá investice, jen s tou nezávislostí nevím nevím. Nechci tím vůbec nikoho urazit a ani to nemyslím špatně, ale co jsou válečné taktiky? Chceš ovládnout zemi? Ovládni rozhlas…

  9

  0
 2. Aleš Brabenec 12 roky

  Partners je společností, která má nejlépe propracovaný marketing. Těžko říct, zda povědomí o této firmě usnadní práci poradcům na spodku pyramidy.

  Většina lidí nás všechny háže do jednoho pytle a nedokážou rozlišit kvalitu. Jediným zdrojem nových klientů jsou doporučení. Nejsem si jistý, jestli podpora ve formě reklamy dokáže zdroj rozšířit.
  Kolegové, jaký je na to Váš názor???

  9

  0
 3. Tomáš Bílek 12 roky

  Co jsem slyšel, tak ta reklama funguje. Sic ne tak, že by poradcům zvonil telefon od rána do večera, ale prý na to občas někdo zavolá. Většinou se jedná o zadlužené klienty, kteří slyšeli od krotitelích dluhů…Ale musím říct Aleši, Partners má opravdu dobrý marketing:) Tak dobrý, že z toho cítím snahu o monopol…

  3

  0
 4. Daniel Humplík 12 roky

  Cíl společnosti Partners je být finančně poradenskou jedničkou na českém trhu a co si pamatuji jejich plány do budoucna se týkají i dalších zemí (nezmiňuji Slovenskou rep.) osobně si myslím, že o jejich dalších expanzních vizích brzy uslyšíme. Jak je vidět věnují svému rozvoji mnoho energie a reklamy, což pro jejich samotnou společnost je určitě dobré, na druhou stranu je to i dobrá reklama pro ostatní poradenské společnosti ve smyslu fin. poradenství.
  Souhlasím s Alešem jediným zdrojem jsou doporučení.

  5

  1
 5. Michal Mička 12 roky

  Marketing je ve všech oblastech podnikání velice důležitý.Na druhou stranu si nejsem úplně jistý,zda to funguje v oblasti tak specifické, jako je “finanční poradenství”.Nyní však nedokážu hodnotit krok Partners.Uvidíme v budoucnu.

  3

  0
 6. Vít Suchý 12 roky

  Jak jsem psal – vztah veřejnosti k finančně-poradenskému trhu je velmi negativistický i v důsledku netransparentního chování firem . A zde bych viděl, pokud slogan “finanční poradenství jinak” není jen prázdným heslem – začít transparentností u sebe sama – t.j. uvést v záhlaví webu “who is who”.
  Pokud se tak nestane, tak akvizice webu je jen další průhledný hon na potenciální klienty a celému “mimopartneskému” trhu nic pozitivního nepřinese…

  6

  0
 7. Miroslav Karas 12 roky

  Absolutní souhlas s Vítem. Před několika lety, kdy jsem se o finanční poradenství jen zajímal, jsem si dal tu práci a hledal nezávislý web zaměřený na “běžné rodinné finance”. A byl jsem zcela zklamán, každý web byl vždy napojený na nějakou finanční skupinu nebo přímo společnost. To, že Partners nyní kupují Peníze.cz, znamená jen další Finmag.cz na webové scéně. Nicméně Finmag má přiznaného majitele a některé články jsou mimo jakékoliv produkty – v tom vidím jistý přínos…

  1

  0
 8. Jaroslav Pelant 11 roky

  To je ale paradox co? Společnost, která obecně dělá největší prasárny usiluje o zlepšení finanční gramotnosti občanu ČR.

  Krásně jsem se zasmál před spaním :-)

  3

  1
  • renata kasikova 11 roky

   plně souhlasím..často napravuji lidem škody, které Partners prostřednicvím poloporadců spáchá..

   0

   0
  • Jaroslav Pohl 11 roky

   Pane Pelante, spolupracuji s Partners téměř od jejich vzniku. Nebuduji tým. Dělám pouze klientelu. A za dobu mé praxe jsem viděl tolik, jak Vy říkáte, prasáren, od lidí z Kapitolu, že se na toto téma můžeme bavit roky. Ale ano, viděl jsem i šílená portfolia od lidí z Partners. Centrály neuhlídají vše, i když se hlídací systémy stále vyvíjejí a dohled je i ze strany ČNB stále trvrdší.
   A propos Kapitol k 31.12.2010 měl 1803 spolupracovníků, Partners k 31 12 2010 2400 spolupracovníků, tedy o 30% více. Více poradců, větší pravděpodobnost, že narazíte na portfolio špatně vědeného “nováčka” atd.
   Víc asi říkat nemá smysl…

   1

   0
  • Petr Lukeš 11 roky

   Dobrý večer, samozřejmě, že se všude najdou poradci, kteří vědomě poškodí klienta, a také poradci, kteří se snaží svou práci dělat dobře. Na druhou stranu, pokud bych měl jmenovat jednu společnost, u níž se pravidelně a často setkávám s prasárnama, je to jednoznačně Kapitol. Nic osobního, přidávám jen svou vlastní zkušenost.

   0

   0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account