Potvrzeno. Nový produkt, o kterém jsme vás informovali jako první v minulém týdnu, se jmenuje “OK Double – Skupinové životní dopojištění”. Do Česka s ním přichází Broker Consulting a německá pojišťovna myLife. Oficiální prodej měl přijít až v průběhu září, ale kvůli rozsáhlé medializaci informací z pilotního prodeje si Broker Consulting nejspíš pospíší. Pohled do sazebníku opravdu připomíná výrazné snížení cen neomezených tarifů u mobilních operátorů z letošního jara. ProduktovéListy.cz publikovaly na základě nejasné a nepotvrzené informace webu Poradci-sobě.cz bleskově první – byť v některých bodech mírně nepřesnou – produktovou recenzi OK Doublu (“pouze pro zdravé lidi splňující všechny podmínky zdravotního prohlášení” – nepravda, viz níže).

Hlavní výhoda? Nízká cena.

Co tedy – nyní již oficiálně – víme o produktu OK Double? OK Double je (do)pojištění pro případ smrti a invalidity a je koncipováno jako pojištění skupinové. pojistnou ochranu lze sjednat ve třech variantách:

 • pojištění smrti
 • pojištění smrti a invalidity 3. stupně
 • pojištění smrti a invalidity 3. stupně následkem úrazu

Podle informací od Broker Consulting bude hlavní výhodou nového produktu zejména bezprecedentně nízká cena. Člověk, kterému je 30 let, získá v produktu OK Double milionové pojištění pro případ smrti a invalidity 3. stupně za 109 korun, zatímco v obvyklých produktech by zaplatil více než 350 korun každý měsíc (jde o sazby na pětileté pojistné období). Dvoumilionové pojištění by přišlo stejného klienta na 218 korun, což je dokonce ještě cca o čtvrtinu méně, než jsme informovali před týdnem. Jestli Broker Consulting cenu ještě dodatečně snížil nebo jsme neměli 100% informaci, zjišťujeme.

Německá pojišťovna, francouzská zajišťovna, lokální správa

Co umožnilo dosáhnout na tak nízkou cenu? „Při vývoji produktu probíhala třístranná jednání s pojišťovnou i se zajišťovnou,“ říká k produktu Petr Hrubý, generální ředitel společnosti Broker Consulting, a dodává: „Konkrétně šlo o francouzskou zajišťovnu SCOR a německou pojišťovnu myLife. Je to jednoduché, část správy produktu OK Double jsme vzali na sebe a díky tomu naši klienti šetří peníze.“ Pojišťovnu myLife Broker Consulting zvolil ve výběrové řízení. V Německu se tato pojišťovna specializuje na životní pojištění a v České republice bude působit pouze ve spolupráci s Broker Consulting.

Podle Jana Lenera, ředitele komunikace Broker Consulting, byla hlavním důvodem vývoje nového produktu trvalá poptávka klientů i finančních konzultantů. „Lidé v České republice vyžadují adekvátní zabezpečení sebe a rodiny stejně jako obyvatelé nejvyspělejších zemí. To znamená, že poptávají pojistné částky v řádech milionů korun, které jim dokážou v případě potřeby pomoci po dostatečně dlouhou dobu. Hledali jsme cestu, jak našim klientům přiblížit ideální řešení, a našli jsme ji v produktu OK Double,“ uvedl.

Kromě ceny je OK Double zajímavý také jednoduchostí a transparentností. Do pojistné částky 2 000 000 korun (do 1 000 000 korun u lidí nad 51 let věku) není například nutné sepisovat zdravotní dotazník. Formulář přihlášky do pojištění se vešel na 1 stránku formátu A4.

Pojištění? Dopojištění.

Produkt je možné sjednat k již existujícím běžným produktům životního pojištění zprostředkovaných poradenskou společností Broker Consulting a tím až zdvojnásobit pojistné krytí.

Sazby jsou klasicky závislé na věku klienta a rostou v pevně daných pětiletých cyklech.

Výpočet pojistného OK Double

Předčasná medializace produktu?

V minulém týdnu se na webu Poradci-sobě.cz začaly objevovat informace a první hodnocení produktu, což zřejmě přimělo Broker Consulting změnit plány a oficiální spuštění produktu urychlit. Požádali jsme v této souvislosti Broker Consulting o vyjádření. „Produkt byl pár týdnů v pilotním prodeji. I tak ale vzbudil obrovský zájem mezi poradci na celém trhu. To jsme očekávali, ale až o pár týdnů později. Místy se bohužel objevily o produktu OK Double zoufale nesprávné informace. Například o tom, že jde pojistit jen zcela zdravý člověk. Opak je pravdou,“ dodává Jan Lener. Bohužel, seznam přijatelných zdravotních komplikací však redakci webu Poradci-sobě.cz Jan Lener neposkytnul. “Tento seznam  je velmi rozsáhlý a předáváme ho klientovi zásadně osobně” , vysvětluje Lener.

O zatím stále ne zcela připraveném startu produktu svědčí drobné detaily:

Souhrn odkazů pro získání dalších informací o OK Double (k 25.8.2013):

 • Produktový web OK Double
 • Produktová informace pro klienty + popis výpočtu pojistného + VPP (pdf)
 • Formulář “Přihláška ke skupinovému životnímu dopojištění (pdf) včetně prohlášení o zdravotním stavu (verze nepotvrzená oficiálně společností Broker Consulting)
 • Prvotní (nepřesná a nepotvrzená) informace webu Poradci-sobe.cz
 • Rychlá produktová recenze – ProduktovéListy.cz
 • Diskuse na webu Poradci-sobě.cz

Zdroj: tiskové vyjádření Broker Consulting

Představuje OK Double významnou inovaci na trhu? Nebo snad jde jen o plácnutí do vody? Mají se české pojišťovny obávat podobné zahraniční konkurence? Podělte se o Váš názor!

komentáře 4
 1. Produkt OK double se jeví jako dobrý produkt k dopojištění .,cenově přístupný.Je v tom spoustu “ale”…komu bude tento produkt vlastně dostupny?,..obchodní potažmo zdravotní podmínky budou prezentovány až cílovému klientovi .(běžně nejsou k nahlédnutí.) zřejmě to bude dobrý produkt pro klienty kteří se budou chtít dopojistit na přesně reklamované rizika pak to bude určitě pro klienta zajímavé.Praxe je bohužel jiná..Poradci mají ve zvyku rušit stávající smlouvy a nahrazovat novými, tudíž by klient nakonec mohl zjistit to že ve finálním výsledku bude platit měsíčně více , pokud se u této pojišťovny bude chtít pojistit i na jiné rizika.Tak že..Je to opravdu tak “revoluční produkt?..nebo jen další marketingová bublina?.Broker Consulting?.Vzhledem k neprůhlednosti bych se přikláněl k variantě B.K dobru je ovšem třeba podotknout že je vidět že se taky začíná přihlížet i na klienty a ne jenom na kapsy společností.

  0

  2
 2. Mám plné pochopení pro “ne zcela připravený start produktu”. Jak je uvedeno, jde o pilotní provoz, který je přece určen k odchytání chyb.
  Kdo někdy uváděl na trh nový produkt, tak se mnou jistě bude souhlasit, že dát něco do pilotu hotového na 100 % je prakticky nereálné. Vždy se nějaké drobnosti objeví, ať je příprava sebedokonalejší.

  2

  0
  • Bohužel jsem se setkal z komentářem na FB..přímo na stránkách jmenované společnosti že tento produkt je dokonalý..a bezchybný..což mě utvrdilo v tom že to nebude zase taková Hitparáda jak to nafukují…:-)

   1

   1
 3. K tomuto “zemětřesení” zde vzniklo celé diskuzní tema Koncept Broker Consulting.

  1

  1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account