Petr Zámečník z Investujeme.cz opět ťal do živého. Poradci Broker Consultingu, Partners či v zemském ředitelství Martina Nejedlého ve Fincentru i v některých dalších společnostech mají nad sebou Damoklův meč. Nesplní-li kritéria minimální produkce za určité období, „letí“. Je to dobře, nebo špatně?

Poradci-sobě.cz jen dodávají, ze se zdaleka nejedná jen o praxi používanou ve výše uvedených firmách. Podobně to funguje v mnoha dalších organizacích.

Jak to funguje u Vás? Co si o produkčních limitech myslíte Vy?

Plné znění článku Petra Zámečníka najdete zde.

Komentářů: 4
 1. Nesouhlasím s tlakem na poradce, pokud si chtějí vydělat, pak se sami snaží, pokud je na ně vyvíjen tlak, ne každému to prospívá (pak může „sekat“ smlouvy ez ohledu na potřeby klienta, nebo se naopak „složit“ pod přílišným tlakem a raději od společnosti odchází…Navíc si vydělávají sami na sebe, nikdo za ně neplatí soc. a zdrav. poj., tudíž je to jen na nich a „buzerace“ některých firem na výkon je neúnosná (zavání to „píchačkami“ a přitom si poradce vše hradí sám!). Je pak ještě svobodný (jako OSVČ)??!!

  6

  0
 2. Pavel Dvořák 13 roky

  Uvedený článek jsem četl a s tlakem na produkci jsem se osobně setkal.Dnes již pro danou společnost nepracuji. Odešel jsem tam, kde takovýto nátlak není zvykem. Argument – kdo se potká s více klienty, má bohatší zkušenosti a odvádí lepší práci. je logický jen zdánlivě. Kdo dělá špatnou práci, ji prostě jen udělá pro víc lidí. Ruku na srdce, opravdu tak všem firmám záleží jen kvalitě? Přílišný tlak opravdu může vést k tomu bouchat jen ty více bodované produkty. Postupy na pozice, finanční ohodnocení – to vše je navázáno na body, ne kvalitu práce. Koho kdy nějaká firma pochválila za to, že udělal kvalitní finanční plán, který výtváří rezervy, navrhuje stavebko, spořící účet, investice a tudíž míň bodů pro všechny? Člověk pracující pod tlakem na tohle většinou kašle. Chce se toho tlaku zbavit a tak obětuje mnohdy zájem klienta a upřednostní zájem svůj.
  Poradce nese sám své náklady, sám vyhledává klienty, nese svou kůži na trh.
  Copak poradce není pod určitým tlakem už sám o sobě? Co storna? Co nutnost uživit sebe, svou rodinu, vydělat na provozní náklady? I volání novým klientům je mnohdy stresující, tak proč k tomu přidávat? Tak proč nějaké limity? Protože limit je dobrý bič. Bič co zvýší produkci a tím přinese nadřízeným strukturám i firmě víc peněz. O ničem jiném než o penězích to není.

  4

  0
 3. ajven 13 roky

  Dvop – nenapsala bych to lépe, souhlasím se vším. Také to mám za sebou a bylo to nejhorší období mého života. Dnes pracuji přes BT a naprostá spokojenost.

  2

  0
 4. Ladislav Daniš 12 roky

  Pod tlakem se nedá pracovat. Sám jsem byl 10 let v první desítce (DAS) a přesto jsem byl připraven o celý kmen, když „Nejvyšší“ prohlásila mé znalosti za nedostatečné. A když jsem oznámil, že končím, nařkla mne z poškození firmy. Možná jí šlo právě o ten kmen?! Sbírku ocenění asi vydražím…

  3

  0

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

Nepamatujete si své heslo?