OVB propadlo, Fincentrum vede. Provizní příjmy OVB Holding AG za tři letošní kvartály meziročně klesly o téměř čtvrtinu, přitom v regionu CEE o víc než třetinu (na hodnotu 62,1 mil. eur). Firemní zisk (EBIT) klesl dokonce na méně než třetinu (z 22,3 na 6,2 mil. eur).

Česká poradenská  společnost Fincentrum naopak zvýšila své provizní příjmy v období od ledna do října meziročně o 42 % (na 370 mil. korun). Podle E15 zvýšila firma Partners za letošní tři čtvrtletí obrat o 30 % (na 586 mil. Kč).

Jde o nastavený dlouhodobý trend nebo jen o krátkodobou výchylku? Co si o tom myslíte?

Komentářů: 4
 1. Ondřej Hák 14 roky

  Za propadem zisku společnosti OVB stojí jednoznačně odchod několika struktur. Dvě z nich právě do Fincentra, což rozhodně ovlivnilo právě její nárůst, nicméně nemyslím si, že jen kvůli tomu, protože příliv dvou struktur z OVB přišel až v druhé polovině roku. Mým názorem za nárůstem společnosti Parners je její nová politika, kdy je jejich poradce nucen dělat nemalý „aktivní status“ co se týče provizí měsíčně… Ovšem netroufám si soudit, zda je to jen krátkodobá výchylka či trend. Více napoví rok 2010.

  3

  0
  • Minimální obrat je ve společnosti Partners již od jejího vzniku. Trendem je souvislá aktivita poradců, která je udržuje v neustálém kontaktu s aktuálním děním na fin. trhu. Pokud někdo „donese“ dvě smlouvy za kvartál, těžko ho lze považovat za plnohodnotného profesionála. Předpokládám, že nikdo z nás by si nenechal ošetřit chrup od zubaře, který jednou za čas jako melouch udělá nějakou tu opravu…

   3

   0
 2. Jaroslav Pelant 13 roky

  Takhle si totiž Partners dělají skvělé výsledky. Pan Částek to napsal velice hezky a takto to prezentují i všichni jejich ředitelé, ale nikdo už nemluví, jak se svými poradci zacházejí. Nikdo už neříká, že jejich systém funguje direktivně: přines 10 smluv měsíčně nebo vypadni. Ono se jim totiž krásně říká, že tohle nucení přispívá k lepší odbornosti, ale nikdo už nemluví o tom, že poradenská práce pokulhává a poradci se logicky zaměřují jen na to, aby splnili podmínky, které jim systém nařizuje, tedy dělají smlouvy za každou cenu. Teď neříkám, že to takhle dělají všichni a Partners tím neodsuzuji, ale chtěl jsem jen nastínit i tu druhou stranu mince.

  5

  0
 3. Martin Dratva 13 roky

  OVB osobně nemusím a docela rozumím snaze některých poradců „uvnitř“ věci změnit – např. odchodem a založení vlastního poradenství. Měl jsem ( respektive mí klienti měli) špatné zkušenosti s OVB, proto fandím PFLP…

  1

  1

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account