Finanční poradci hromadně přecházejí do sítě Bonnet. Takový závěr vyplývá z poslední statistiky České národní banky, podle níž se Bonnet stal nejrychleji rostoucí sítí finančních poradců v ČR. Za poslední rok a půl firma navýšila počty svých expertů v pojištění o celých 85 %. Dosud největší sítě přitom zaznamenaly dramatický pokles poradců. V posledních měsících z nich odešlo přes čtyři tisíce lidí. Bonnet je založen na tzv. “pool” modelu, který se od původních poradenských systémů liší v mnoha aspektech. A právě model poolu se v poslední době stává pro poradce atraktivnější a výhodnější – což dokazuje nejen prvenství Bonnetu, ale i fakt, že první tři příčky statistiky rovněž zaujímají firmy s modelem poolu.

V období od ledna 2014 do června 2015 firma navýšila počty svých podřízených pojišťovacích zprostředkovatelů (tzv. PPZ) o celých 85 %. Tak strmý nárůst se nikomu ze sítí finančních poradců ještě nepodařil. Z předních deseti poradenských společností na druhém místě skončila společnost Broker Trust, která se ale za stejné období rozrostla o „pouhých“ 20%.

Spojeni s Chytrým Honzou

Vedení společnosti přisuzuje růst Bonnetu sázce na online nástroje a výraznému technologickému náskoku díky loňské fúzi s portálem Chytrý Honza. V současnosti Bonnet jako jediná společnost na trhu kombinuje online a offline služby. Spojení internetu s obchodní sítí vytvořilo doposud chybějící alternativu distribuce pro banky i pojišťovny a skutečně osobní přístup pro zákazníky. „Statistika dokazuje, že spojení s Chytrým Honzou bylo tím nejlepším řešením. Díky ní jsme momentálně jediní, kdo zákazníka obslouží na webu, po telefonu i v terénu. Naší ambicí bylo konkurovat nejsilnějším hráčům na trhu. Myslím, že tuto ambici se nám podařilo nejen naplnit, ale i překonat,“ konstatuje Jiří Paták, výkonný ředitel finanční skupiny Chytrý Honza, kam Bonnet v současnosti patří.

Za stejné období vyrostla produkce pojistných produktů v Bonnetu o 125 %, jedná se tedy zároveň o růst produktivity poradců. Hlavním tahounem růstu bylo rizikové životní pojištění a pojištění majetku. Samotní poradci jako nejčastější důvod přechodu do Bonnetu uvádějí možnost získat nové klienty, obchodní svobodu a spravedlivé odměňování. „Do Bonnetu jsme přešli kvůli celkovému nastavení filozofie firmy. Je pro nás důležité moci se opřít o spolehlivého a silného partnera. Mezi hlavní výhody patří celkové zázemí firmy, rozvoj moderních způsobů komunikace a inovativních technologií prodeje. Neméně důležitý je pro nás férovější a přehlednější systém odměn,” uvádějí Tomáš Vašíček a Martin Kroupa, ze společnosti Money2u s.r.o., registrované u Bonnetu.

Celková bilance poradců v modelech pool podle statistiky jednoznačně převyšuje ostatní systémy poradenských služeb. „Zájem poradců pracovat v tomto systému se v praxi neustále zvyšuje. Mají zde větší svobodu, lepší zázemí a širší možnosti uplatnění. Tento systém je pro ně jednoznačně efektivnější a jednoduše se jim vyplatí,“ doplňuje Jiří Paták.

Více informací o společnosti Chytrý Honza

Společnost Chytrý Honza nabízí rychlé a objektivní srovnání finančních produktů a služeb mnoha desítek finančních institucí působících v České republice. Široký výběr, možnost přizpůsobit si produkt na míru, čas na rozmyšlení při rozhodování a zároveň jeho úspora dělají z Chytrého Honzy skutečně platného partnera při řešení osobních financí. Chytrý Honza zájemcům srovná všechny dostupné produkty online, aby si mohli vybrat ten nejvhodnější – od hypotéky, přes pojištění, bankovní účty až po investice. Od svého vzniku v roce 2009 již Chytrý Honza získal téměř 300 000 spokojených zákazníků. Ti si aktuálně mohou vybírat z celkem 18 produktů ve více než 1900 variantách. Akvizicí sítě finančních poradců Bonnet.cz v roce 2014 Chytrý Honza získal více než 1 400 specialistů ve všech regionech ČR. Chytrý Honza v tuto chvíli kromě online srovnávače provozuje také call centrum a do jeho řad patří už na 1850 finančních poradců. Zakladateli portálu jsou Jiří Paták a Jakub Havrlant.

Zdroj:tisková zpráva Chytrý Honza

komentářů 22
 1. Nebylo by na škodu, kdyby Chytrý Honza v tiskové zprávě doplnil procenta i o počty “kusů”……

  4

  1
 2. Bylo by taky super, kdyby měli na stránkách aspoň aktuální informace, velká část % sazeb, atd. vůbec nesedí s realitou.

  1

  2
 3. Libor Bareš 5 roky

  Mám rád statistiky, které jsem si sám vytvořil – jak se říká :) Níže jiná statisitka (počet nových registraci za PPZ-PA za 8/2014 – 8/2015).

  1. ČPP Servis, s.r.o. 2192
  2. OVB Allfinanz, a.s. 1429
  3. Broker Trust, a.s. 608
  4. Bonnet.cz spol. s r.o. 567
  5. Fincentrum a.s. 425

  2

  2
 4. Ondřej K. 5 roky

  Jsem docela zvědavý na vývoj v dalších letech, co se týče růstu/poklesu počtů v MLM a BP.

  Odhadoval bych postupné dorovnávání počtů. To by pro trh bylo i “zdravé”, protože velké MLM tak nebudou mít možnost ovlivňovat pojišťovny proti BP. Obě strany budou zkrátka důležité.

  Zároveň odhaduji, že Insia, Broker Trust a Bonnet budou postupně jediní komplexní BP v ČR. Ostatní to finančně nepřežijí.

  6

  0
 5. Rád bych zdůraznil, že současný systém který umožňuje vícenásobnou registraci ( 1 PPZ může být pod více PA/PM najednou) neposkytuje korektní data o trhu (u investic je to jinak).

  6

  2
 6. Ano 5 roky

  lež, velká lež a statistika. Toto řekl jeden (už si nepamatuji) z ekonomů.
  Jeden mi volal z jistého MLM, zda nechci přejít k nim, že prý Bonnet krachuje (2 roky zpětně). Nepřešel jsem a udělal dobře.

  3

  4
 7. Jan Varchola 5 roky

  Bonnet nepoužívá pracovní síť Gettick, tak pochybuji, že to dokáží dlouho udržet :-)

  1

  4
 8. Hoogan Pavel 5 roky

  Pane Špirakusi, v případě Bonnetu se mýlíte, PPZ musím mít jen pod nimi a ne ještě jinde.

  0

  4
  • Že musí, neznamená, že mají. Všechny společností mají ve smlouvě o spolupráci podmínku o výhradnosti, ale protože je možné se registrovat i jinde a vzhledem k počtu poradců jsou kontrolní systémy firem pomalejší, spousta poradců se zaregistruje i k jiným společnostem. Někdy úmyslně, někdy na zrušení registrace pod konkrétní společností prostě zapomenou.

   3

   2
   • Libor Bareš 5 roky

    Připojuji oblíbenou statistiku :-) V Bonnetu má PPZ jen 82,4% poradců. Ostatní poradci mají PPZ i jinde či pojištění nedělají vůbec nebo mají vlastní PA (20 firem). To moc na exklusivní spolupráci neukazuje …

    4

    0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account