Americká investiční hypotéka je na českém trhu nový produkt financování nákupu nemovitosti. Úvěrová smlouva je uzavřena na 2-5 let a klient během jejího trvání neplatí klasické měsíční splátky, úroky jsou přičítány k jistině a celý úvěr, včetně úroků je nutné splatit až na konci doby splatnosti bud’ prodejem nemovitosti, popřípadě z jiných zdrojů klienta.

Ten zůstává po celou dobu majitelem nemovitosti a sám si také řeší prodej za jím stanovenou cenu, která však musí dosahovat minimálně částky úvěru ke splacení.

„Jsme první finanční instituce, která jedinečný produkt svého druhu na českém trhu nabízí. Věříme, že v současné době, kdy lidé hledají nejrůznější netradiční způsoby investování, si najde Americká investiční hypotéka své místo mezi spotřebitelskými úvěry a stane se u Čechů oblíbenou,“ říká Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

Bez ověřování příjmů je možné si půjčit až 30 miliónů korun a vzhledem k tomu, že lidé v Česku si stále častěji nemovitosti pořizují nejen pro zajištění vlastního bydlení, ale také jako investici, využijí Americkou investiční hypotéku například lidé, kteří si nechtějí nechat utéct příležitost rychlého nákupu nemovitosti za výhodnou cenu a nemají přitom dost vlastních prostředků na okamžitou úhradu kupní ceny. Na rozdíl od standartních spořících účtů totiž investice do nemovitostí přináší kromě pravidelného příjmu z pronájmu i samotné zhodnocení předmětu úvěru, které je dané růstem ceny nemovitostí na trhu.

„Jsme schopni zajistit financování až do výše 70 % pořizovací ceny nemovitosti. Jako zástavu klient může využít kupovaný byt, rodinný dům či pozemek. Úroková sazba je fixní po celou dobu a začíná na osmi procentech,“ vysvětluje Petr Vondráček, ředitel depozitního obchodu a marketingu NEY spořitelního družstva a dodává: „O úvěr mohou žádat fyzické osoby, které nejsou v insolvenci ani exekuci. Nutnou podmínkou je členství ve spořitelním družstvu, které lze získat velmi jednoduše a proces vyřízení hypotéky to nezpomalí.“

Americkou investiční hypotékou lze profinancovat i nemovitosti zatížené zástavním právem.

 

Zdroj: NEY spořitelní družstvo

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account