Matěj Čermák - Chytrý Honza 1

“Propojení zdraví a ekonomiky je často zmiňované téma. V současnosti je patrné, že pojišťovny jdou stále více vstříc preventivním opatřením, tedy aby se jejich klienti preventivně udržovali v dobré fyzické kondici,” říká Matěj Čermák, ředitel produktového oddělení brokerpoolu Chytrý Honza.

V polovině února zveřejnil server Euroactiv.com zprávu o tom, že zvýšená fyzická aktivita by mohla v EU ušetřit osm miliard eur ročně“ (necelých dvě stě miliard korun). „Nyní máme velmi dobré údaje o tom, čeho by bylo možné dosáhnout, kdyby všichni v Evropě byli fyzicky aktivní a splnili doporučení WHO,” uvedl ředitel WHO pro Evropu Hans Kluge. Pouhá realizace minimálního doporučení, tedy 150 minut mírné fyzické aktivity týdně, by mohla zabránit více než deseti tisícům předčasných úmrtí, předejít mnoha milionům případů kardiovaskulárních onemocnění, depresím, diabetu 2. typu a podobně. “Propojení zdraví a ekonomiky je často zmiňované téma. V současnosti je patrné, že pojišťovny jdou stále více vstříc preventivním opatřením, tedy aby se jejich klienti preventivně udržovali v dobré fyzické kondici,” říká Matěj Čermák, ředitel produktového oddělení brokerpoolu Chytrý Honza.

Uzavření životní pojistky v sobě skýtá také vyplnění zdravotního dotazníku. Ten se především zaměřuje na již probíhající nemoci, léčené úrazy, či predispozice pojištěných.V dotaznících vídáme dotazy například na to, zda je klient kuřák. Dá se tedy očekávat, že se tento směr podobných dotazů více prohlubovat, protože pojišťovny již vědí, jak moc je riziko civilizačních chorob nižší u klientů, kteří dodržují zdravou životosprávu. To se ve finále odrazí na dané životní pojistce. Stejně tak by měl své občany motivovat  také stát, kterému se s dodržovanou prevencí a zdravým životním stylem výrazně snižují náklady na zdravotní péči,” uzavírá Matěj Čermák.

0 komentářů

Napsat komentář

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Forgot your details?

nebo

Create Account